Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera

[es] :: GSM - servisiranje :: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11903 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera24.05.2009. u 22:45 - pre 181 meseci
Vama dvojici(@ognjenr & @Take 5) nije i dalje jasno da nije problem da se to uradi, već je problem u tome da mserifov jednostavno ne sme to da uradi, uplašen postovima "stručnjaka" u ovoj sekciji: svakaVamcast i legija.
Ovi 'serviseri' su ga jednostavno uplašili da time gubi garanciju, da policija valjda oduzima takve telefone čim ih prikačite na PC, ... da Nokia ima fantomske servere gde NSU čak i pre nego što uradi update firmvera šalje podatke da li je taj update prošao uspešno ili ne(!), sudeći prema sledećem citatu:
Citat:
legija: Upravo tako. NSU prije nego sto updatuje firmware, posalje podatke o telefonu, nokia ih snimi u jednu (ili vise) baza, uz podatak da li je update bio uspjesan ili ne.

Sledi glupo pitanje g. legiji: gospodine Legija, kako je moguće da se zna ili ima podatak da li je update bio uspešan ili ne i pre nego što se pristupi proceduri update firmvera sa NSU?!? Prosta deduktivna logika
kako nakon ovoga da jedan prosečan čovek kome nije hobi da poznaje svaku sitnicu oko S60 telefona uspešno nešto uradi sam oko svog telefona?
Evo još par nebuloza_:

Citat:
legija:Serviseri sa druge strane na nokia site-u imaju mogucnost provjere garancije za svaki IMEI pojedinacno, gdje se vidi da li telefon ima garanciju, da li je bio na popravkama i ako jeste zbog cega, te takodje i NSU update history.

Da, da, da, ... verovatno svaki balkanski prodavac odmah šalje nokijinim fantomskim serverima vreme trajanja garancije koju je izdao kupcu ili pak istorijat servisiranja aparata kao da se radi o automobilima a ne džepnom gedžetu koji traje max. godinu dana i zameni se, o NSU da ne govorim jer ću zaplakati od smeha ... Ovakvu vrstu evidencije verujem da čak ni Ferari ne vodi za svoja vozila ...
SLEDI PITANJE: zašto se krajnjem kupcu onda ne da ta tkz. "servisna knjižica" pa bila od papira ili u elektronskoj formi na Nokia serverima kako bi sam imao uvid u evidenciju menjanja firmvera, servisnih intervencija, trajanja garancije, ...., već je ona skrivena negde on-line kojoj pristupaju samo "serviseri" ma ko da su? P.S. ovi serviseri u mom kraju na žalost nemaju pristupa tim sofisticiranim nokia serverima, bar tako rekoše: "nikada čuli" :(

Nastavak bajke ... eh, onda ti "serviseri" ma ko da su(valjda oni MiB iz NASA alien ogranka ili ti Area51 instruktori) takodje valjda vide i kada je zadnji put vlasnik telefona večerao i šta je večerao ako telefon ima i kameru, jer AKO niste znali - telefon krišom snima kamerom 24h okolinu i to šalje na "servere" da bi "serviseri" mogli detaljnije da obrade kvalitet kamere aparata... da ne govorim o tome šta vlasnik telefona noću sanja, jer se i to snima posebnim senzorima skrivenim unutar telefona i šalje na dalju obradu u nokia štab kako bi se tom istom vlasniku sublimirano sugerisalo preko senzora za slanje sub. poruka tog istog telefona naravno, koji naredni aparat da kupi na osnovu prikupljenih i obradjenih želja iz snova ...
Bilo bi tužno da nije smešno ...

P.S. u Srbiji imamo svega dva(2) ovlašćena servisera: http://rs.nokia.com/prodaja-i-servis/ovlasceni-servisi

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 25.05.2009. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.156.*



+21 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera25.05.2009. u 00:29 - pre 181 meseci
LOL! Pici man stvarno si nadahnut...
Upravo iz tih razloga sam sve svoje smart telefone izlupao sekirom i sad koristim isključivo one stare, najobičnije sa monohromatskim displejom, od kojih neki jedva da imaju ugrađen GPRS (koji mi i onako nizašta ne treba).
Preporučujem mserifovu da pod hitno proda to špijunsko ćereslo, mada bi bilo mnogo bolje da ga trajno likvidira dok je vreme...

 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
93.86.64.*



+370 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera25.05.2009. u 12:39 - pre 181 meseci
Nokia vodi evidenciju o uspesnim/neuspesnim update-vima softvera.
Za koju regiju je namenjen telefon, kolika je garancija na njega, kad je proizveden, kad je popravljan u ovlascenom servisu...


 
Odgovor na temu

haloservis

Član broj: 223218
Poruke: 22
79.101.242.*



Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera25.05.2009. u 17:57 - pre 181 meseci
Procitah sve pa mi nije jasno oko cega se povela raprava...na kraju svega:
-MOZES sam uraditi Update FW-a sa NUS
-prati detaljna uputstva koje je neko postovao
-ako NUS "kaze" da Servis nije dostupan...probaj kasnije..nema filosofije..
Pozdrav
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
213.196.119.*



+42 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera25.05.2009. u 21:09 - pre 181 meseci
Hehehehhe

Evo malo nebuloze za picija. Moram ti priznati da si mi popravio dan.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
93.87.133.*



+370 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera26.05.2009. u 10:30 - pre 181 meseci
Ovakve 6120c sa Nokijinom garancijom od 0 sekundi su "deljene" uz MTS i Telenor pakete.
Nisu tu krivi MTS i Telenor kao operateri vec "zvanicni", "jedini legalni", "ovlasceni", "licencirani"... uvoznici i serviseri Nokie u Srbiji.
To su grcka firma "APLPHA COPY" i hrvatska tvrdka "MOBIS".
Toliko o njihovoj "ovlascenosti". Valjaju po Srbiji otpad od telefona koji nigde ne mogu da prodju.
Ovakvu djubrad ne prodaju u Grckoj ili "lijepoj njihovoj".
Nek idu tamo pa nek valjaju elektronski otpad.
Srbija nema svog Nokia distributera.
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
213.196.119.*



+42 Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera26.05.2009. u 11:18 - pre 181 meseci
Kolega, moram te ispraviti.

Nokia vise ne daje worldwide garancija, tako da nokia koja je prodana u srbiji nema garanciju u indiji npr.
Stoga i ovo "Warranty : NO"

Na servisnom portalu za srbiju ovakva provjera bi dala odgovor "YES".

Screenshot koji sam postavio je napravljen sa APAC level4 sifrom, a nokia je stvarno iz srbije.
Samo sam htio pokazati piciju da ipak postoji area51 tehnologija, svemirski portali i sta je vec on nabrojao. Kao sto moze da se vidi, mlad covjek uvijek ima sta da nauci od starijih -,)))
 
Odgovor na temu

batat48
Project manager, Beograd

Član broj: 241416
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera17.05.2010. u 13:19 - pre 169 meseci
Imam E51, napravio sam pre dva dana backup podataka na PC i pojavila se poruka da postoji nov firmware za ovaj tip telefona i ja kao ajde da probam da ga update-ujem! Stavim mu nov firmware 410.34.001, sve prođe OK, ali posle toga, ajde što ne vidim prethodne aplikacije poput Gmaila, Google Earth-a, nego nema šanse da izađem niti na Internet niti na WLAN! U mtsu su proverili setinge i sve je OK! Jel neko ima neki "lek" za ovo?
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: E51 mogu li sam uraditi upgrade frimwera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11903 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.