Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja

[ Pregleda: 4386 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morder
Stalno

Član broj: 152083
Poruke: 30
93.87.32.*



Profil

icon Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja08.05.2009. u 11:24 - pre 181 meseci
Zdravo svima.

Interesuju me vasa iskustva i misljenja vezana za rad u projektnim biroima (3d vizuelizacija) za stalno (ili mozda privremeno),
koliko su stabilni, prosecne plate, uslovi rada itd?
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
93.86.49.*



+3 Profil

icon Re: Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja08.05.2009. u 22:11 - pre 181 meseci
Nazalost, u ovom trenutku cinjenice su prilicno obeshrabrujuce, bar ono sa cime sam licno upoznat.Ima tu vise problema: ne postojanje strategije razvoja,izbor adekvatnog i legalnog softvera, obuka zaposlenih za rad u tim programskim paketima i na kraju novac...za sve to je potrebno mnogo para. O platama necu ni da govorim, osim da su nasi inzenjeri potcenjeni u odnosu na kolege u stranim firmama i to preterano (ne mogu da navedem konkretne podatke, ali znam da su inzenjeri u inostranstvu placeni tri-cetiri puta vise nego mi za rad na istom projektu, a moje kolege i moja malenkost smo ispravljali njihovu dokumentaciju).Voleo bih kad bi neko naveo drugacije misljenje i cinjenice, koliko moze, eto, bilo bi mi drago da u ovoj nasoj Srbiji postoje firme, ili projektanske kuce koje dobro i smisljeno rade.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
79.101.51.*



+3 Profil

icon Re: Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja20.05.2009. u 09:37 - pre 181 meseci
DA ne otvaram novu temu:prosle nedelje, za vreme Sajma tehnike u Bg, bio sam prisutan na prezentaciji hrvatske firme KONCAR. Deo prezentacije je bio posvecen niskopodnom elektromotornom vozu-njihovom najnovijem proizvodu. Po recima kolege iz Koncar-a, na projektu je radilo 300 inzenjera, a od softvera su koristili CATIA i ADAMS (masinski deo). Cak sta vise, ako sam dobro razumeo, sami su projektovali novo obrtno postolje za pomenuti voz, sto je za svaku pohvalu. Enetrijer su takodje uradili sami, kao i kabinu masinovodje, unutrasnjost i spoljasnjost.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Projektni biroi - vasa iskustva/misljenja

[ Pregleda: 4386 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.