Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u

[es] :: Linux :: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7998 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u17.08.2015. u 19:53 - pre 105 meseci
Možda http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/lega99 zna više, čini mi se da on odavno kuburi sa tim kombinacijama ali ne znam u kom obliku. Ja nemam nigde duplu grafičku pa ne mogu da probam.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u17.08.2015. u 20:03 - pre 105 meseci
A kakva je sutuacija sa Linuxom i dual grafičkim kartama na laptopovima? Ono kada na Windowsu biraš za koje aplikacije koristiš integrisanu, a za koje da koristiš onu "jaču"?

To ranije nije moglo, kakva je sad situacija?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 02:37 - pre 105 meseci
Zavisi, ako je ona slabija npr. ati hd4250 a ova jača hd5600, ne bi trebalo da ima problema, ako koristi opensource driver, jer, jedan opensource drajver (ati) za linux pokriva ogroman segment kartica. Tu možda treba jednostavno da se instalira oficijelni non-free drajver pa da se proba. Neki HP notebook modeli, sada već otpr. tri godine starosti, nisu mogli ni sa win7 da se izbore sa "switch between GPU's on the fly", sa catalyst drajverima, tako da je možda najbolje da se sa takvim notebook modelima, poigra sa linux gaming distroima. Play-linux, steamOS, itd. U svakom slučaju, biće još samo bolja i bolja. Ukratko, opensource drajver za ati/amd kartice je bio poprilično - krš, za veoma kratko vreme, situacija je 200% bolja. A i ovo da ima uticaj i na GPU podršku i te kako directX on linux.
about:networking
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 07:58 - pre 105 meseci
Za nvidia optimus mogu da potvrdim da radi, instalira se onaj nvidia bumblebee i radi, čak mi je na nekom Lenovo radilo bolje nego na win7, posle se sredili drajveri i tamo. Za amd nisam još naleteo.
Mene više intrigira ovo što su pisali CoyoteKG i Burgos. Za Virtu ja koliko se sećam je intelov fazon da slika izlazi samo kroz integrisanu, da bi pomogla encodovanje videa, valjda se zove Lucid Virtu, tako nekako. Ovo od Burgosa nisam razumeo šta pokušava, neki SLI ili...?
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 08:59 - pre 105 meseci
pa ovo sa tom Virtu opcijom, ispada kao neki SLI kako sam ukapirao.
Čak mogu reći da mi Civilizacija V, kad sam povezao obe grafike u "SLI", radila mnogo bolje, odnosno mogao sam da uključem i neke dodatne detalje.
Ali meni nije trebalo to zbog tih stvari, nego samo više izlaza.
Ta grafička koju imam nije gejmerska, nego iščupana iz nekog HP Workstation-a, u pitanju je Nvidia Quadro 1800.
A Virtu sam pomenuo (ne znam ništa detaljnije o tome), jer sam našao neko uputstvo na netu, da u biosu moram da ga aktiviram, valjda da izaberem virtu-d, ili tako nešto, i onda ću moći da koristim obe grafike u Windowsu.

Valjda nisam mnogo promašio :).
Mouće da nije virtu-d, nego nešto deseto, totalno sam zaboravio, to mi stoji negde u glavi da je ta opcija.
Sad kad razmislim, vrlo moguce da nema nikakve veze sa Virtu. Cim dodjem kuci, pogledacu koja je to opcija.

Edit, sad izguglah malo, i bio sam u pravu.
Enejblovao sam Virtu tehnology u BIOS-u, i izabrao D-Mode

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 18.08.2015. u 10:11 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 11:26 - pre 105 meseci
Citat:
tuxserbia: Za nvidia optimus mogu da potvrdim da radi, instalira se onaj nvidia bumblebee i radi, čak mi je na nekom Lenovo radilo bolje nego na win7, posle se sredili drajveri i tamo. Za amd nisam još naleteo.
Mene više intrigira ovo što su pisali CoyoteKG i Burgos. Za Virtu ja koliko se sećam je intelov fazon da slika izlazi samo kroz integrisanu, da bi pomogla encodovanje videa, valjda se zove Lucid Virtu, tako nekako. Ovo od Burgosa nisam razumeo šta pokušava, neki SLI ili...?


Imam dve graficke kartice, Intel na procesoru i AMD karticu i cetiri monitora. Ta cetiri monitora koristim kao jedan desktop - dakle radi prevlacenje prozora, itd. Ovo sve radi ako se za sve koriste opensource drajveri, ali je uzasno sporo. Sada, ako stavim radeon drajver, mogu da dobijem cetiri Screen-a, tj. cetiri razlicita desktopa (gde prevlacenje prozora nije moguce).

Xinorama (koja je uzasno spora inace), a ni xrandr su mi radili samo na jednoj grafickoj, ono pola monitora ili je bilo u clone, ili nesto drugo nije moglo, ne secam se detalja, u zavisnosti od podesavanja.

Internet je pun slicnih pitanja, i svi odgovori su tipa "ne radi", ili bez odgovora:

http://askubuntu.com/questions...aphic-cards-and-three-monitors
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1476124

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=116997
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1263853

itd.

[Ovu poruku je menjao Burgos dana 18.08.2015. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 12:05 - pre 105 meseci
Sta znaci "koristim kao jedan desktop". To je recimo kao opcija Extend u Windowsu? Meni bi to trebalo

I u kom smislu je sporo?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 12:38 - pre 105 meseci
Da, kao Extend u Windowsu - svi ekrani su kao jedan, mozes da vuces prozore sa jednog na drugi, ili da ih siris preko oba. Masina sa koje kucam ima dva monitora, i ovo radi sa xrandr-om bez problema, ali na jednoj grafickoj kartici. Na drugoj masini (toj sa dve graficke) xrandr nije prepoznavao drugu karticu uopste. Nacuo sam po internetu da radi cak i sa dve graficke kartice, ali istog proizvodjaca (tako da je samo jedan drajver ucitan).

Sporo je u smislu kada rasiris ili smanjis prozor, a on to ne radi instantno, vec vidis kako se vuce po ekranu - i siri postepeno, ako me bolje razumes sta hocu da kazem.

Citat:
I have the same lag. It is REALLY bad with 4 screens -- so bad that I enabled 4 separate x displays and lost dragging between screens. At least the display/redraw is faster. I have 2 Nvidia NVS Quadro 285 cards and if I turn off twinview & turn on xinerma the performance is horrific.


http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1263853

[Ovu poruku je menjao Burgos dana 18.08.2015. u 13:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 13:00 - pre 105 meseci
Ok, ukapirao sam obojicu :-)))

Burgos, pogledaću danas popodne, pa pišem ovde. Sećam se da randr ima te probleme, a da valjda može i tako, ali ne svi window mngri i da gubiš compositing. Tako nekako, pišem po sećanju sada.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 13:52 - pre 105 meseci
Dzaba gledas, sve sam vec pregledao sto sam mogao da pregledam (i poslednji put je bilo bas pre dve-tri nedelje) :-). Ali ako nadjes, dobices pivo postom od mene i bicu ti vecno zahvalan!
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 15:58 - pre 105 meseci
Ma za pivdžijanu ćemo lako. Jedi gledao Zaphod-a? To je obrnuto od ovog što ti želiš, svaki je poseban x-screen, znači klijenti - prozori ne mogu da se šetaju, ali miš može. Kaže da je testirao sa triple amd, kao i nouveau plus intel. xorg-devel lista, početkom avgusta. Ono za wm još nisam našao, a znam da sam video negde.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.allheartnews.com.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 19:51 - pre 105 meseci
Da, zaseban x-screen sam mogao da dobijem bez većih problema.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:11 - pre 105 meseci
E ovako...

na kraju sam onaj "dinamicki" disk odneo na posao, ispraznio ga, kreirao novu NTFS particiju, vratio podatke i doneo kuci.
Kada sam zakacio disk, i kliknuo u fajl menadzeru na njega, dobio sam ovaj screen


Pa sam pokusao ovom opcijom da ga mountujem
sudo mount -t ntfs /dev/sdb1 /mnt/ntfs

/dev/sdb1
The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sdb1': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.



Pa sam pokusao sa

mount -r -t ntfs-3g /dev/sdb1 /mnt/ntfs

I nisam dobio nikakvu gresku, mountovan disk, vidim sve fajlove, ali su mi sada svi ti fajlovi samo read only.

Kako mogu sada rekurzivno, da im svima dodam permisije, recimo 777 ili 755? Ili sta pametnije mogu da uradim sada sa tim fajlovima
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:26 - pre 105 meseci
Nema 777 i 755 za ntfs. To su babe i žabe. :D

Pokreni hirens boot cd, uđi u Mini Windows XP i odradi chkdsk tog diska /f /x

Ili pokreneš setup od Windowsa 7/8/NSA i bilo gde prilikom setupa stisni shift+f10 i onda odradi chkdsk.

E posle toga ćeš moći da mountuješ kao rw disk.

Takođe ako na toj particiji imaš hiberfil.sys i pagefile.sys file, briši ih.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:38 - pre 105 meseci
sad dok je read only, ne mogu da obrisem ni onaj dosadni recycle bin :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:40 - pre 105 meseci
Verovatno nisi regularno ugasio komp sa windowsom na koji je hard bio zakačen. Možeš da ga prikačiš na neki windows, pa ugasiš a verovatno može i pešaka ali će neko drugi da napiše uputstvo ili ga sam potraži. Ja sam jednom morao tako i uspeo sam, od tada pazim na to. Najčešće je to fast boot na novijim windowsima koji praktično ne gase nego prebacuju u neku hibernaciju i posle je disk poluupotrebljiv.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:44 - pre 105 meseci
jesam napravio njesra.
Dok se racunar iskljucivao, pre nego sto se iskljucio do kraja, par sekundi iscupao sam ga nestrpljivo iz sata slota, pa kad se iskljuci, onda sam mu izvukao i naponski. I to sam uradio slucajno, nisam ni primetio u tom momentu da nije iskljucen komp.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 21:53 - pre 105 meseci
Eto, nije za sve kolega kriv. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u18.08.2015. u 22:23 - pre 105 meseci
Kolega je sada strpljivo preko vajbera, jedno po jedno sa mnom, i namestio mi sve :)
I skype, i teamviewer i viber...
I sve sam skapirao.
Samo mi nije jasno kako juce to nisam uspeo :)

Za sada sam prezadovoljan Debianom :)
I utisak mi je, da neverovatno brzo radi.
I windows mi je brzo radio, posto imam SSD, puno memorije i dobar CPU, ali ovde mi je sve u trenutku.
Cak mi se cini i sve ove aplikacije da je brze instalirao nego windows

Mada sad instalirao htop, i gledam... skoro 2GB mi jede nesto, :). Verovatno chrome, nisam se detaljno udubljivao


edit:
je l' moze sad neko da me hakuje kad sam zakacio ovaj screenshot.
Gledam neku seriju Mr Robot, hakuju ljudi i ako zaboravis mikrotalasnu da iscupas iz struje, iz zida




[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 18.08.2015. u 23:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u19.08.2015. u 08:24 - pre 105 meseci
@CoyoteKG
Normalno je da običan korisnik ne može da piše po disku koji je montiran od strane root-a, čak i kad je sve ok. Pogledaj man mount za opcije. Za taj disk konkretno, proveri man stranu za ntfs, kao i ovo
http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-faq/

@Burgos
Ja ovo ne mogu da nađem, a history mi je samo tri dana star. Izgleda da sam ga obrisao. Malo je mučenje na telefonu da se surfuje. Ja sam od sledeće nedelje kući, pa ako ti nije teško, skupi sve logove, konf fajlove, izveštaje od xramdr verbose, lspci, itd. Pa ćemo da vidimo, ja mislim da može, ali da ne malerišem...
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa mountovanjem Windows particije na drugom HD-u

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7998 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.