Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?

[es] :: Wireless :: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?

[ Pregleda: 3330 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?23.04.2009. u 19:45 - pre 182 meseci
Ako neko moze da mi pomogne oko ovog,potreban mi je bat fajlkoji ce mi resetovati wireless karticu
Kartica je
Realtek 8185 Extensible 802.11b/g Wireless Device

Samo da malo pojasnim zasto mi treba,kada skidam nesto sa neta hoce da mi "zaglupi" kartica i moram da je resetujem,pa bih hteo to da automatizujem kada nisam uz racunar. Takodje koristim reconnect.bat koji izgleda ovako

@echo off
rasdial "konekcija" /disconnect
ping -n 20 127.0.0.1 >nul
rasdial "konekcija" "user" "pass"

Ako moze neko da mi napise za wireless karticu bio bih mu zahvalan :)
Hvala

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?23.04.2009. u 21:48 - pre 182 meseci
Probaj ovako nesto:
radili.bat
Code:

@echo off
ping -n 1 www.google.com| find /i "timed" > NUL 
if not ErrorLevel 1 (goto :NERADI) else (goto :RADI)
:RADI
echo radi, ne radi nista
goto end
:NERADI
echo ne radi, pozovi skriptu za rekonekciju
call reconnect.bat
:END


Inace ne pisem windows/dos skripte, ali nadjoh na netu kako bi to moglo da izgleda pa sklepah ovo... (naravno da ne znaci da ce da radi).
Ako neces da ti se ista ispisuje, umesto echo stavi rem. Skriptu stavi u isti direktorijum gde i reconnect.bat

Ova skripta jednom samo proverava. Ako zelis da to radi stalno ili periodicno, nabolje da stavis u neki cron job (bese valjda nesto sa "at" komandom), ili da u ovaj skript dodas petlju koja ce stalno da se izvrsava...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?23.04.2009. u 22:08 - pre 182 meseci
Ja sam ovo sto si mi postavio uradio copy paste u bat fajl,nisam nista menjao i ne radi. Mada bi me zacudilo da radi posto ne vidim da negde pise u skripti ime kartice i sta treba da radi (kao u reconect.bat sto ima da se upise ime konekcije user i pass...) mada se ne razumem u ovo nekako mi nije logicno
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?23.04.2009. u 22:52 - pre 182 meseci
Skript radi jednostavnu stvar. Proverava da li moze da pinguje gugl. Ako moze, onda nista. Ako ne moze - znaci nema internet vezu (tj. zaglupela ti se kartica) i poziva tvoj skript za ponovno konektovanje. Nadam se da si to hteo? Ili "resetovanje" kartice znaci nesto drugo?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?24.04.2009. u 08:01 - pre 182 meseci
Kada sam rekao resetovanje mislio sam bukvalno na disable enable jer mi samo to pomaze
Ovo iznad sto si mi napisao mi nista ne znaci posto ja nemam veze sa tim
nadam se da me sada razumes,disable enable,a kartica je Realtek 8185 Extensible 802.11b/g Wireless Device (pretpostavljam da se njeno ime mora nalaziti u skripti)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?24.04.2009. u 08:43 - pre 182 meseci
Posto to zavisi od toga KOJU karticu imas, moraces da skines odgovarajuci program i instaliras ga, i da pronadjes odgovarajuce podatke za tvoju karticu po uputstvu sa
http://www.wlanbook.com/enable...le-wireless-card-command-line/
nakon toga zameni u mom skriptu gore
Code:

call reconnect.bat

sa
Code:

devcon disable *DEV_4319*
devcon enable *DEV_4319*

gde ces ovo *DEV_4319* zameniti sa odgovarajucim podatkom koji si nasao za svoju karticu po uputstvu sa linka gore.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?24.04.2009. u 11:03 - pre 182 meseci
Izglada da je uspelo :)
Ova skripta

devcon disable *DEV_4319*
devcon enable *DEV_4319*

Samo nisam uspeo da nadjem device id kao na http://www.wlanbook.com/enable...le-wireless-card-command-line/ ali sam nasao u device manager
Jbyn4e hvala,eto kako smo zestoko poceli a na kraju sve ispade ok :)
Hvala jos jednom i poz
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?24.04.2009. u 11:12 - pre 182 meseci
^^ No problemo, samo sam zeleo da te uputim na pravo mesto. Imamo puno pogresnih tema na forumu, pa...
Drago mi je da radi (kao sto rekoh, ne pisem obicno windows/dos skripte vec linux...).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?12.05.2009. u 00:36 - pre 182 meseci
...ali sta se desava?! Sve je radilo kao sat i sada odjednom nece da radi

C:\Users\Lakic Radomir>devcon disable DEV_8185
'devcon' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Ovo je "negovo objasnjenje" (racunara) koje ja ne razumem i ne znam da resim posto to nije moj fah

Jbyn4e ako znas o cemu se radi pomagaj!

Poz
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?12.05.2009. u 08:32 - pre 182 meseci
Sta si menjao na racunaru?

Jesi probao restart masine?

Deluje da ti se path nekako razdesio, ali nece to samo od sebe...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
*.sksyu.net.

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?12.05.2009. u 11:25 - pre 182 meseci
Dizao sam sistem ponovo ali sa Acronisom,bekap koji je identican onom sto je bio (tako bi trebalo)
Hardver id je isti,pokusao sam ponovo da napravim novi bat fajl ali nece da radi,ne znam u cemu je fazon?!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?15.05.2009. u 08:53 - pre 181 meseci
Pa fazon je u tome sto si sistem vratio na satanje pre nego sto si skinuo devcon sa onog linka gore sto imas. I sad nemas devcon i zato se buni.

Ajde ponovo po onom gore i morace da radi..

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kreiranje bat fajla za resetovanje wireless kartice?

[ Pregleda: 3330 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.