Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.daemoni.com.



+1 Profil

icon Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza17.05.2009. u 20:07 - pre 181 meseci
sve je lepo podesen zahvaljujuci iskusnim sagovornicima ovog foruma kojima se ovom prilikom zahvaljijem.

Medjutim postoji sada totalno drugi problem.
Isti je upakovan u metalno kuciste i lepo pricvrscen. Kuciste kupljeno u netiksu.
Ukljucen je na 12V, 1A PoE. Ima Prijemni link na 5GHz i hotspot na 2.4GHz.

Sve je to lepo radilo do skoro od kada je u vremenskom intervalu od 2 ili 3PM pa do 5PM ima izuzetno veliki broj otkaza. Cesto sam morao da ga palim pa tako u krug, medjutim nista se nije drasticno promenilo ni do danas.

Tako da sam u nadi da je u pitanju pregrevanje celokupne konstrukcije postavio drvanu plocu direktno na kuciste kako ne bi dolazila sunceva svetlost direktno u kontakt sa aluminijumskom kutijom.

To je radilo neko vreme cak nekih 7 dana i po vrucini bez prekida. MEDJUTIM PREKIDI SU PONOVO UCESTALI U TOM VREMENSKOM INTERVALU. IZVRSIO SAM I UPDATE SOFTVERA NA 3.23 VERZIJU ALI NI TO NIJE POMOGLO

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.kbcnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza18.05.2009. u 00:46 - pre 181 meseci
Jos jedna stvar, aliminijumska kutija se nalazi sa suncane strane :(
Predpostavljam da je u pitanju pregrevanje od samog sebe i sunca koje greje aluminijumsku kutiju s obzirom da radi nocu sve od tog vremenskog intervala od 5PM pa na dalje. Mada da li postoji jos neki razlog??

Otkazi se manifestuju na sledeci nacin.

SAMO SE IZGUBI HOTSPOT SIGNAL, MT NE ODGOVARA NA POZIVE SA MACa ni sa IPa iz winboxa, tj nije vidljiv. I tako ostane sve dok ga ne ugasim, sacekam neko vreme zatim gap onovo upalim, naravno ovih dana kada je vrucina tako se ponasa sve do nekog vremena od 5PM od kada radi sasvim normalno, kada zadje Sunce. Proverio sam kontakti su ok, po najvecem suncu on indikuje da radi i da mu svetle lampice ali se jednostavno iskljuci iz bilo kakve komunikacije.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza18.05.2009. u 09:45 - pre 181 meseci
ma ajte molim vas... imam, brat bratu, jedno 150 takvih kutija po raznoraznim krovovima po celoj zemlji... i po suncu i po snegu i po kisi... jedini problem je voda koja uvek nadje put

grejanje nikad nije bilo problem...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.daemoni.com.



+1 Profil

icon Re: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza18.05.2009. u 18:49 - pre 181 meseci
verujem iste sam i montirao na vise mesta i nisu pravile problem samo sada.
danas sam reklamirao MT RB zbog bad sektora i dobio sam novi postavio ga, jos sam mu dodao 24V i videcemo sta ce se zbiti u toku sutrasnjeg dana :(
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza01.06.2009. u 18:54 - pre 181 meseci
Isprati broj konekcija koje korisnici prave, jer to vrlo cesto moze da bude veliki problem ako nisi ogranicio na neki normalan broj po korisniku...

Ono sto mene muci kod ogranicenja jesu UDP konekcije za p2p posto ne vidim nacin na koji se one mogu ograniciti kao sto mogu TCP...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik RB333 Katastrofa veliki broj otkaza

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.