Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 dvd na 1 dvd plocu

[es] :: Video kompresija :: 2 dvd na 1 dvd plocu
(Zaključana tema (lock), by Mister_rap)

[ Pregleda: 7062 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valjevac
SasaStanic

Član broj: 2503
Poruke: 55
*.ptt.yu



Profil

icon 2 dvd na 1 dvd plocu07.12.2003. u 13:43 - pre 247 meseci
Da li zna neko kako se moze narezati 2 dvd filma na jedan dvd.
 
0

verabgd
projektant
Novi Beograd

Član broj: 16385
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: 2 dvd na 1 dvd plocu25.12.2003. u 22:05 - pre 247 meseci
Postoji vise nacina i pristupa za smestanje sadrzaja 2 DVDja na 1 DVD5.

Postavite pitanje preciznije, npr.

Da li zelite da prebacite samo filmove bez menija i dodataka?

Da li zelite da napravite DVD sa (novim) menijem sa linkovima na, recimo, ta dva filma?

Da li je oba filma zauzimaju vise od 4.7 GB (najverovatnije da)?

Itd.

Za ovako uopsteno postavljeno pitanje mozete probati Nero Recode 2.

http://ahead.de/en/631934351031098.php
 
0

Valjevac
SasaStanic

Član broj: 2503
Poruke: 55
*.ptt.yu



Profil

icon Re: 2 dvd na 1 dvd plocu26.12.2003. u 12:13 - pre 247 meseci
Zelim da napravim DVD sa (novim) menijem sa linkovima na ta dva filma i to da narezem na dvd5.

 
0

verabgd
projektant
Novi Beograd

Član broj: 16385
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: 2 dvd na 1 dvd plocu26.12.2003. u 16:22 - pre 247 meseci
Postupak bi bio sledeci (jedan od pristupa):

1.Skidanje oba filma sa DVDjeva na HD, tj. ripovanje (SmartRipper ili DVD Decrypter-bolji jer, izmedju ostalog, moze na kraju da snimi novi DVD).

2.Biranje sta od sadrzaja svakog DVDja zelite da stavite na novi DVD (sve ili samo neke titlove, ako je visejezicni sve ili samo neke audio stream-ove). Ovo se moze obaviti pri samom ripovanju a moze i kasnije.

3.Filmove treba najverovatnije rekompresovati (rekodovati) da bi oba stala na jedan DVD5 od 3.7 GB. Ovde treba proceniti stepen rekompresije tako da se ne gubi nepotrebno na kvalitetu rekodovanih filmova.

4.Sada dolazi “ono glavno”, najsporije ali kreativno, bez freeware programa (bar ja ne znam ni jedan ali postoji vise razlicitih programa u varijatni probnih verzija) – tzv. DVD autoring, tj. treba uvesti rekodovane filmove, napraviti meni ili menije ako hocete da imate linkove i na kljucne scene (chapters), generisanje linkova na filmove i, mozda, chapter-e i jos dosta toga.

5.Kompilacija novog DVDja.

6.Testiranje (preporucujem) i, na kraju

7.Snimanje novog DVDja.

Da ne bih bila preopsirna ili pisala o necemu o cemu je vec pisano (ja sam novi clan ovog foruma a nemam toliko vremena da procitam sve poruke koje se odnose na ovako sirok spektar tema – DVD ripovanje, titlovi, vizejezicni filmovi, (re)kodovanje MPEG-2, DVD autoring, snimanje DVDjeva, prakticno vecina oblasti iz obrade digitalnog videa) predlazem da mi, ako zelite, posaljete privatnu poruku sa E-mail adresom pa cu Vam detaljno odgovoriti mejlom.

Uzgred, pitanje moderatorima – da li je moguce izabarati i/ili napraviti “top”teme ili odvojiti deo sajta za Uputstva (napisana ili prevedena) koja pokrivaju (neke) osnovne teme ovog foruma?
 
0

boba86

Član broj: 101155
Poruke: 8
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: 2 dvd na 1 dvd plocu10.09.2006. u 15:17 - pre 214 meseci
Ja ima jedan film koji je na 2dvd radi se o Kumu 2.Hteo bih da ga spojim i snimim na jedan DVd.Kako?
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: 2 dvd na 1 dvd plocu10.09.2006. u 22:59 - pre 214 meseci
Pogledaj TOP teme na video forumima ES-a, postoji još tema na kojima se pisalo o tvom problemu. Pokušaj i sa pretragom.
 
0

[es] :: Video kompresija :: 2 dvd na 1 dvd plocu
(Zaključana tema (lock), by Mister_rap)

[ Pregleda: 7062 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.