Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

manipulacija telekoma sa ADSL portovima

[es] :: ISP :: ADSL :: manipulacija telekoma sa ADSL portovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8026 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
195.252.79.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon manipulacija telekoma sa ADSL portovima18.05.2009. u 11:45 - pre 181 meseci
Dakle odgovorno tvrdim ga u Pancevu telekom manipulise sa portovima. Zahtev za ADSL sam podneo kod telekoma pre godinu ipo dana i uvek su mi govorili da na centrali vojlovica 2 nisu uradjeni portovi za ADSL i da su radovi u toku, tako da sam ja sa njihovim zahtevom cekao 1,5 godi i za to vreme sam bio par puta u poslovnici ovde u pancevu da se informisem i dobio sam odgovor od sefovice da sam 25 na listi cekanja i da cu ADSL da dobijem 100% samo da u centrali zavrse potrebene stvari. Medjutim ja sam cekao i nisam dobio ADSL preko telekoma a provajderi su ukljucili neke svoje korisnike 5 maja ove godine. Na moje pitanje zasto ja nisam dobio ADSL odgovor je bio nema slobodnih portova. Stim u vezi telekom tvrdi da ukljucuje prvo svoje korisnike pa onda daje portove provajderu , moj slucaj dokazuje da to nije tacno. pozivom kal centra 9813 sam pitao i kada ce jos biti prosirenja na mrezi odgovor je bio da se to nezna posle toga sam postavio pitanje gde se mogu informisati negde o tome odgovor je bio nigde jer mi privatni korisnici nemozemo dobiti te informacije, krajnje pitanje je bilo gde se mogu zaliti na ovaj moj slucaj i odgovor je bio NEMATE SE NA STA ZALITI KAD BUDE PORTOVA DOBICETE ADSL. Normalno raskinuo sam zahtev sa telekomom i pokusao preko provajdera ali su medjuvremeno portovi podeljeni tako da sam ja ostao bez ADSL, zamolio bih sve koji znaju nesto vise da me posavetuju sta dalje da radim ili da jos neko napise svoj slucaj ako je slican mom. da nebih i ostali napravili istu gresku kao ja ....mi ( nadam se da ima jos neko nesto da napise ovde )
 
Odgovor na temu

bSecurity

Član broj: 189974
Poruke: 38
79.101.186.*



Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima18.05.2009. u 13:33 - pre 181 meseci
Jednostavno ti mogu preporuciti da odes na www.ratel.rs lepo opsirno i detaljno napises Ratel-u i oni ce ti izaci u susret, samo ukoliko imas crvste pretpostavke na ovo sto si naveo ako ides po prici rekla kazala od toga nema nista. Ko kaze da od toga nema leba neka pokusa pa ce videti da itekako izlaze u susret.

Ja sam tako resio problem sa umanjenjem racuna, drskoscu i bezobraznoscu call centra i jos nekim pojedinostima, i dobio izvinjenje od telekoma napismeno i overeno i plus su mi umanjili racun sve zahvaljujuci Ratel-u. Da sam isao kod njih direktno od toga nebi bilo nista.
 
Odgovor na temu

salenegotin
Saša Petrović
Vozač
Bravo Taxi

Član broj: 199985
Poruke: 15
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima20.05.2009. u 04:27 - pre 181 meseci
E ovako stoje stvari sa tim portovima. Informisao sam se malo vise u zadnje vreme posto sam i ja imao ogromnih problema oko dobijanja ADSL-a i dosao do sledeceg podatka. Ako si bio 25 na listi kod Telekoma to ne znaci da ces obavezno da dobijes i da si bio prvi. Telekom prodaje portove ostalim ISP ( Internet servis provajderima ). I ne prodaje pojedinacno vec u paketu po 1000 portova za oko 2.000.000 din po paketu. Portovi se placaju unapred. Tako da ako je u tvom kraju bilo ljudi koji su se prijavili preko nekog drugog ISP koji je kupio portove i platio unapred normalno je da ce Telekom prvo ispostovati te ISP pa tek onda dodeliti svojim korisnicima prema kojima nema nikakvu obavezu za razliku od ISP-a sa kojima ima sklopljene ugovore i naplacene usluge unapred. Kod tebe je najverovatnije doslo do toga da su svi portovi vec bili unapred rezervisani.
 
Odgovor na temu

salenegotin
Saša Petrović
Vozač
Bravo Taxi

Član broj: 199985
Poruke: 15
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima20.05.2009. u 04:43 - pre 181 meseci
Na zapadu je to drugacije reseno ali kod nas je nazalost ovako. U Deutche Telekom-u na primer ti kao korisnik zakupis DSL port a onda odes kod bilo kog provajdera i uzmes uslugu a port placas mesecno kroz telefonski racun. Da bi izbegao tu vrstu usluge nas Telekom te portove u paketu iznajmi ISP-u i tako izbegne da sam obracunava i salje svakom korisniku racune i resava njihove probleme. Ovako uvali ISP-u portove pa nek on naplacuje i razbija glavu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima20.05.2009. u 12:12 - pre 181 meseci
Malo mi je nelogicna prica da se portovi kupuju po 1000 na svakoj pojedinacnoj centrali. To jednostavno ne moze biti tacno. Uzmite primer nekog mesta od 5000 stanovnika, gde ima recimo trenutno instaliranih 512 ADSL portova. Kako je moguce da bilo koji ISP kupi 1000 portova tu?

ISP-ovi mozda kupuju po 1000 portova na nivou Srbije, ali nikako 1000 portova na pojedinacnoj centrali.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

salenegotin
Saša Petrović
Vozač
Bravo Taxi

Član broj: 199985
Poruke: 15
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima20.05.2009. u 17:57 - pre 181 meseci
Ja i nisam rekao na pojedinacnoj centrali. Ali ako je ISP zakupio na primer 1000 portova na nivou zemlje a na nekoj centrali se instalira 100 novih portova a on ima ili svi ostali provajderi zajedno 100 prijavljenih a svako je platio unapred portove onda oni dobijaju.
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+40 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima21.05.2009. u 21:23 - pre 181 meseci
GOXICO,ja sam bio u slicnoj situaciji pre godinu i vise dana.Ja sam na strelištu.Po zahtevu sezama za uslove za adsl na mojoj centrali za moj broj oni odgovaraju da sam ja podneo zahtev za adsl kod njih(telekom) \sto nije tacno jer ja NiKADA nisam trazio to.na moj izricit zahtev da mi kazu kada i kako sam ja trazio i da mi pokazu zahtev oni kazu da sam podneo putem mail-a i da nemogu da pokazu.Rekose mi da moram da trazim zahtev za raskidanje ugovora ,ponistenje zahteva sta već i da to bude gotovo za jedan dan.Posle nekoliko dana obavestavam Sezam da je port slobodan ali posle nekoliko dana telekom im odgovara da port nije slobodan i igranka se nastavlja.posle ponovnog čekanja u redu(bila je podela portova)šalteruša mi kaže da to ne ide tako brzo nego mora da se čeka 15 dana.I to sam progutao.posle 15 dana ponovo zovem Sezam i kažem port slobodan,a oni posle par dana telekom kaze da nije.odem u telekom iznerviran a ono red do vrata.Setim se i zovnem telefonom i objasnim sta me muči a ona sa druge strane mi kaže:pa vi gospodine NIKADA NISTE NI PODNELI KOD NAS ZAHTEV ZA ADSL I PORT VAM JE SLOBODAN sta hoćete?Zovem Sezam i kažem port slobodan može adsl a oni posle nedelju dana,kažu nema uslova za adsl kaže lelekom.Ja odem gore kod nadležnog lica(žena) i ispričam moju tužnu priču a ona mi kaže da sad tj. tad i da hoću portova više nema i da moram da čekam na sledeću podelu.Napominjem da sam u prvom odlasku kod šalteruše rekao da mi se žuri i da nema dovoljno portova a ona nemajte brige ima kolko hoćete.NEĆU KOD TELEKOMA MAKAR CRKO,HOĆU GDE JA HOĆU I GOTOVO.znači dobro si i prošao kakvu sam ja golgotu preživeo.posle par meseci URA evo interneta i dan danas SEZAMPRO.
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
195.252.79.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima21.05.2009. u 23:10 - pre 181 meseci
radojko2 ja jos nisam prosao nista moja igranka je tek pocela a kada i kako ce se zavrsiti ne znam :( ali znam da cu dati sve od sebe da to resim u moju korist i da dobijem ADSL. Ma da oni tvrde da portova vise nema ja sam danas dobio informaciju da se portovi i dalje dele u telekomu igrom slucaja je moj brat bio danas u posti da vidi nesto za mob i tamo u redu gde se potpisuju ugovori i dobijaju modemi je cekao njegov jedan poznanik koji je na istoj centrali kao ja, a radi se o centrali vojlovica2.
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
195.252.79.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima21.05.2009. u 23:15 - pre 181 meseci
salenegotin
Na zapadu je to drugacije reseno ali kod nas je nazalost ovako. U Deutche Telekom-u na primer ti kao korisnik zakupis DSL port a onda odes kod bilo kog provajdera i uzmes uslugu a port placas mesecno kroz telefonski racun. Da bi izbegao tu vrstu usluge nas Telekom te portove u paketu iznajmi ISP-u i tako izbegne da sam obracunava i salje svakom korisniku racune i resava njihove probleme. Ovako uvali ISP-u portove pa nek on naplacuje i razbija glavu.

jedini je problem sto telekom nije ni dao provajderu sve portove koje treba to jest nije ustupljena cela kolicina porta, dato je vise od 50% a ostalo se nezna kad ce moze i za godinu dana
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.19.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima09.06.2009. u 20:03 - pre 180 meseci
HVALA SVIMA NA SAVETIMA I ULOZENOM TRUDU DANAS SAM DOBIO ADSL
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.153.*



+21 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima09.06.2009. u 20:42 - pre 180 meseci
"... Pa kako se osećaš, sad kad si..."?

 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima10.06.2009. u 07:18 - pre 180 meseci
Citat:
Catch 22: "... Pa kako se osećaš, sad kad si..."?
:)


Pa valjda si i ti imao taj bozanstven osecaj posle dugogodisnjeg terorisanja i muka sa raznm WIRELESS provajderima!Brate meni je svanulo od kako sam presao na ADSL! :)
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.226.*



+21 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima10.06.2009. u 07:36 - pre 180 meseci
^ He, he naravno da znam, pa zato i citiram "Profesionalca"

 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.19.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima11.06.2009. u 23:08 - pre 180 meseci
nazalost opet sam izabrao pogresnog provajdera :(( dobio sam ruter tp-link td-8816 i imam samo jednu ip adresu koju nemogu promeniti. A ruter mi je zakljucan :(( :(( :((
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima11.06.2009. u 23:38 - pre 180 meseci
Šta se dešava kada fizički isključiš ruter pa ga uključiš? Da li se adresa menja?

Nadam se da nisi potpisao neki duži ugovor sa takvim provajderom.
 
Odgovor na temu

DeeMon
Darko Krišan
Kovačica

Član broj: 70633
Poruke: 40
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima12.06.2009. u 07:50 - pre 180 meseci
U kom smislu imaš "samo jednu IP adresu koju ne možeš da menjaš"? Samo jedan LAN port? Samo jednu javnu IP (što je normalno)?
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima12.06.2009. u 10:04 - pre 180 meseci
kada fizicki iskljucim i ukljucim ruter posle par minuta IP adresa mi ostaje ista nemenja se :((
 
Odgovor na temu

DeeMon
Darko Krišan
Kovačica

Član broj: 70633
Poruke: 40
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima12.06.2009. u 10:15 - pre 180 meseci
Citat:
goxico: kada fizicki iskljucim i ukljucim ruter posle par minuta IP adresa mi ostaje ista nemenja se :((


To nema veze sa provajderom, jednostavno takav je način funkcionisanja dhcp protokola (server se trudi da dodeli istu adresu ako je moguće).Ako ti promena adrese treba zbog rapidshare/megaupload i ostalih sajtova slične namene, imaš skriptu (ipchanger2 ako se ne varam) negde na ovom forumu koja se koristi za promenu ip adrese.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.143.*



+7 Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima12.06.2009. u 10:19 - pre 180 meseci
tvoju pravu spoljasnju IP adresu vidis npr na

http://www.whatismyip.com/

a ono sto vidis na network -> local area connection status to je lokalna ip adresa izmedju tebe i rutera
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: manipulacija telekoma sa ADSL portovima12.06.2009. u 11:04 - pre 180 meseci
skripta to sam i ja mislio da je resenje ali u skripti trebam upisati bar neke svoje osnovne podatke tipa korisnicko ime i lozinku ali ja cak ni to nemogu dobiti od provajdera kad sam trazio rekli su mi to vam netreba sve to stoji u ruteru i zbog politike firme to nedajemo korisnicima
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: manipulacija telekoma sa ADSL portovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8026 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.