Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor postpaid - prednosti i mane?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor postpaid - prednosti i mane?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22787 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?11.06.2009. u 09:28 - pre 180 meseci
Sve zavisi od signala na konkretnoj lokaciji, ovde kod mene Telenor 3G i nije nesto sjajan, tj daleko je od toga:



A evo i brzine:


U rezultatima za tu IP adresu (Telenor 3G korisnici), nasao sam i sledeci rezultat:


Sto ukazuje na to da brzina varira sa kvalitetom 3G signala... Mada i ovih ~600kbps nije tako losa brzina za internet preko mobilne mreze... Jeste daleko od 4Mbit kolko imam kod kuce, ali ja se ne zalim, imam internet u pokretu koji radi ok.

Ne moze se ceniti brzina samo na osnovu jednog slucaja, i na osnovu jednog speed testa.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?11.06.2009. u 12:28 - pre 180 meseci
"Matori" to što ti speedtest pokazuje uopšte nije relavntno, jer od prve sekunde povlačenja pa do završetka download-a, brzina se toliko sroza da je to zapanjujuće, čak do 60-50kbps i manje, to sve navodim za 3G net i modem koji se dobija uz telenor internet.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?13.06.2009. u 18:38 - pre 180 meseci
Kako se najjednostavnije vrši promena tarife? I kako na krajnji račun utiče datum promene u toku meseca. Recimo da sam do polovine meseca bio na tarifi Prenesi XXX a od polovine promenim na Kombinuj XXX?

Ovo me zanima u slučaju da idem van zemlje na mesec dana ili više, gde mi ništa ne znače besplatni minuti koji ulaze u pretplatu, koja bi u tom slučaju bila bačen novac jer bi mi se sve usluge iz roaminga naplaćivale van okvira pretplate. Da li pretplata u profilu kombinuj važi i u roamingu? Pretpostavljam da da, ako u tom profilu važe ista pravila kao u prepaidu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

mycontrails
Contrails24
Novi Sad

Član broj: 32816
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?16.06.2009. u 19:08 - pre 179 meseci
Citat:
bttp: Kako se najjednostavnije vrši promena tarife? I kako na krajnji račun utiče datum promene u toku meseca. Recimo da sam do polovine meseca bio na tarifi Prenesi XXX a od polovine promenim na Kombinuj XXX?


Najjednostavnije je preko portala. Kad god da promeniš tarifu tarifiraju ti sve DO tog momenta po staroj a OD tog momenta po novoj. Možda malo račun bude čudan ali nikad do sada nisam imao problema sa tim.

Po mom iskustvu najelegantije rešenje je da kad putuješ ne menjaš paket osim ako nisi uzeo neki sa izuzetno velikom mesečnom potrošnjom. Ukoliko imaš Prenesi 150 ili Prenesi 325 i plaćaš tih 600 ili 1200 dinara mesečno, nije neka šteta da platiš za tih mesec i kusur što nećeš biti u zemlji. Ti minuti ti ostanu "sačuvani" pa ih potrošiš kad se vratiš. Tako sam barem do sada ja radio.

Skakanje sa Prenesi na Kombinuj tarifni paket je najgora opcija. Kombinuj tarifni paket i nije preterano zahvalan a pogotovo ne u romingu. Ograničen si kao na pripejdu... koliko si uplatio pre puta, toliko imaš na raspolaganju. Ne daj Bože da se desi nešto pa da ti telefon stvarno zatreba. Mora neko u Srbiji da ti dopuni račun.

Ukoliko planiraš boravak van zemlje dva ili više meseci a nemaš nagomilanih minuta na Prenesi tarifi koje bi se prelaskom na neku drugu poništile, tj koristio si manje više sve minute i poruke koje si imao, najbolja opcija je da se prebaciš na Start i da imaš samo onih 150 dinara početne pretplate + sve ono što u romingu napraviš. Tako nema bespotrebnog rasipanja a ni plaćanja nečeg što se ne koristi. Ako ideš na duže od dva tri meseca, onda jedino tp Start ima nekog smisla. Sve i da imaš nagomilane minute...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?16.06.2009. u 22:07 - pre 179 meseci
Da, u pravu si za ove minute, smetnuo sam sa uma da se prenose u naredni mesec pa nije skroz bačena para. Dosad sam bio na MTS postpaidu, i radio sam upravo ovako kako si ti opisao pa bi mi ti minuti iz pretplate propali tokom izbivanja iz zemlje, te sam im najmanje 5-6 računa platio sa neiskorišćenim nijednim "besplatnim" minutom/sms-om ali uredno naplaćenom (čitaj propalom) pretplatom i roamingom. A i kod njih se uvek nešto to menjanje profila činilo problematičnim.

Ovde na Telenoru bar imaš tu pogodnost da minuti/smsovi nisu skroz propali pa i ima donekle smisla ne menjati profil. Znam da je Kombinuj nezgodan zbog ograničenja kredita, ali ono, lepo uplatiš sebi koliko ceniš da će ti trebati pa malo više od toga, a i uvek možeš da "vratiš" profil u slučaju nestanka kredita, zar ne? Znači recimo na profilu si Kombinuj, nestane ti kredita u roamingu i ti se samo uloguješ na portal i promeniš profil u Prenesi ili bilo koji drugi gde ćeš moći da nastaviš da telefoniraš iz roaminga? Naravno ovo važi samo po isteku perioda od mesec dana jer se profil može menjati jednom mesečno, ako sam dobro shvatio.

Da li grešim?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

mycontrails
Contrails24
Novi Sad

Član broj: 32816
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?16.06.2009. u 23:48 - pre 179 meseci
@bttp

Kombinuj je "nezgodan" tarifni paket zato što mora da se menja SIM kartica kada se na njega prelazi. Kada sam prebacio jedan od dva postpejd broja koja imam na Telenoru na tarifni paket Kombinuj, data mi je nova SIM kartica i rečeno da mogu da se vratim na bilo koji drugi postpejd tarifni paket kad god želim i da je jedina neugodnost to što tada opet moram da dobijem novu SIM karticu i stoga mora da se poseti Korisnički servis. To su mi sve rekli pre nego sam započeo prebacivanje tako da nisam to doživeo kao problem, prosto tako je.

Na portalu broja sa tarifnim paketom Kombinuj nije ponuđena mogućnost menjanja tarifnog paketa a može se uočiti i da na portalu broja tarifnog paketa Prenesi nije ponuđena mogućnost prebacivanja na tarifni paket Kombinuj.

Menjanje tarifnog profila je moguće jednom tokom obračunskog perioda tako da tehnički ne moraš da čekaš mesec dana. Možeš promeniti recimo 26. juna i predomisliti se recimo 4. jula. Ne mora da se čeka punih mesec dana. Naravno ako promeniš npr tog 4. jula, moraš onda da čekaš avgust da ponovo menjaš. Koliko sam sa sve ove godine uočio, ako pozoveš 9863 i zatražiš promenu, odmah to urade, preko portala sam čekao ne duže od sat dva. Jedini je trik da se ne menja od recimo 30. do 2. kada rade presek obračuna. Tada može da potraje.

[Ovu poruku je menjao mycontrails dana 17.06.2009. u 02:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?17.06.2009. u 00:43 - pre 179 meseci
Aha, u tome je fora sa Kombinuj - druga SIM kartica... Onda to ne dolazi u obzir u ovim kombinacijama na koje sam ja mislio.

Hvala, sad je jasnije.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?26.06.2009. u 18:05 - pre 179 meseci
Da li je pozivanje 9863 besplatno sa postpaida, ukoliko imaš besplatne minute, ili se naplaćuje?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?26.06.2009. u 19:08 - pre 179 meseci
Naplaćuje se ali samo razgovor sa operaterom i to 10 dinara po pozivu. Automat možeš da preslušavaš besplatno. Dakle, besplatni minuti ne važe za pozivanje korisničkog.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?26.06.2009. u 21:02 - pre 179 meseci
Citat:
Jedini je trik da se ne menja od recimo 30. do 2. kada rade presek obračuna.

Kad ovako citiram izglda izvuceno iz konteksta. Upravo zbog stvari koje je My Contrails izuzetno detaljno i primereno i jasno objasnio, ostalo je samo to pitanje: kada je onda najbolje promeniti tarifu, ako je vec menjas? Pored svega sto je on nabrojao, postoji jos jedna stvar: ako je tarifa promenjana U TOKU obracunskog perioda, tog meseca NECE ti raditi provera stanja.

Vise detalja o svemu ovome, kao i SAVET TELENORA kada promeniti profil, imas u forumu: http://www.elitesecurity.org/t...olje-promeniti-postpaid-tarifu
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 02:01 - pre 179 meseci
E da ovo sam uvek hteo nekog da pitam ali nikako da se setim - do sada.

Kako se kreditira prepaid broj sa postpaida? Kako sa svog postpaid broja da prebacim kredit na kevin prepaid? Jel postupak lak kao i na MTSu, ili je drugačiji? Može li i preko portala ili ne?

Da li je potrebno "aktivirati" tu mogućnost preko korisničkog servisa ili je dostupna po defaultu? Da li se isto dobija 10% više kao i kod MTSa (sumnjam ali bi bilo dobro:).

Rezimirano: kako da kao Telenor postpaid newbie koji nikad to nije radio, uplatim kredit na tuđi telenor prepaid broj? Gledao sam po sajtu ali nisam naleteo na uputstvo. Pogledaću sad opet za svaki slučaj. Na MTSu sam tu mogućnost često koristio.

EDIT: Našao sam preko Google (pomoću Telenor pretrage ništa nisam uspeo da nađem) da se uplata vrši tako što se šalje SMS na 9860 u formatu KRE 063XXXXXX <iznos kredita> međutim kada sam pokušao da prebacim 200 din na prepaid broj dobio sam odgovor "Transakcija odbijena". Na sajtu nisam video nikakva ograničenja u smislu da mora da prođe izvestan broj meseci da bi ta usluga mogla da se koristi (kao npr za roaming), niti sam našao informaciju da ju je potrebno posebno aktivirati, a ni na portalu Moj Telenor nema uopšte pomena o toj usluzi.

Informacije o načinu vršenja transakcije sam našao na stranici http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3413

P.S. Takođe piše da je limit kreditiranja prepaida na mesečnom nivou jednak polovini prosečnog računa u poslednjih 6 meseci. To je u najmanju ruku loše rešenje, jer ako je meni prosečan račun npr. 800 din znači da na prepaid mogu da prebacim samo 400 din kredita. Smešno malo! Ispada da ti više veruju za roaming u kojem nemaš ograničenja nego za glupo prebacivanje kredita na prepaid

Na MTSu sam mogao do 3000 din mesečno da uplaćujem na bilo koji prepaid broj (do 500 din dnevno), bez obzira na iznose računa.

Izgleda da smo našli još jednu manu Telenor postpaida :)

[Ovu poruku je menjao bttp dana 28.06.2009. u 03:57 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 05:05 - pre 179 meseci
telenor.rs --> Usluge --> Dodatne usluge

ili: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3413

Jako je jednostavno, pazi da ne pogresis broj koji dopunjujes, nema
verifikacije!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 05:31 - pre 179 meseci
Već sam napisao da sam to našao i probao, i da sam dobio odgovor "Transakcija nije uspela".
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 05:54 - pre 179 meseci
^ Postoji limit u iznosu. Sa DBT moze se preneti max 200 din, sa KRE
moze 1/3 aritmericke sredine neto iznosa tri poslednja racuna (nekada
je tako bilo).
 
Odgovor na temu

septimus

Član broj: 7915
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 12:51 - pre 179 meseci
Prepaid iskustvo u ovom slucaju:

novi 069 broj nije mogao da prebaci kredit na drugi prepaid broj - morala je usluga da se aktivira preko 9863..
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 13:06 - pre 179 meseci
Pored uslova u velicini kreditiranog iznosa, postoji i jos jedan uslov za postpaid, a to je da na broju postoji aktivirana usluga roaminga. Po defaultu roaming se aktivira posle tri placena racuna ,tako da se i sa kreditiranjem mora sacekati toliko. U predvodu znaci da NOVI korisnik tri meseca ne moze da kreditira bilo koga niti da koristi uslugu roaming.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 13:24 - pre 179 meseci
Za kreditiranje prepaid broja sa postpaida morate imati aktivnu uslugu roaming (3 redovno placena racuna, ili avans 9000din). Limit je polovina proseta protekih 6 mesecnih racuna.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?28.06.2009. u 15:46 - pre 179 meseci
"Limit je polovina proseka protekih 6 mesecnih racuna."

Hvala Slobo, ja jos baratim podacima iz Slobinog vremena, kod Mobtela
je bilo vezano za iznose poslednja tri racuna (koliko da roming bude
aktiviran), sada saznajemo da je limit je polovina proseka protekih 6
mesecnih racuna.

(Usput, slicno vazi i za MTS -- min 3 meseca, aktiviran roming, svi
racuni placeni do 20. u mesecu.)

Sem toga, novi Telenor prepaid broj ne moze da posalje (ili i da primi
kredit ). Znam da nisu imali pojma u Kontakt centru, i onda mi je
supervizor objasnio da prvih mesec dana to nije moguce. (nisu mi
aktivirali kao septimusu).
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?08.07.2009. u 23:11 - pre 179 meseci
da li kod 'prenesi' paketa imam realtime uvid u stanje preostalih minuta i poruka?
cini mi se da je neko nekad rekao da je uvid moguc samo na kraju meseca
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
93.87.150.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor postpaid - prednosti i mane?09.07.2009. u 02:15 - pre 179 meseci
Provera radi od 03. u mesecu u 00:00 (prva dva dana nije moguce videti nista), racun i specifikacija su dostupni naj kasnije 4. u mesecu, racun stize oko 6. u mesecu, a rok za placanje je 20.

Provera stanja nije realtime, ali se stanje azurira na 2 do 5 minuta, tako da je skroz upotrebljivo.

Evo kako to izgleda odprilike:

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor postpaid - prednosti i mane?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22787 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.