Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a

[es] :: ISP :: ADSL :: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stressbuster
Uros Bogdanovic
Radio Index
Zemun

Član broj: 53662
Poruke: 59
91.148.95.*

ICQ: 16898196
Sajt: www.uros.rs


Profil

icon Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a08.05.2009. u 20:40 - pre 182 meseci
Zamolio bih vas da procitate sledeci problem, tj. tekst u celosti, pa da date svoje misljenje:

U stanu imam 3 telefonske linije, sve tri ‘ciste’, bez PCM/FM/dvojnika/itd. Kod provajdera X (namerno necu imenovati, da ne bi osuli paljbu po njima – jos uvek, ali ako se ustanovi njihov propust, letece perje) popunim online zahtev za proveru tehnickih mogucnosti, i nakon dva dana dobijem mail u kome pise da je uvodjenje ADSL-a moguce na sve tri. Pozovem korisnicki servis provajdera X da to potvrdim, i da ‘rezervisem’ paket koji zelim, ali, medjutim od ljubaznog operatera dobijem informaciju da uslovi zaista postoje, ali nema slobodnih portova, te da ce me obavestiti cim se neki oslobodi, da potpisemo ugovor, i dobijem ponudu da, ako i pre toga potpisem ugovor za ADSL, do uspostavljanja zeljenog servisa mogu da koristim potpuno besplatno dial-up pristup preko istog tog provajdera. Na tu ponudu se zahvalim, i zamolim ih da mi jave ukoliko se oslobodi neki port, da potpisemo ugovor (i napomenem da sam njihov zadovoljan korisnik ADSL-a vec nekoliko godina na drugoj lokaciji). Tu se ja pomirim sa cinjenicom da u tom stanu nece biti brzog net-a jos dugo, dugo…

Nakon mesec dana, zvoni mi telefon, i sa druge strane me obraduju da su se na dve linije oslobodili portovi, ted a mogu da dodjem da potpisemo ugovor, na obostrano zadovoljstvo. Tu me provajder X odusevi, jer ipak, brine o svojim novim-starim korisnicima, i u roku od pola sata budem u njihovim prostorijama da potpisemo ugovor. Jos me oduseve da imam pospust 50% u prva tri meseca… Platim prvi mesec (klauzula prilikom potpisivanja ugovora, verovatno je tako kod svih), i dobijem opremu uz detaljna uputstva kako da povezem. Preskocicu citat do sledece recenice ljubazne prodavacice:

“kad se pojavi zeleni trouglic, zovite da vam pustimo signal, i time zapocnemo servis”

Odem kuci, sve lepo instaliram, i, ocekivano, dobijem crveni trouglic, kako mi je i naglaseno. Nakon 5-6 dana, na modemu su zasijale obe lampice, a trouglic u taskbar-u je bio zelene boje. Pozovem korisnicki servis provajdera X, i zamolim ih da mi puste signal.

“Na zalost, ne mozemo vam jos uvek pustiti signal, telekom nam nije poslao izvestaj o instalaciji sistema, molim Vas da pozovete sutra, sve je spremno ako Vam je trouglic pozeleneo, i samo je pitanje administracije. Pozovite sutra u toku pre podneva.”

Naravno, sacekam sledeci dan, i sad cu parafrazirati dijalog koji sam vodio sa korisnickim servisom tokom danasnjeg dana:

- Dobar dan, zovem po dogovoru, da mi pustite signal.
- Dajte mi Vas broj telefona na kom je adsl.
- 26xxxxx.
- Da li ste sigurni?
- Da. 26xxxxx. Sto?
- Na Vasem broju telefona nema tehnickih mogucnosti za adsl.
- Molim?!
- Samo da proverim… Na telefonskom prikljucku 26xxxxx nema slobodnih portova.
- To nije moguce, kako mi je trouglic zelene boje?
- Mozda je neki drugi provajder u medjuvremenu ugradio port na vasem broju. Da li ste jos kod nekog popunjavali zahtev za adsl?
- Nisam. Dugogodisnji sam korisnik provajdera X, i zadovoljan sam, jel’ neki nesporazum u pitanju?
- Mozda je neko drugi u Vase ime popunio.
- Nije. Nemoguce je, taj broj se ne koristi, znam samo ja da imam tu liniju u stanu. Kako nema slobodnih portova, kad ste me pre nedelju dana zvali da potpisemo ugovor i dali mi opremu, i naglasili mi das u portovi slobodni?
- Treba da saznate koji je provajder zauzeo Vas port, da kod njega uzmete MIK, is a time dodjete kod nas.
- Ma kakav crni MIK? Prvi put se uspostavlja adsl na 26xxxxx. Da li je moguce da ste me obmanuli da potpisem ugovor (koji, igrom slucaja, ne moze da se raskine prva 3 meseca), pa da cekam ko zna koliko do uspostave servisa? Nadam se da je u pitanju nesporazum, molim vas da proverite, kako ne bismo pravili problem tamo gde ga nema. Kako nema slobodnih portova, a meni trouglic nepuna tri dana ima zelenu boju? Na drugom broju, za koji ste isto rekli da ima slobodnih portova, kad povezem opremu, crvene je boje, sto je i ocekivano.
- Ne znam sta da vam kazem, pozvacu Vas za 5-10min dok proverim.

Nakon 3 sata zvoni mi opet telefon, i ponovi se skoro identican razgovor. Jedino dobijem ponudu da vratim opremu, i da mi oni vrate novac. Meni je internet neophodan, ne igra mi posao da im vracam to, i potencijalno ostanem bez porta (za koji mislim da postoji, obzirom na moje skromno poznavanje tih tehnologija), i to im kazem, a oni odgovore kako ne mogu pomoci, da to nije do njih. Zakazemo novi razgovor za ponedeljak, kada bi trebalo da pricam sa sefom.

Moje nedoumice su sledece:

1. Kako je moguce da nestane port, a da mi trouglic (indicator signala) bude zelen?
2. Da li postoji mogucnost da me provajder X obmanuo kako bi uzeo novac?
3. Sta da radim do/u ponedeljak?
4. Da li taj trouglic moze da pozeleni od muke?

Hvala i izvinjavam se ako sam vas udavio!


Neke stvari ste predugo držali u sebi...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a08.05.2009. u 22:06 - pre 182 meseci
Ja bih na tvom mestu pisao telekomu i trazio informaciju koji provajder ti je postavio port. Pa ako nije taj X - odes kod tog Y da mu se ....
Ako jeste taj X - odes kod tog X da mu se ... sto te zaje....

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.119.*



+3 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a08.05.2009. u 22:34 - pre 182 meseci
ja ne verujem da je uradio to samo da ti uzmu novac...jer ga onda ne bi vracali ....ali postoje sanse da se kod njih ne zna ko pije a ko placa ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a08.05.2009. u 23:37 - pre 182 meseci
Jedino Telekom da zoves... da ti kazu sta se tu desava. Tuzna prica sto ti jedino Telekom preostaje... ali istinita.

Ali iz mog iskustva, ovo sto ti opisujes je vrlo moguce i meni se desilo slicno na jednom broju pre 2+ god.
Pitanje za tebe: Da li si popunjavao neki online formular za proveru ADSL teh. mogucnosti, kod nekog drugog provajdera? Znaci ne isao kod njih i potpisao ugovor/platio, vec samo proveravao kod vise provajdera da li imas mogucnosti za ADSL. Ako je odgovor potvrdan, onda se neki drugi provajder kod koga si proveravao 'uvalio' ispred toga gde si potpisao ugovor i koga si zapravo izabrao... mada cudno onda bi trebali i da te kontaktiraju sa pateticnom pricom 'instalirali smo vam ADSL, dodjite kod nas i potpisite ugovor i preuzmite opremu'..

Good luck,.
 
Odgovor na temu

stressbuster
Uros Bogdanovic
Radio Index
Zemun

Član broj: 53662
Poruke: 59
91.148.95.*

ICQ: 16898196
Sajt: www.uros.rs


Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 09:05 - pre 182 meseci
Kod provajdera X sam jedino popunjavao online, tako da iskljucujem mogucnost lesinarenja ostalih.
Cudno mi je to sto u ugovoru nigde ne pise da moze da se raskine sporazumno pre isteka prva tri meseca. Jedno je sta usmeno nude, a drugo sta pise. Pokusao sam da pozovem korisnicki servis Telekoma, ali tu kazu da takvu informaciju ne mogu da mi daju...

Hvala na odgovorima
Neke stvari ste predugo držali u sebi...
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 10:24 - pre 182 meseci
Citat:

“kad se pojavi zeleni trouglic, zovite da vam pustimo signal, i time zapocnemo servis”

Odem kuci, sve lepo instaliram, i, ocekivano, dobijem crveni trouglic, kako mi je i naglaseno. Nakon 5-6 dana, na modemu su zasijale obe lampice, a trouglic u taskbar-u je bio zelene boje. Pozovem korisnicki servis provajdera X, i zamolim ih da mi puste signal.



Hm... meni ovo izgleda kao neki nesporazum. Dali su ti neki USB modem? Ja sam ranije koristio USB modem kod provajdera Y. Bio sam do sad ubeđen da je zeleni trouglić indikator da na liniji već postoji adsl signal, pa me čudi kako su mogli da ti kažu da ih pozoveš da ti puste signal kad trouglić pozeleni? Moj provajdr Y zove korisinika da preuzme opremu tek kad je pušten signal. U suprotnom, ako mi daju opremu a signal nije pušten, troluglić ne može biti zelen. Ili sam ja u zabludi? Sećam se, kad sam išao da uzmem modem, pitao sam služenciu: "Znači, samo instaliram i podesim modem i imam adsl?" Službenica mi je potvrdila rekavši da je SIGNAL pušten.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 10:42 - pre 182 meseci
Ne kapiram o kakvom zelenom trouglicu se radi. Ja sam do sada namestao nebrojano adsl prikljucaka, provajderi su ili telekom ili ptt i nikada nisam video taj zeleni trouglic. Znaci kad se potpise ugovor, daju ti opremu i odmah instaliras adsl, port je vec ukljucen. Ako je na usb instalira se drajver, ako je na mreznu ne treba nista, odma radi. Kod ptt-a cak nema ni ugovora kao kod telekoma na 1. godinu i opremu dobijes bez da placas ista, tako je i kod telekoma.
Moj ti je predlog da odes u telekom (ne da zoves preko telefona) i da ispricas o cemu se radi. Posto verovatno postoje portovi za tvoju centralu, ne verujem da ces dugo cekati, a odi i kod tvog provajdera i trazi da ti vrate pare i raskini ugovor. Verujem da je i cena kod njih veca nego kod telekoma ili ptt-a.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 11:10 - pre 182 meseci
Meni mnogo toga ovde nije jasno. Bio si kod provajdera, dali su ti opremu i posle kažu da nema tehničkih mogućnosti i da moraš da budeš tri meseca pod ugovorom? Ne vidim po kom osnovu možeš da plaćaš nešto što nije uključeno ni da se njima isplati da oprema bude kod tebe a nema slobodnog porta. Jedino što može da bude je da su ostali bez portova a potreban im je za nekoga pa traže žrtvu. Idi kod šefa i traži da ti odmah puste signal a pretplatu računaju od tog trenutka.
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 13:42 - pre 182 meseci
Citat:

Ne kapiram o kakvom zelenom trouglicu se radi.


To je softver koji se instalira sa drajverom za USB adsl modem, tzv DSLMON.EXE. Njegova ikonica se vidi kao trouglić u treju pored sata. Menja boju kao semafor u zavisnosti od toga da li ima signala ili ne. Inače, drajver za Asusov USB adsl modem je očajno loš. Vrlo često sam morao da restartujem računar da bih pokrenuo drajver za adsl. često se dešavalo da se trouglić pojavi posle uključivanja računara, pa odmah nestane iz treja. U tom slučaju nema šanse da se uspostavi konekcija dok se ne restartuje mašina. Da ne pričam o problemima sa prekidima protoka, tj. donloada. često sam mislio da kad nemam Internet da to nešto provajder zeza, u stari zezao me je taj drajver za modem. U svakom slučaju rurer je bolja solucija. Na žalost moj provajder je počeo da naplaćuje mesečnu rentu za korišćenje njihovog rutera, a i pitanje da li bi mi zamenili, pa sam bio odlučio da kupim svoj ruter. I nisam pogrešio. Ovaj novi ruter uopšte ne gasim i sve lepo radi. Nema nikavih trouglića da me zezaju.

pozdrav
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a09.05.2009. u 13:43 - pre 182 meseci
Citat:

Ne kapiram o kakvom zelenom trouglicu se radi.


To je softver koji se instalira sa drajverom za USB adsl modem, tzv DSLMON.EXE. Njegova ikonica se vidi kao trouglić u treju pored sata. Menja boju kao semafor u zavisnosti od toga da li ima signala ili ne. Inače, drajver za Asusov USB adsl modem je očajno loš. Vrlo često sam morao da restartujem računar da bih pokrenuo drajver za adsl. često se dešavalo da se trouglić pojavi posle uključivanja računara, pa odmah nestane iz treja. U tom slučaju nema šanse da se uspostavi konekcija dok se ne restartuje mašina. Da ne pričam o problemima sa prekidima protoka, tj. donloada. često sam mislio da kad nemam Internet da to nešto provajder zeza, u stari zezao me je taj drajver za modem. U svakom slučaju rurer je bolja solucija. Na žalost moj provajder je počeo da naplaćuje mesečnu rentu za korišćenje njihovog rutera, a i pitanje da li bi mi zamenili, pa sam bio odlučio da kupim svoj ruter. I nisam pogrešio. Ovaj novi ruter uopšte ne gasim i sve lepo radi. Nema nikavih trouglića da me zezaju.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a11.05.2009. u 06:38 - pre 182 meseci
@stressbuster

pusten ti je signal.. nego sluzbenici u tom provajderu lupetaju...

reci im samo da ti aktiviraju tvoj user kod njih.. i konektovaces se.. posto dobijas link (zeleni trougao <3)

nakon toga ugodno surfanje..

ali samo nesto da te upozorim... ako te aktiviraju aktivacija je na tvoju odgovornost :)

cesto se desi da telekom s*ebe portove i ostanes bez adsl-a a placeno im je..


ali sve u svemu radice ti ok.. samo trazi da te aktiviraju.. i naglasi im "aktivirajte mi, zelim da mi krene pretplata" i onda user@provajder... i dial :))


poz i srecno surfovanje :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Veliki problem oko uvodjenja ADSL-a

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.