Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kome se žaliti?

[es] :: Hosting :: Kome se žaliti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13929 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
91.185.110.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Kome se žaliti?27.05.2009. u 20:51 - pre 181 meseci
moja iskustva su da kada zapocnem transfer odmah mi stize mail d godadija sa secur code i transfer id a pre toga obezbedim auth code od starog registra domena i kada sve to ukucam ostaje mi da cekam 5-7 dana za transfer
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
91.150.120.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?27.05.2009. u 22:15 - pre 181 meseci
Enom je dosta spor po pitanjanju transfera. Da bi ste domen transferovali sa Enoma na GoDaddy treba Vam nekih 6-7 dana. Tj. ceka se da Enom potvrdi transfer domena. Zato je GoDaddy bolji, i zato preko njih domene narucujem. A koliko vidim Oklop registruje kod Enoma... tako da budite strpljivi.
 
0

curug07
priv bizz
Novi Sad

Član broj: 171861
Poruke: 81
79.101.156.*

Sajt: www.curug.info


Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 00:11 - pre 181 meseci
Meni samo nije jasno kako od toliko hostera da se Oklop odluči baš za ovog?
Ja ne videh da iko ima ovako "sulud" cenovnik.
Od nekog ko je bio ultra povoljan, pa do nekog ko je najskuplji valjda na balkanu..
Meni to nikako nije jasno, a kad čitam šta sve treba raditi da se domen prebaci... bolje sve bataliti i sagraditi kuću u drugom selu:)
Upoznajmo Srbiju:
Curug srce Vojvodine: WWW.CURUG.INFO
WWW.CURUGPRO.INFO
Curug: www.Curug.biz
Zabalj: www.Zabalj.biz
Stampa na soljama, majicama, pepeljarama www.NsPromo.info
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.183.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 11:00 - pre 181 meseci
Zato sto Oklop verovatno ima reseller nalog kod Enom-a. Sa reseller nalogom su cene mnogo manje. Cini mi se da je .COM domen za reseller naloge 9.99 USD, a ovako na obican nalog oko 20 USD.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 11:18 - pre 181 meseci
??? .com kosta ispod 9$ za obicne smrtnike kod gomile registara... kakvih crnih 20$?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
93.86.52.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 12:07 - pre 181 meseci
Transfer sa enoma traje 5 dana, provereno.

A oklop sve svoje domene radi preko enoma, i to je provereno :).
 
0

V.I.T.R.I.O.L.

Član broj: 220462
Poruke: 19
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 13:51 - pre 181 meseci
Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?
 
0

curug07
priv bizz
Novi Sad

Član broj: 171861
Poruke: 81
79.101.156.*

Sajt: www.curug.info


Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 14:14 - pre 181 meseci
Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?

Kontaktiraj ove.
Odgovoriće ti.
I meni su.
Napravili su neke modifikacije i dodali nove pakete.
Pogledaj pa ćeš onda videti šta da radiš.
Uglavnom-- odgovoriće ti ako ih kontaktiraš i to vrlo brzo..
Bar je samnom takav slučaj bio.

Upoznajmo Srbiju:
Curug srce Vojvodine: WWW.CURUG.INFO
WWW.CURUGPRO.INFO
Curug: www.Curug.biz
Zabalj: www.Zabalj.biz
Stampa na soljama, majicama, pepeljarama www.NsPromo.info
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.183.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 14:21 - pre 181 meseci
Citat:
djricky: ??? .com kosta ispod 9$ za obicne smrtnike kod gomile registara... kakvih crnih 20$?


Da znam da .COM kosta ispod 9 USD, npr. kod GoDaddy jos pomo kod...milina. Kod enoma na reseller nalogu .COM domen kosta 9.99 USD, to je sigurno provereno jer ja imam reseller nalog na Enom-u. A 20 USD je standardna cena .COM domena na obicnom Enom nalogu.

Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?


Jedini najbrzi nacin jeste da nabavis Enom reseller nalog, i onda ces platiti 9.99 USD-a za obnovu. Cini mi se da reseller nalozi nisu besplatni i da se ne mogu registrovati preko njihovog sajta for free. Ja sam svoj reseller nalog dobio besplatno uz licencu WHMCS-a! Ali prvo moraju da ti odrade push domena na tvoj Enom nalog...

Evo trenutnog cenovnika za reseller nalog na enomu:


Prikačeni fajlovi
 
0

V.I.T.R.I.O.L.

Član broj: 220462
Poruke: 19
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 14:54 - pre 181 meseci
Hvala na odgovoru, ali ja ne znam šta je taj Enom reseller nalog niti kako daga nabavim, ne znam šta je puš domena i sl. Ja sam platio hosting i domen i ne znam što bih sad plaćao išta ponovo? Platiš svoje za godinu dana i jedan jedini dinar preko toga ne bi trebalo dodatno da daš. Kontaktiraću ovu firmu još danas, samo mi sve ovo izgleda potpuno besmisleno.
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
93.86.52.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 14:58 - pre 181 meseci
Reseller nalog na enomu je besplatan, ali mora depozit da se ostavi, ja na enomu imam domene koje mi drugi prebacuju, ne registrujem nove tamo.
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.183.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 15:02 - pre 181 meseci
@Dule91

Da na to sam mislio...
 
0

curug07
priv bizz
Novi Sad

Član broj: 171861
Poruke: 81
79.101.156.*

Sajt: www.curug.info


Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 16:08 - pre 181 meseci
Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Hvala na odgovoru, ali ja ne znam šta je taj Enom reseller nalog niti kako daga nabavim, ne znam šta je puš domena i sl. Ja sam platio hosting i domen i ne znam što bih sad plaćao išta ponovo? Platiš svoje za godinu dana i jedan jedini dinar preko toga ne bi trebalo dodatno da daš. Kontaktiraću ovu firmu još danas, samo mi sve ovo izgleda potpuno besmisleno.

Potpuno se sa tobom slažem.
I mene zabole djon i za enom i go dady i seller i reseller....
Platio sam da drugi o tome razmišlja, a ne da i ja sada postanem hoster pa da se razumem u cene ovog i onog..
Potpuno se sa tobom slažem i ja sam svoje interne odluke već doneo po pitanju mojih domena kod gore pomenutih subjekata...
Sreća je pa sam bio pametan i ulazio oprezno u sve to..
Oduvek sam govorio, a i marfijev zakon kaže- Ako je nešto suviše dobro da bi tako bilo-- zaista je tako..
Ovo je bilo suviše suviše jeftinije od svega ostalog, i moralo je jednog dana sve da pukne..
Sreća moja da sam najbitnije sajtove na vreme obnovio, a za ove druge.. nek im je alal...
Ja se bavim drugim stvarima i za te svari sam expert..
Ne zanima me godady,enom bla bla...
Platio sam da o tome drugi razmišlja, a pošto ne razmišlja ići ću kod onog ko će biti skuplji ali će pošteno raditi svoj posao..
I naravno, svaka škola se plaća..
Imao sam sreće ovaj put ipak kada sve saberem i kada se setim kako je sve moglo da bude da sam bio neoprezan i da sam mojim klijentima hostovao sajtove na ovakva mesta...
Ko zna koliko bi me stotina evra sada koštalo obnavljanje domena i na koji način bih ja to morao da saopštim svojim klijentima koji me pamte kao poštenog i odgovornog...
Ja sam svoj obraz spasao i to mi je najbitnije, a enom, go dady, go mamy , go sister-- baš me briga za to...

Upoznajmo Srbiju:
Curug srce Vojvodine: WWW.CURUG.INFO
WWW.CURUGPRO.INFO
Curug: www.Curug.biz
Zabalj: www.Zabalj.biz
Stampa na soljama, majicama, pepeljarama www.NsPromo.info
 
0

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
91.185.110.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 19:16 - pre 181 meseci
Transfer domena je jako jednostavan ako imas auth kod

Ako je nekome potreban enom reseller nalog mogu odmah besplatno da zavrsim samo neka mi se javi na pp

Citat:
Dule91: Reseller nalog na enomu je besplatan, ali mora depozit da se ostavi, ja na enomu imam domene koje mi drugi prebacuju, ne registrujem nove tamo.


kad direktno hoces da uzmes od enoma onda moras da ostavis depozit od 2000-3000$ (ne znam tacno) a ima fora koju ja mogu da zavrsim besplatan reseller samo je potrebno da se uplati 100$ pocetnog kredita koji moze odmah da se iskoristi za registraciju novih domena.a moze da posluzi i za transfer sa oklopovog resellera na taj enom reseller nalog koji cete kreirati i to je potpuno besplatno jer je to transfer sa jednog naloga na drugi u okviru iste firme.


 
0

V.I.T.R.I.O.L.

Član broj: 220462
Poruke: 19
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 19:51 - pre 181 meseci
Ja se izvinjavam na neobaveštenosti, ali kakvih 2000-3000 dolara? Što bih ja uplaćivao i tih 100 dolara za neki depotit kad mi ne trebaju novi domeni? Ja sam korisnik kome je potrebno da nekom plati, uzme domen i prostor, tu mi postave joomlu u kojoj se radi jednostavno i lako i to je to. Nisam ja programer, neću da budem provajder, neću da drugima prodajem domene. Platim i neću da mislim dok mi ne istekne zakup. Ja sam platio jednima, oni su imali nekakav hakerski napad, nakon toga sajt mi je ponovo bio dostupan, ali ne i kontrol panel. Onda dobijem obaveštenje da ti prvi više ne postoje i da se javim nekim drugim koji imaju neke pakete koji su basnoslovno skupi. Ok, videću sa njima kako stoje stvari, ali mene niko nije pitao da li ja pristajem da se moj sajt prebaci kod nekog drugog? Nemam ja ništa protiv tih drugih ljudi, tek ću videti kako oni funkcionišu, ali ja sam napravio svoj iizbor kada sam birao provajdera. Ovakav ili onakav, sad sam stavljen pred svršen čin. Ne pada mi napamet da polažem neke depozite, zašto bih to radio? Ništa meni nije jasno, bez ljutnje, to što vi pričate. Nisu svi ljudi tehnički upućeni u sve te finese hosting posla, meni je potrebno da imam par sajtova, ne da se razumem i u poslove tehničke podrške. Ovo što je Oklop uradio je jednostavno ne samo neozbiljno. već i, izvinjavam se na grubom rečniku, bezobrazno.
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.140.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 20:00 - pre 181 meseci
@V.I.T.R.I.O.L.

Korisnici view i Dule91 su govorili o domain reseller nalogu na Enom-u. Ovo tebi i ne treba.

Da bi neko bio u mogucnosti da ti pomogne, moras reci da li ti je odradjen push domena ili si zahtevao transfer na nekog drugog registra. Push domena je besplatan, jer je u okviru jedne firme kao sto view rece. Pod transferom se podrazumeva promena ovlascenog registranta, ta opcija ti produzuje registraciju domena za jos jednu dodatnu godinu, ali se i placa shodno cenovniku registranta gde zelis da prebacis (transferujes) domen.
 
0

V.I.T.R.I.O.L.

Član broj: 220462
Poruke: 19
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 20:17 - pre 181 meseci
Uzeo sam domen i hosting paket na Oklopu u trajanju od godinu dana. To sam uplatio njima i sad ne vidim kome i šta ja moram da ponovo plaćam? Pod uslovom naravno da mi uopšte neko i bude tražio da im platim. U to kakav odnos ima Oklop sa tom drugom firmom ne ulazim i ne interesuje me ni najmanje. A taj push da li mi je uradjen ni ne znam šta je to. Hvala na objašnjenju situacije, ali ja to ništa, ali ama baš ništa, ne kapiram.
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.140.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 20:41 - pre 181 meseci
Koliko vidim tvoj problem jeste što ti uskoro ističe domen, a ti ne želis da platiš obnovu po trenutnom cenovniku tvog hosting provajdera. Tu ti niko ne može pomoci. Rešenje je jednostavno:

1. Otvoriš GoDaddy nalog (besplatno)
2. Tražiš da ti provajder da nephodne auth kodove za tvoje domene.
3. Preko GoDaddy započneš transfer tih domena (to se već placa, ali dobijaš produžetak od godinu dana na sve domene)
4. Sačekaš 6-7 dana da se završi transfer i onda imas potpunu kontrolu nad tvojim domenima i produžuješ ih po aktuelnom cenovniku tvog ovlašćenog registranta (u ovom slučaju GoDaddy).

Naravno ne moraš da koristiš GoDaddy za transfer domena, ali ti ih ja svakako preporučujem zbog odnosa cene i brzine kojom rade.
 
0

V.I.T.R.I.O.L.

Član broj: 220462
Poruke: 19
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 21:58 - pre 181 meseci
Ma ne ističe mi uskoro. Ima još dopsta do isticanja. Alisam dobio sledeću poruku:

"U slucaju da su internet usluge (registracija domena,webhosting) koje trenutno koristite a sa rokom isteka istih u narednih 1-12 meseca, a zainteresovani ste da nastavite koriscenje XXXXXXXX servisa, molimo da se opredelite za jedan od 5 paketa iz nase ponude.

Tek po prijemu Vase odluke o odabiru paketa, bicete ubaceni u atomatski sistem i posle toga cete imati mogucnost upravljanja vasim domenom/domenima."
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.140.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kome se žaliti?28.05.2009. u 22:04 - pre 181 meseci
Pa tebi je onda problem i hosting i domeni. Najbolja solucija za domene je kao sto sam ti vec rekao da ih prebacis na tvoj nalog, preporucujem da koristis usluge GoDaddy-ja. Oni su za domene najbolji i najjeftiniji. Otprilike vec za 6 USD imas .COM . A ako ti cena novih hosting paketa kod tvog hosting provajdera ne odgovara, jednostavno ga promeni.
 
0

[es] :: Hosting :: Kome se žaliti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13929 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.