Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klavir servis, shtimovanje i ostalo

[es] :: Muzička produkcija :: Klavir servis, shtimovanje i ostalo

[ Pregleda: 9167 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo86
Student

Član broj: 224233
Poruke: 6
195.252.70.*



Profil

icon Klavir servis, shtimovanje i ostalo01.06.2009. u 14:25 - pre 180 meseci
Evo jedno prosto pitanje. Potreban mi je profesionalac za servis klavira. Sve ljude koje sam do sad kontaktirao su samo klavirshtimeri dok meni treba shtimovanje i jedan solidan servis klavira da se proveri mehanika,mozda cekici da se malo srede, chivije da se provere itd. Sve u svemu u Beogradu sam nashao dve firme od koje jedna ne postoji vishe Piano Centar i piano forte koji su obecali da ce doci a nema ih vec 2 nedelje. Dali je moguce da u gradu kao sto je beograd nema ni jedan normalan salon klavira , servis itd... javite mi ako znate nekog ili neku firmu da su odgovorni i tachni ... trebalo bi mi u sto skorije vreme...
Hvala!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo01.06.2009. u 19:31 - pre 180 meseci
Obrati se nekoj od Muzičkih škola u gradu.
Oni imaju svoje stalne majstore, koji možda zbog nekih razloga nisu prijavljeni kao Firma

Obavezno, u prvom tel. kontaktu naznači sve što si ovde napisao, pa će Ti problem možda biti rešen.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

stressbuster
Uros Bogdanovic
Radio Index
Zemun

Član broj: 53662
Poruke: 59
91.148.87.*

ICQ: 16898196
Sajt: www.uros.rs


Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo01.06.2009. u 19:45 - pre 180 meseci
Da si se javio koju godinu radnije...moj rodjak je to radio (sad su bolest i godine udarili) fantasticno...

Ima neki Ostoja, cuven po tome sto prevozi klavire, a svojim oglasom je oblepio ceo grad. Neverovatno koliko ljudi zna za "KLAVIRE PREVOZI OSTOJA". Nadji na nekoj banderi, i pozovi coveka, milion posto sam siguran da zna nekog stimera... :)



Salu na stranu, muzicka skola "Kosta Manojlovic" u Zemunu ti moze pomoci u resavanju problema.
Neke stvari ste predugo držali u sebi...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo01.06.2009. u 20:44 - pre 180 meseci
Sve eventualne kontakte - telefone, mailove i sl. prosledite coveku putem privatne poruke, nikako na javnom delu foruma.
 
Odgovor na temu

Danilo86
Student

Član broj: 224233
Poruke: 6
195.252.70.*



Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo02.06.2009. u 14:18 - pre 180 meseci
Hvala za pomoc, da slazem se ako imate neki kontakt telefon ili sl. prosledite mi porukom... Svidja mi se ideja da se pozove neka muzicka skola, toga se nisam setio, probacu i njih... hvala!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo29.06.2009. u 06:59 - pre 179 meseci
@Danilo86

Pa, jesi li naštimovao klavir? Da li si našao ključ?

Pitam, jer je poželjno da uvek završimo započeto

Nekako smo svi zadovoljniji, ako znamo da smo u nečemu pomogli i uspešno zaokružili Temu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 30.06.2009. u 00:07 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Danilo86
Student

Član broj: 224233
Poruke: 6
*.viser.edu.rs.



Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo26.09.2009. u 09:36 - pre 176 meseci
Jos uvek nista! petog coveka kojeg sam zvao a profesionalac je u tome, blago receno vuce me za nos vec 4 meseca ako ne i vise a ja sam covek od reci iali i zelim kad neko nesto kaze da to i ispuni...svaki put kad ga nazovem on kaze nazovite za 15-20 dana pa cemo naci vremena... Jednostavno ako niste iz beograda nevredi da imate klavir jer niko nece da se makne odande. A i klavir stimera je jako malo tako da niko nema vremena... Kljuc nisam nasao nema ga nigde.

A posto evo danas sam zvao coveka ponovo da dodje iz beograda do mene nekih 60km je distanca on je rekao do daljnjeg ne moze doci. A ima tu dobar posao da odradi i moze dobiti dobre pare ja hocu da platim. Makar i da nista ne moze da se uradi i da kaze da ga bacim u djubre bio bih zahvalan, bar bi znao sta da radim... Ali nema veze odustao sam i krenucu sam da ga stelujem i sredjujem, nasao sam coveka koji ce mi izraditi kljuc po merama pa cu probati sam. Dosta mi je da mi svi govore "pozovi profesionalca " a kad ga pozoves on ne dolazi ikada... nabavio sam elektronski stimer pa cu polako .. vise nemam sta da izgubim ili da sam probam ili nekom da ga prodam tako ili da ga isecem za drva za zimu ... nema drugog izbora...

jako me nervira to kad neko ne odrzi rec ... I sad sam naucio lekciju ne kupujem vise akusticne klavire... ako budem imao prilike kupicu digitalni klavir ljudski i da nemoram nikad vise da ga stelujem , isplativije je u ovoj nasoj drzavi...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo26.09.2009. u 12:45 - pre 176 meseci
Mada znam celu priču, žao mi je da se tako ponašaju majstori, koji nisu naučili prvu lekciju zanata.

Sačekaj malo, naći ćemo rešenje

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 26.09.2009. u 13:57 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo26.09.2009. u 21:58 - pre 176 meseci
Ponovo sam pročitao prvi post.

Postoji tu dve proste činjenice:
1.
- Tebi treba kompletna reparatura klavira, uključujući i "štimovanje" (sa velikom verovatnoćom da neka žica i pukne), možda zamena neke čivije...
- Takav posao zahteva Majstora, kojih više nema

Ovi novi "klavirštimeri" rade ispravke tonske neujednačenosti, odnosno puko intonativno podešavanje.
Nikakvi mehanički radovi. Lako, brzo i isplativo. To bi se moglo nazvati "održavanje" klavira/pianina.

Za zanat treba specijalan alat i znanje kompletne konstrukcije pojedinih modela klavira, rezervni delovi...
Primera radi, žice niko nema gotove, jer se prave po porudžbini na osnovu stare (debljina, dužina, opletena...)
2.
I stari Majstori (ako ih još ima) beže od takvih poslova, jer zahtevaju puno rada u više dana i stari klavir će uvek zvučati kao stari klavir!
Mehanizam dirke je naizgled jednostavan , ali zahteva veliko umeće da se koliko-toliko "utegnu" tj. da funkcionišu ispravno, naravno i odgovarajući materijal za event. "presvlačenje", ili zamene "filca".
-----------------------------------------------------

Veliki posao...

Pozdrav

P.S.
Nije loše ponovo pročitati pre nego kreneš sam da štimuješ

http://www.elitesecurity.org/t...enti-kako-da-nastimujem-klavir






[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 27.09.2009. u 00:15 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo06.01.2010. u 14:34 - pre 173 meseci
Zanima me koliko moze da vredi kratak klavir Karl Hamburger napravljen 1874 u Becu? Da li on vec ima neku antiknu vrednost?
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo06.01.2010. u 17:03 - pre 173 meseci
Antika svakako jeste.

Upotrebna vrednost klavira (pogotovo starih) je često predmet diskusije i najčešće se završi porazno za prodavca.
Naime, suviše je komplikovan ceo mehanizam (za razliku od jednostavnih gudačkih i trzačkih instrumenata), i ako bi se spoljni izgled mogao veštom reparaturom popraviti...ostaje problematična konstrukcija i mehanika...koja se reflektuje na loš i neujednačen ton/zvuk. O rezervnim delovima i ne vredi više misliti.

Uz malo Google-anja dobio sam podatak od 6o.ooo Ft. u Mađarskoj (oko 23o €) http://teszvesz.hu/55046_akusztikus.html
do 22oo € u UK http://www.uk-piano.org/pianos...e-trade/detail.php?siteid=5184

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

stimer-klavira
miroslav
klavirstimer
beogra

Član broj: 245586
Poruke: 3
109.245.185.*

Sajt: www.nemadanema.com


Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo06.01.2010. u 19:13 - pre 173 meseci
Klavir ne pokusavajte sami da nastimujete,verujte mi bice vam skuplja dara nego mera,da je to tako lako svako bi kupio kljuc i aparatic za stimovanje ,sto skupa kosta oko 50 ak eura,To je ipak zanat koji nije ni malo lak! Kao sto znate u beogradu ima 10ak najvise klavirstimera!
klavirstimer
 
Odgovor na temu

stimer-klavira
miroslav
klavirstimer
beogra

Član broj: 245586
Poruke: 3
109.245.185.*

Sajt: www.nemadanema.com


Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo06.01.2010. u 19:19 - pre 173 meseci
Klaviri,sa beckom mehaikom su veoa jeftini,kostaju po nekoliko stotina eura,to su uglavnom instrumenti stari oko 100 god i nemaju anticku vrednostu u srbiji ih ima bas mnogo,nemojte misliti ako imate takav klavir da imate neku vrednst u kuci! Ti instrumenti setesko stimuju uglavnom se ne isplati stimovati ga uopste jer im stim popusti kroz nekoliko dana! Klavir da bih imao anticku vrednost mora imati preko 200 god! A takvih klavira verujte mi kod nas ima veoma malo!
klavirstimer
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo06.01.2010. u 22:06 - pre 173 meseci
Hvala na odgovorima. Ja nemam ovaj klavir nego kupujem kceri pa sam naletila na ovo u oglasu i zanimalo me da li se isplati kupiti ga. Cena mu je 700 Eura. Sto vise gledam sve mi se vise cini da cemo ipak kupiti elektricni klavir koliko god se meni vise dopadao pravi jer su mnogo jeftiniji. Jos samo da upecam negde neki polovan:)
 
Odgovor na temu

stimer-klavira
miroslav
klavirstimer
beogra

Član broj: 245586
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.nemadanema.com


Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo07.01.2010. u 11:00 - pre 173 meseci
Ako resite da kupite klavir ,onda se opredelite za neki pianino,gledajte da to bude instrument sa engleskom mehanikom,i metalnom konstrukcijom,ako ga kupujete za dete koje krece u nizu skolu,onda bi vam savetovao neki ruski pianino tipa Ukraina, Tchaika ,koji se mogu naci za 500,600 eura,to su sasvim solidni instrumenti sa kojim ce vase dete bez problema zavrsiti nizu muz skolu! I naravno taj instrument ne gubi cenu uvek cete vratiti svoj novac! Ako se odlucite za trajnije resenje onda je to Petrof znam dosta njih koji cak i akademiju zavrsavaju sa takvim instrumentom ! Petrof se moze naci u zavisnosti od stanja od 1000 do 1700 eura! KLavire sa beckom mehanikom izbegavajte! Verujte mi imam mnogo iskustva sa svim vrstama,i modelima klavira!
klavirstimer
 
Odgovor na temu

Jelka 80

Član broj: 246244
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo07.01.2010. u 19:50 - pre 173 meseci
Pozdrav svima Nova sam ovde pa izvinite ako pitajne nije u skladu sa temom. Zapravo potreban mi je polovan akusticni pianino za dete pocetnika, pa me zanima na sta je potrebno obratiti paznju pri kupovini takvog instrumenta (sem stanja filca, engleske mehanike i metalne konstrukcije), ako se radi o klavirima ruske proizvodnje.Sledece sto me zanima po cemu moze da se proceni koliko je klavir koriscen-sem desne papucice i da li je uopste dobro kupovati klavir bez pomoci strucnog lica.Svaki odgovor bi bio od velikog znacaja.Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Klavir servis, shtimovanje i ostalo08.01.2010. u 08:33 - pre 173 meseci
Ova Tema je malo privilegovana, jer ne spada u opis Foruma.

Poštujući nove članove i Vaša interesovanja u vezi klavira, pianina, servisiranja, održavanja, kupovine...saveta, molim da dalje komuniciramo putem PP.

Hvala na razumevanju.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Klavir servis, shtimovanje i ostalo

[ Pregleda: 9167 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.