Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)

elitemadzone.org :: MadZone :: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15711 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.86.*



+4 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 01:56 - pre 182 meseci
Ja se secam jednog sto ga je neko upuco u glavu, a ovaj normalno otiso u hitnu pomoc i reko da su ga upucali :)
U svakom slucaju, ovakve stvari se desavaju, cak sam negde video i statistiku prezivljavanja prilikom upucavanja u lobanju, vrednost je nesto 1/mnogo, ne mogu da se setim tacni brojki.....

+ nesto kao sto je Kernel napisao....cak i ako je jedan deo mozga ostecen, ostali mogu da preuzmu njegove funkcije....
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.146.*



+7 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 08:25 - pre 182 meseci
Drago mi je da su se na temu javili oni koji podosta znaju o ovakvim fenomenima,čime sam i ja neka svoja znanja proširio.
Ono što sam iz svega navedenog zaključio je da oficijelna medicina,koja je suočena sa ovakvim stvarima,ne pokušava da pošto poto precizno i nedvosmisleno sazna ZAŠTO je neko u takvoj situaciji ostao živ,jer bi u tom slučaju morala da ga UBIJE radi naučnih saznanja.
Dovoljno je što je živ i što funkcioniše...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 11:12 - pre 182 meseci
Srecom vise nema Dr.Mengele
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.131.*



+12 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 11:57 - pre 182 meseci
Zbog zvocanja dva puta skočio kroz prozor

Rus Aleksej Roskov, iznerviran "zvocanjem" supruge, popio tri boce votke i skočio sa petog sprata. Kada se čitav vratio u stan, žena je i dalje vikala, pa je ponovo skočio sa visine od 15 metara. Zdrav i čitav i posle drugog skoka, Aleksej izjavio da više neće piti alkohol.
zanimljivost-za-tekst.jpg

Nakon što je popio tri boce votke, dvadesetjednogodišnji Rus Aleksej Roskov bio je toliko iznerviran ženinom zvocanjem da je otvorio prozor i skočio sa petog sprata.

Nije mu se ništa desilo, pa se vratio u stan. Kada je supruga počela da viče da je skroz poludeo, još jednom je skočio kroz isti prozor.

Kada su stigli hitna pomoć i policija, Aleksej više nije mogao da se seti zbog čega je skočio prvi put.

Drugog skoka se sećao. "Ušao sam u stan i žena je počela da se dere na mene. Vikala je da sam poludeo i da mi je votka popila mozak, pa sam se iznervirao i skočio kroz prozor", rekao je Aleksej policajcima.

Iako je u razmaku od pet minuta dva puta skočio sa visine od 15 metara, nije imao nijednu povredu. Lekari su mu samo alkoholom oprali nekoliko ogrebotina, pa je tako još jednom potvrđena narodna izreka da "Bog čuva pijance".

Aleksej, ipak, kaže da više neće izazivati sudbinu. "Nikada više neću piti. Nisam imao pojma šta radim. Bog me je sačuvao i hvala mu na tome, ali ga više neću iskušavati. Završio sam sa pićem", rekao je Aleksej.



http://www.rts.rs/page/stories...a+sko%C4%8Dio+kroz+prozor.html



ahaaahaa
na sta sve nailazim :)
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 12:09 - pre 182 meseci
Citat:

Ono što sam iz svega navedenog zaključio je da oficijelna medicina,koja je suočena sa ovakvim stvarima,ne pokušava da pošto poto precizno i nedvosmisleno sazna ZAŠTO je neko u takvoj situaciji ostao živ,jer bi u tom slučaju morala da ga UBIJE radi naučnih saznanja.


Poznato je sasvim zasto dolazi do prezivljavanja - nije doslo do ostecenja vitalnih nervnih puteva i, jos bitnije, nije doslo do fatalnog krvarenja.

Jednostavno, metak je prosao pored vecih krvnih sudova i nije unistio ni jedan deo mozga neophodan za vitalne funkcije.

Da je, kojim slucajem, metak zakacio veci krvni sud - osoba bi umrla vrlo brzo (ili od ishemije = slog, ili zbog razaranja vitalnih delova mozga usled pritisaka od izlivene krvi = izliv krvi). Da je metak zakacio vitalni deo mozga, recimo produzenu mozdinu, osoba bi bila mrtva trenutno jer je produzena mozdina zaduzena za regulaciju disanja i rada srca.

To (sta se tacno desilo) se inace vrlo lako da utvrditi i potvrditi najobicnijim MRI skenom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 15:00 - pre 182 meseci
Pre koju godinu bila je emisija na HRT(mislim da je tamo) o liku koji je doziveo automobilsku nesrecu i kome se pri udarcu automobila u glavu zabola sipka armature. Ne secam se da li je probila sa druge strane glave, ali bila je zabodena 15-ak cm sigurno. Hirurzi su mu uspeli izvaditi i on je preziveo sa odredjenim smetnjama u hodu(mora korisiti staku) i malo tezim izgovorom. Ali potpuno samostalno zivi bez pomoci druge osobe za bilo sta.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)19.04.2009. u 16:06 - pre 182 meseci
Naravno, kao sto sam rekao vec, moguce je da se funkcije vremenom povrate, obicno ne do punog stepena prvobitne funkcionslnosti,
ali se povrate, cak i kod starijih.

Pa sto puta ste sigurno videli da neko ko se slogira ne moze da hoda i govori, a onda mu se pokreti i
govor u nekoj meri vrate (zavisi koliko je "tezak" slog - tj kolika steta je prouzrokovana na mozgu)

Recimo, ljudi koje "slogiraju" u desnoj hemisferi (ishemija negde u desnom delu mozga),
imace motoricke probleme leve strane tela i obrnuto, to je prica o lateralizovanosti u funkciji hemisfera,
zapravo desna hemisfera je "zaduzena" za levu starnu tela, a leva za desnu (kod najveceg procenta ljudi).

Isto tako treba imati u vidu da je mozak smesten u lobanju koja se ne siri (kost, neelasticno), tako da svako
brze / teze krvarenje unutar lobanje vrlo brzo pocne da pritiska mozak (kompresuje) i tako vrsi pritisak na neke
strukture, koje ako su slucajno veoma bitne, docice do sranja veoma brzo :)

Ne treba zaboraviti jos jednu stvar - nervno tkivo je, vise nego bilo koje drugo - osetljivo na nedostatak
kiseonika (koga donosi oksigenisana krv) - tako da nedoticanje krvi u neki deo mozga zbog prekinutog snabdevanja
ili kompresije, brzo ce izazvati smrt tih neurona jer ostaju bez kiseonika.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
77.46.188.*



+101 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 18:53 - pre 182 meseci
Jadan covek, zenu nije vise mogao da trpi pa je pokusao da je ubije, a ona je izgleda neunistiva :D, nije imao vise opcija pa je morao sam sebe da ubije. :D
Nekih zena se jednostavno ne mozes otarasiti. :D

 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.155.*



+987 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 19:17 - pre 182 meseci

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Hill_(stabbing_survivor)


A ovaj je imao noz u glavi 4 dana(!) i imao samo glavobolju.
http://www.ananova.com/news/story/sm_1306055.html




http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3685791.stm
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 19:19 - pre 182 meseci
2. slika,od nazad je noz? [posto izgleda da nije zakacen mozak] [edit:sad vidim u txtu da je iza desnog uveta uslo,dakle zakacilo je mozak,ali wtf,di je nestalad drska?!?!]

3. slika,wtf,kako su ti sarafi dospeli USRED mozga???
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:37 - pre 182 meseci
Citat:
I samo da dodam - jedno je kada hirurg vrlo precizno odstrani
tacno odredjeno deo mozga u super-sterilnim uslovima, a drugo je
kada u glavu nasilno udje metak

Bila je prosle nedelje jedna emisija o lobotomiji. Ja sam isto mislio o tome tako - iskusan hirurg, super sterilni uslovi, ali ispostavilo se da to rade i plemenski vracevi u prasumama Afrike. Kao alat za secenje koriste neki ostriji kamen ili ako imaju srece pronadju neku bacenu konzervu od hrane, pa operaciju izvedu ostrim poklopcem. Posle naravno nema usivanja, vec pacijent dozivotno po sred glave nosi oziljak dug 15 a sirok 5 centoimetara. U tim uslovima, procenat pacijenata koji prezive i oporave se od tegoba prelazi 85%.
Citat:
Horvat: di je nestalad drska?!?!

Drvena drska je nevidljiva na rendgenu.

Citat:
kako su ti sarafi dospeli USRED mozga???

Mislim da su to ekseri. I iygledaju da su usred moyga zbog ugla gledanja, a verovatno su tek donekle ubodeni kao i ostali (kreni od pretpostavke da su svi iste velicine pa ce ti biti jasno). Pretpostavljam da su ispaljeni iz masine za automatsko pneumatsko zakivanje. Da bi se ekser ukucao u tvrdu suvu drvenu gredu, pocetna brzina mu je verovatno reda velicine brzine metka. To samo pretpostavljam, nikad nisam koristio tu masinu, a pravo da vam kazem i ne zelim - strah me da ne upucam nekog.
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.107.*



+12 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:41 - pre 182 meseci
2.ne vidi se cela slika+ ne mora da znaci da je drska od metala
3.ne mozes da znas da li su na sredini mozga...lepo se vidi svi ekseri su iste velicine...ova dva su u jednoj strani mozga.jedan iznad uveta kreno do drugog a drugi je prosao kroz pocetak donje vilice..

"It appears he slipped and fired into his skull." BOG te MAZo
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.107.*



+12 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:42 - pre 182 meseci
u isto vreme...
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:46 - pre 182 meseci
za drsku pitam jer se jasno vidi da nije unutar glave,jer je ostrica celom duzinom [doduse izlgeda kao da i napolju ima deo ostrice]
a kaze da nije primetio,dakle nije bila ni izvan glave,a ni doktor nije skontao dok nije uradio rendgen

da u pravu ste za eksere ,hvala :) [izgleda je okretao glavu dok su ga "pucali"]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:47 - pre 182 meseci
To je automatska masina, 6 komada ispuca za ~3 sekunde.
A u šaržer staje 25 komada ovakve municije:
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:48 - pre 182 meseci
da da,to mi je jasno za eksere :)

nego ovaj noz me jos "muci"
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
79.101.234.*



Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:50 - pre 182 meseci
Citat:
Mr Garrison: But I just don't trust anything that bleeds for five days and doesn't die.

Ok... znam gde je izlaz... (^^)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 21:59 - pre 182 meseci
Hahah, secam se te Garisonove - zapravo mislio na menstruaciju koliko se secam :)
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.155.*



+987 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 22:04 - pre 182 meseci
Ovo je potresniji video o vojniku koji je stradao u Iraku od eksplozije bombe. Da bi ga spasili doktori su mu uklonili 1/3 mozga. I bio je svestan i visoko funkcionalan tokom 18 meseci posle te operacije. Preminuo je tokom druge operacije.

http://www.youtube.com/watch?v=n75MDxkxOM4


NIJE PRIJATAN VIDEO !
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)22.04.2009. u 22:14 - pre 182 meseci
Citat:
Bila je prosle nedelje jedna emisija o lobotomiji. Ja sam isto mislio o tome tako - iskusan hirurg, super sterilni uslovi, ali ispostavilo se da to rade i plemenski vracevi u prasumama Afrike. Kao alat za secenje koriste neki ostriji kamen ili ako imaju srece pronadju neku bacenu konzervu od hrane, pa operaciju izvedu ostrim poklopcem. Posle naravno nema usivanja, vec pacijent dozivotno po sred glave nosi oziljak dug 15 a sirok 5 centoimetara. U tim uslovima, procenat pacijenata koji prezive i oporave se od tegoba prelazi 85%.


To mozda u Imagination Land-u, svakako se neke retke stvari dogadjaju, ali mislim da su mu ga malo suvise dali po procentima ;)

Hoces da kazes da ako ti neko zabije kamen ili konzervu od hrane u celo (i mozak), imas samo 15% sanse da
ti se nesto ozbiljno desi, imas ozbilje posledice ili umres? Wow... :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ovo ne sme da vam prodje ispod radara :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15711 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.