Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VPN routing issues, default gateway

[es] :: Enterprise Networking :: VPN routing issues, default gateway

[ Pregleda: 2463 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Newb

Član broj: 141838
Poruke: 6
*.infodom.hr.



Profil

icon VPN routing issues, default gateway17.04.2009. u 09:53 - pre 182 meseci
Daklem imam problema sa vpn routingom...
Situacija je sljedeća;
Imam računalo sa 3 NIC-a nazovimo ih IT, DMZ, INET i fora je u tome sto vpn radi na DMZ-u i INET-u ali na lan-u IT ne radi, testirana je svaka mrežna zasebno tj. druge dvije su disabled dok se radi vpn konekcija..

http://i44.tinypic.com/f41d6v.jpg


Problem je u tome sto mi na IT-u dodijeli neki divlji gateway (ovo je routing scrn prije pokrenute vpn konekcije) i zato ne radi, dok na ove ostale dvije mrežne dodijeli ispravni gateway i sve radi...
Tako da ne znam u biti ni sam kaj je...


btw
1) if you have two NICs in the VPN server, you may need to enable IP Routing. To do this, go to the RRAS>the Properties of the server>IP, check IP Routing.
2) Make sure you don't uncheck Use the remote default gateway on VPN client's VPN connection.
3) Make sure VPN client's LAN and the remote LAN are using the different IP range and subnet.
4) Check routing table for troubleshooting.

ovako nešto ne pomaže jer u 2 slucaja od 3 radi, tako da nije problem u vpn serveru... cini mi se da je čisto u mrežnoj konfiguraciji... ako sam u krivu molim da me se ispravi :)
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: VPN routing issues, default gateway17.04.2009. u 11:26 - pre 182 meseci
Na printscreenu sto si poslao se vide samo 2 mrezna adaptera - loopback i VMWare ? Ako celu tu komplikovanu konfiguraciju pokusavas da spojis sa pitaj-Boga-cime na VMWare-u, ni ne cudi me da nesto ne radi. Pomoglo bi ako bi okacio neki dijagram mreze sa IP adresama, maskama, default gateway-ima, uz detaljan opis sta zelis da postignes... Koji OS koristis, ko pravi VPN ,sa kojim software-om, itd....
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: VPN routing issues, default gateway

[ Pregleda: 2463 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.