Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Outlook 2007] nestali emailovi

[es] :: Office :: [Outlook 2007] nestali emailovi

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon [Outlook 2007] nestali emailovi18.05.2009. u 07:36 - pre 181 meseci
Zdravo, ljudi!

Imam vrlo konkretan problem. Tačnije - moja tetka. Ona radi kao prevodilac - i preko maila joj stižu poslovi.

Iz nekog razloga koristi dial-up EUNET za to.
Email klijent joj je Outlook 2007.

Šta se desilo?
Krenula je da skine emailove. Videla je da ih je 8. Dva su, međutim, bila ogromna. Skidali su se satima. Ona je, pre nego što su se skinuli, obustavila skidanje. Onda se "prebacila" na SBB (nisam siguran kako... ako sam dobro shvatio - pod "email-account" je nešto promenila. Ili je jednostavno batalila dialup - nisam siguran) i skinula ih.
Međutim - skinula je 6 emailova. Zvala je EUnet i oni su joj rekli da imaju evidentirano da je skinula 8. Ta velika dva emaila su joj bitni.

I konačno - pitanje:
Jel' iko zna kako i gde bi (i kako) ona mogla da ih iskopa? Moguće je da se nalaze negde na hard disku.
Ne zna se pošiljaoc, inače ne bi bilo problema.

Hvala puno!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Outlook 2007] nestali emailovi18.05.2009. u 09:58 - pre 181 meseci
Citat:
Konzul: Zdravo, ljudi!

Imam vrlo konkretan problem. Tačnije - moja tetka. Ona radi kao prevodilac - i preko maila joj stižu poslovi.

Iz nekog razloga koristi dial-up EUNET za to.
Email klijent joj je Outlook 2007.

Šta se desilo?
Krenula je da skine emailove. Videla je da ih je 8. Dva su, međutim, bila ogromna. Skidali su se satima. Ona je, pre nego što su se skinuli, obustavila skidanje. Onda se "prebacila" na SBB (nisam siguran kako... ako sam dobro shvatio - pod "email-account" je nešto promenila. Ili je jednostavno batalila dialup - nisam siguran) i skinula ih.
Međutim - skinula je 6 emailova. Zvala je EUnet i oni su joj rekli da imaju evidentirano da je skinula 8.


Od ovako "konkretnog problema", evidentno je samo to da je tetka ostala bez 2 mejla i to je manje-više, sve. S obzirom da niko ovde, a po svemu sudeći, ni glavna akterka, iliti tetka, ne zna šta je to sve tačno uradila, ja stvarno ne vidim kako bismo mogli da pomognemo!?

Ja često i danas koristim DialUp -a na Internetu sam skoro 10 godina, i ovakav scenario nikada nisam imao. Ako bih kojim slučajem opazio da će mi trebati sati za skidanje pošte, pod 1, sigurno bih prekinuo skidanje, a sve bitno bih poskidao preko web-maila (eventualno naknadno obrisao taj junk). Zato sam skloniji da poverujem tehničkoj podršci: skinula je 8 mailova i gotovo, ako nije uključila čuvanje kopija na serveru, to je kraj.

Sad, ukoliko ih je zaista skinula, a, fakat je, nema ih više na serveru, mogao bi da pogledaš da nisu otišli u JUNK folder.
Drugo, pretpostavimo da joj je Inbox krcat mailovima i da tetka nema kreirane mail-rules za razvrstavanje pristigle pošte, i još, ako pretpostavimo da joj je Inbox presortiran drugačije, neće videti nove mailove u vrhu (kako je običaj). Rešenje bi bilo da joj uključiš 2 nove kategorije foldera za lakše snalaženje: u "All Mail Items" imaš podfolder "Search Folders" i tu imaš definisane "Large Mail" i "Unread Mail" - bilo koji od ova dva će ti pomoći u ovom slučaju. Da bi ih "uključio", prosto ih prevuci u gornji blok "Favorite Folders".
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: [Outlook 2007] nestali emailovi

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.