Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povratiti administrator's name?

[es] :: Macintosh :: Kako povratiti administrator's name?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11352 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Kako povratiti administrator\'s name?31.05.2009. u 16:31 - pre 181 meseci
Novi momenti: slika pri pokusaju dizanja sa Alt boot

E sad, ostalo je na tome da je uspela al naravno nemam pojma kako jer ona kaze da je kad je ubacila DVD i digla se sa ALT, dobila DVD da izabere al je ukucala PASS (????) i ladno je umesto da krene da resetuje sifru (da nam pomogne da znamo za ubuduce) krenula u instalaciju sistema al ne, nije ona krenula vec je sam krenuo i onda kada sam vec odlepio digao sam ruke, rekao bye i blokirao je na Skype. Komp ce sad da radi (nadam se) al stvaro steta sto nismo odradili ono sto je trebalo... reset pass-a. :( Bilo je zanimljivo dok je trajalo. :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?31.05.2009. u 16:45 - pre 181 meseci
Ooo, pa Ljubiša, ovo su neki novi momenti...ti imadeš Alu iMac? :D
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

amy lu
RETARD
Beograd Srbija

Član broj: 223859
Poruke: 34
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?31.05.2009. u 16:53 - pre 181 meseci
Citat:
MacOS: Novi momenti: slika pri pokusaju dizanja sa Alt boot

E sad, ostalo je na tome da je uspela al naravno nemam pojma kako jer ona kaze da je kad je ubacila DVD i digla se sa ALT, dobila DVD da izabere al je ukucala PASS (????) i ladno je umesto da krene da resetuje sifru (da nam pomogne da znamo za ubuduce) krenula u instalaciju sistema al ne, nije ona krenula vec je sam krenuo i onda kada sam vec odlepio digao sam ruke, rekao bye i blokirao je na Skype. Komp ce sad da radi (nadam se) al stvaro steta sto nismo odradili ono sto je trebalo... reset pass-a. :( Bilo je zanimljivo dok je trajalo. :)


Nije tacno!!!!!! Sto nisi stavio sliku koju sam ti poslala! Zavlacis ovde sve redom.
Dizala sam prvo komp sa altom i pojavio se katanac sa blank prostorom ispod. Ukucala sam sifru tj potencijalno pass koji bi mogao da prodje. Sistem se podigao.Onda mi je Ljubisa rekao da ubacim DVD I uradim isto.Ubacim DVD ukucam isto u blank prostor ispod katanca i pojavili su se na ekranu hard i DVD. Rekao si mi sam da ubacim DVD, nisi mi dao nikakve instrukcije za dalje i ja sam mislila da treba da instaliram opet Leopard.
To sam i uradila.Ne mogu ja ovako sporo, nemam strpljenja, ti kao sto rece veoma ti je dosadno , meni nije..ne mogu da cekam sto godina da neko skonta nesto.S obzirom na godiste i koliko dugo radis sa Macom da mi kazes da dizem sistem sa altom nakon 100 poruka, SVAKA CAST! Bravo! Naucio si me nesto i ponosna sam cerka. Kao sto rece :''naucio bih sve svoju cerku kako da radi'' ,a evo kad se pojavi problem ja cu rec odmah ubaci DVD i dizi sistem sa altom. Ko bi rekao da mogu i da dignem sistem sa altom ,jer je bilo prepucavanje kako ne znam da dizem sistem..samo ne znam kako sam to uradila ovaj put.Bice slucajno! UZ LJubisu.mmmmm..
 
Odgovor na temu

amy lu
RETARD
Beograd Srbija

Član broj: 223859
Poruke: 34
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?31.05.2009. u 16:55 - pre 181 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ooo, pa Ljubiša, ovo su neki novi momenti...ti imadeš Alu iMac? :D

Imades ALU IMac?? pojasni i meni ali molim te!
Laze da me je blokirao cak mu je zadovoljstvo preveliko da me ima na listi:D
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?31.05.2009. u 17:01 - pre 181 meseci
Citat:
amy lu: Nije tacno!!!!!! Sto nisi stavio sliku koju sam ti poslala!


Ok, sad mozes da iskuliras. Od sada pazi sta radis ili koga pustas za komp a i ako ti se desi nesto pa budes imala potrebe da se javis ponovo za pomoc, probaj da budes stalozenija i razumnija.

P.S. Ne predstavlja mi problem da posaljem Chat iz Skupe koji ti preporucujem da ponovo procitas. Ako negde nadjes da si mi poslala dve slike... ne znam, mozes da biras sta ces za nagradu.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

amy lu
RETARD
Beograd Srbija

Član broj: 223859
Poruke: 34
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?31.05.2009. u 17:44 - pre 181 meseci
Da se makar nesto promenilo nego nista....
Opet sam uradila isto, jer je on samo instalirao opet Leopard,ali kao da nije..mislim sve je po starom
Nego opet dizanje DVD Leopard sa altom, opet se pojavio katanac i ispod blank gde sam opet kucala potencijalni pass koji je stavljen kad je kupljen Mac.
Sad nisam nista dirala, tako da Ljubisa imas priliku opet da odgonetnes sta da se radi,jer administrator name je jos uvek standard.
eto tako...a ako zelite mogu da saljem sliku,ali sad mi je trenutno komp ukljucen sa DVD,pa ako neko ima ideju kako da vratim account neka mi javi.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako povratiti administrator\'s name?31.05.2009. u 19:31 - pre 181 meseci
Citat:
Opet sam uradila isto, jer je on samo instalirao opet Leopard,ali kao da nije..mislim sve je po starom

Bekapuj sve, za prosto kopiranje na drugi disk valjda ne treba admin password, pa uradi instalaciju tipa Erase&Install, ja bih rekao da nisi ništa instalirala iako je instaler "protrčao" ili da je obavljen Archive&Install koji nije ništa promenio. A posle ukini Open Firmware password, nije mi jasno koji ga je genijalac i postavio na desktop mašinu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

amy lu
RETARD
Beograd Srbija

Član broj: 223859
Poruke: 34
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako povratiti administrator's name?01.06.2009. u 01:06 - pre 181 meseci
Hvala puno onima koji su se trudili da mi pomognu,posebno u poslednjem trebutku madamovu koji se kaci uvek kad treba! Od tvoje poruke pa do sada sam sredjivala Mac. Uz alt ili ti option taster nista nije uradjeno prvi put sa DVD Leopardom.Kad sam ubacila instalacioni disk 1 , izbacio je dva puta. Treci put je upalilo, pa je javljao neke greske tri puta, da je instaliranje trajalo 4 i po sata...jedva gledam, mozak nemam..ali to znamo odavno..:)

Citat:
madamov:  A posle ukini Open Firmware password, nije mi jasno koji ga je genijalac i postavio na desktop mašinu.


Veruj mi da nemam pojma ko je sedao za komp, ja nisam sve do pre 4 dana kad sam se vama obratila. Takvu glupost u zivotu ne bih uradila.

ZNACI INSTALACIONI DISK I ALT by Ljubisa

blah, koliko muke za ta dva poteza....btw nakon dizanja sistema altom pokazuje se uvek katanac sa blank prostorom u koji se kuca pass,pa se onda odradi instalacija,ali zanimljivo je da ovako nije bilo teorije da pass ide uz admin zbog standard accounta kao sto je bilo prikazano na you tube snimku.

HVALAAAAA!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Kako povratiti administrator's name?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11352 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.