Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?

[ Pregleda: 5105 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.opera-mini.net.



Profil

icon Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 11:27 - pre 180 meseci
Pozdrav svima. Sta je po vama bolje kupoviti novi crt neke kineske proizvodnje svejedno ko je uvoznik (vox,fox...), sa garancijom od 2 ili 3 godine i novim kineskim ekranom u sebi (npr. Ricco, chunghwa picture tube...) ili tv istoimenog "proizvodjaca", takodje "nov" sa 2 ili 3 godine garancije, ali sa repariranim Lg.Philips ekranom u sebi (ti ekrani su proizvedeni u periodu 2001.-2007. god.) ?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 13:23 - pre 180 meseci
Polovan iz Nemacke ili Austrije.
 
Odgovor na temu

ljupcoo
Ljupco Petreski

Član broj: 154049
Poruke: 333
79.141.123.*



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 19:00 - pre 180 meseci
Philips nema dilema!
Ljupcop
 
Odgovor na temu

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 20:35 - pre 180 meseci
Mislis da je pouzdaniji reparirani (refurbished) lg.philips ekran star u proseku 5-6 godina nego neki novi kineski ekran? U oba slucaja ista je marka tv-a i garancija za oba 2, 2ipo ili 3 god. P.S. medju polovnjacima iz uvoza ima dosta smeca tako da treba da otvorim bar 10 da nadjem 1 dobar, a mnogi prodavci ne dozvoljavaju otvaranje tv-a, plus nema garancije, a i delovi za bolje tv-e (100hz 2tjunera) se tesko nalaze i uzasno su skupi
 
Odgovor na temu

Borce Krstovski
TV serviser,D&K
Makedonija

Član broj: 178871
Poruke: 44
79.125.218.*



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 21:35 - pre 180 meseci
E pa kupi kineza!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 21:39 - pre 180 meseci
Mislio sam na aparate koje se donose od preko u ispravnom stanju. Jeste da moze biti problema, ali ako je ekran ok neko dalje ulaganje se moze isplatiti. Kolega je uzimao par komada iz neke prodavnice polovnih aparata, ja sam igrom slucaja uzeo jedan za sebe i radi bez problema nekoliko godina. Imao je jedan problem sa ladnjakom u vertikali, imali smo garanciju od 6 meseci, ali me mrzelo da nosim, tako da sam sam otklonio. Bilo je u bgd par mesta gde su dovlacili te televizore koji su se kupovali "po vidjenju". sada ne znam kakva je situacija, nisam se interesovao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?19.05.2009. u 22:56 - pre 180 meseci
Citat:
ljupcoo: Philips nema dilema!

Pa ja koliko znam Phipips se ne pravi u nemackoj ima dobrih 10 godina. Pre par godina kad sam se raspitivao, jedini nemacki televizor koji se preziveo je bio Loewe. Sve ostalo go Kinez.
 
Odgovor na temu

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?20.05.2009. u 01:20 - pre 180 meseci
Za Borceta:
Nema potrebe za takvim tonom posebno zato sto nisi razumeo moje pitanje, drugog puta procitaj post nekoliko puta, dobro razmisli, pa tek onda odgovaraj.
Da ponovim jos jednom, moje dilema je KINEZ VS. KINEZ, na jednoj strani kinez sa repariranim lg.philips ekranom a na drugoj strani kinez sa novim kineskim ekranom slabo poznatog prozvodjaca a samim tim i slabog kvaliteta. U ne malom broju slucajeva se desava da im je sasija identicna.

Za Sasu:
Apsolutno se slazem da je moguce kupiti odlican polovan tv iz uvoza, ali...(naveo sam zasto ne bih ulazio u tu pricu) ako gresim i postoji neko ko ima u ponudi npr. Philips 72cm real flat televizore na 50Hz, voljan je da dozvoli otvaranje televizora, a pritom se nalazi na jugu Srbije (Leskovac, Nis ili okolina) neka mi se javi na PP pa da napravimo neki dil, ali cisto sumnjam.

Za Darka:
Tacno je da se ti televizori ne proizvode u razvijenim zemljama dosta dugo, problem je u tome sto se ti televizori (i ekrani) vec duze vreme ne proizvode ni u dalekoistocnim zemljama (da budem precizniji izvestan broj tih fabrika crt ekrana i dalje postoji ali proizvode ekrane pod drugim imenima jer su i drugi vlasnici, s obzirom da je lg.philips displays CRT propao 2007. god.)

Za SVE:
Bio bih zahvalan za neki savet sa konkretnim razlozima, verujem da ovde ima strucnih ljudi koji bi mi ukazali na prednosti odnosno mane refurbished (repariranih) ekrana


 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
77.46.221.*



+5 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?20.05.2009. u 07:47 - pre 180 meseci
moje iskustvo

LG-philips ekrani su smece, a slika im je ocajna i veoma brzo riknjavaju
nista bolja situacija nije ni sa ostalim kinezima ali recimo taj chungwa ili popularni chunga-lunga :)
je sa sasvim zadovoljavajucim kvalitetom i mislim da je od svih tih kineza najbolji.
Isti proizvodjac (chunghwa) se nalazio u monitorima jos od 14" koji su radili preko 10 godina sa odlicnom slikom.

danas najlosiji kineski ekrani su oni sa crnom nalepnicom i ona 3 slova jedno preko drugog , kako bese , nesto Y, G,S ... tako nesto....

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?21.05.2009. u 13:34 - pre 180 meseci
Cudi me ovo za philips jer znam dosta ljudi koji ih hvale, za chunghwa se slazem, vaze za jedne od pozdanijih od tih kineskih ekrana (nemaju bez razloga zapazenu ulogu u proizvodnji lcd ekrana). Sta mislite o HUAFEI ekranima, bivsa philipsova fabrika prodata kinezima, zanima me da li su odrzali kvalitet philipsa ili im je kontrola kvaliteta prilicno slabija pa pustaju dosta skarta, jel se susretao neko sa njima?
 
Odgovor na temu

Vucko 146
Vuk Stankovic
Nis

Član broj: 191292
Poruke: 80
79.101.249.*



+51 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?21.05.2009. u 16:14 - pre 180 meseci
Kakvi su "Panasonic" ekrani? Imam to u Neo tv-u,cisto da znam kada ce crci....
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
212.200.215.*



+5 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?21.05.2009. u 21:05 - pre 180 meseci
sa huafei do sad imam polovican skor
imaju solidnu sliku ali kad riknu obicno zalepe topovi ....

ma sve je ovo novo sto se moze naci u TVima koji ovde kruze u zadnjih 5 godina , zali boze.
Mogu samo navesti primere , recimo ekrani koji su ubacivani u beko TV pre 5-6 godina , bruka losi..... dolazi do varnicenja u topovim i redovno pale TDA6107
znaci svaki drugi beko 21'' koji mi dodje na opravak je to u pitanju. Sasija odradjena OK ako i samsung a ekran sedi i placi.

nekada su svi ekrani bili dobri (manje - vise) pa su radili preko 15-20 godina u proseku i bilo je vremena da crkne nesto od elektronike pa da se TV i popravi 2-3 puta za 15-20 godina. Danas pre crkne ekran nego elektronika i to najcesce znaci kraj Tv-a jre i ako imam polovan ekran da ugradim, to je mustriji skupo i vecinom odustaju. i gde smo mi tu ????? Samsung , elektronika pichi 10 godina super ali ekrani ma ni 5 ne mogu da izguraju... (mislim na samsung od 2003ce na ovamo)

Mislim tj siguran sam da konstruktori i proizvodjaci to namerno rade kako mi majstori ne bi imali posla i kako bi se samo sto vise prodavalo i pravilo novo.....

SAD BUT TRUE


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.87.183.*



+13 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?21.05.2009. u 23:01 - pre 180 meseci
Ja i dalje nisam razumeo pitanje u startu...!? Zasto polaziti od pretpostavke da su na polovnim TV-ima "reparirani" ekrani !? I sta to uopste znaci reparirani ? Zar u danasnje vreme neko jos reparira ekrane !? Koliko ja znam zadnji koji je to radio je bio Janketic iz Crvenke odnosno Grocke ; Ako mislis na regenerisane ekrane, onda je to druga prica; Toga ima ali ne mora da znaci ; Imas mnogo polovnih TV-a sa odlicnim ekranima koji su oho-ho daleko od regeneracije;
Sta reci za Nokie FX i MX na 100Hz sa Videocolor ekranima, npr...?! A nisu one jedine, ima toga jos poprilicno, vrhunskih TV-a o kojima ste kao novima mogli samo da sanjate... Loewe, Metz, Thomsoni na 100Hz itd... itd... ma mnogo toga ali samo u verziji 28 inch-a; Ma mislim tu su Kinezi totalno "passe"... outsider-i !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?22.05.2009. u 20:25 - pre 180 meseci
Ja sam pricao o repariranim (mislio sam na refurbished, sto ne mora da znaci niti da su reparirani niti regenerisani) ekranima u NOVIM a ne u polovnim tv-ima dovucenih iz inostranstva. Cak sam u jednoj radnji video na prodaji novi tv FOX sa lg ekranom (napominjem lg a ne lg.philips) koji se vec ODAVNO ne proizvode. Nakon svega vidjenog odustajem od kupovine. P.S. Ako nekog zanima mogu da napisem koji se ekrani nalaze u tv-ima koji se prodaju kod nas.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
93.86.192.*



+5 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?22.05.2009. u 20:39 - pre 180 meseci
nesha je potputno u pravu za to sto je napisao
ali pitanje se nije odnosilo bas na to vec koliko sam ja skontao na nove TVije .... cisto kineske i one druge sa repariranim ekranima ... jel tako.....


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

madeinle
Leskovac

Član broj: 221334
Poruke: 53
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?22.05.2009. u 22:07 - pre 180 meseci
Pretpostavicu da je zabuna ispala zbog nepreciznosti naslova teme, a s'obzirom da vecina ljudi nema vreme da detaljno cita sve postove, necu nikom uzeti za zlo sto smo otisli malo offtopic. Naravno mislio sam na nove tv-e, o tome se malo zna a vecina servisera cuti o tome, razumljivo, stara izreka kaze "ne s_ri tamo gde jedes". Sve u svemu ceka se LCD
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
91.150.121.*



+13 Profil

icon Re: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?22.05.2009. u 22:36 - pre 180 meseci
Ma mislim da o novim CRT tv-ima ne vredi trositi reci; Sve ti je to tu negde... iz iste kuhinje... nijanse su medju njima al" ni jedan drasticno ne odskace... nesto malo Tuci... al" bas bih voleo da vidim koji je to novi CRT TV vrhunskog kvaliteta !? Takav se verovatno vec duze vreme ne proizvodi ! Kad su Sharp, Toshiba ... JVC u zadnjim modelima gurali Turke onda je sve jasno! Cak je kod kolege pre neki dan dosao Philips sa PT-92 sashijom !!! Nemoguce je danas napraviti vrhunski CRT TV a da bude trzisno konkurentan... a i za kog kupca bi ga pravili !
I onda sve u svemu ako zelimo bas kvalitetan CRT TV onda nam nema druge no polovan TV koji naravno treba biti u dobrom stanju! Jer razume se polovno je sirok pojam, moze biti tip-top a moze biti i krs (mozda je ovo o cemu pricam ociglednije na primeru automobila);
Znaci polovan Tv kupuje onaj ko zna sta kupuje ili od onog kome se veruje i ko kolko-tolko stoji iza toga !
Al" kome to pricati kad kupci veruju trgovcima koji se u TV-e razumeju k"o Marica u kriv k....! Pricaju ima razne bajke... te ovaj TV ima zastitu od groma i raznorazne budalastine, a kad ga zvekne St. Ilija oni kukaju: "Jao majstore pa kako to, rekli su mi da je ovaj TV zasticen od udara groma !" Cccc... da nije tuzno bilo bi smesno! Da ne poverujes! Zar je moguce da ima budala koje veruju da osim gromobrana postoji i jedna druga zastita od groma !
Dzaba mi majstori guslamo ! Nas se uvek slusa sa rezervom i podozrenjem ! Intuitivno se podrazumeva da uz nas uvek ide neki marifetluk !
Al' nek musterija dobrog majstora dobro plati i dobro slusa (sto je u danasnje vreme nemoguca misija) pa ce videti da l" je to uzalud i sta mu se vise isplati!
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Reparirani Philips ili novi kinez (CRT)?

[ Pregleda: 5105 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.