Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela

[es] :: Java :: Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela

[ Pregleda: 1367 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
212.200.65.*

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela17.04.2009. u 09:38 - pre 182 meseci
Zaista me cudi kako nisam naleteo na nesto ovog tipa za javu. Nesto tipa Rails Scaffolding.

Znaci da imam klase izanoirane preko recimo JPA i da mi neki tool izgenerise gui za crud operacije. Plus ako bi to bilo malo fleksibilnije pa da mi i neke advanced stvari ucini laksim. Jer ako se to rucno pravi podlozno je silnim greskama itd itd

Za sada sam naleteo na samo jedan framework ovog tipa ali nije nesto aktuelan projekat.. Jel video neko nesto ovako?
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
91.148.87.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela18.04.2009. u 19:02 - pre 182 meseci
Imao si BeansBinding u NetBeans-u koji je automatizovao dosta stvari. Ali je taj projekat na leru odavno...
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
212.200.65.*

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela20.04.2009. u 13:46 - pre 182 meseci
Da li je neko pokusao da automatizuje ovaj proces? Mislim, stalno se radi isto: napravi formu, definisi i primeni mehanizam validacije, obradi formu na serveru upisi u bazu... Jel neko probao da napravi nesto ovoga tipa barem za najosnovnije operacije? Gubi se dosta vremena na tako nesto a posto uvek ima neko ko ima svoje ideje taj posao se odradi nestandardizovano i bugovito, i tu nastaju problemi.

p.s. ^ pogledao sam neki demo, izgleda extra ovaj beansbinding... Doduse pitanje je koliko je ovo flexibilno jer je skroz vezano koliko vidim i za sam IDE, ali definitivno je dobra ideja i moze jako pomoci nekome ko oce brzo da odradi neke stvari ... Nasao sam neki open source projekat koji od JPA generise GUI + Validaciju za CRUD (jsf) tako da cu pogledati detaljnije koliko je to dobro i pre svega moguce odraditi

[Ovu poruku je menjao Dr NIK dana 20.04.2009. u 15:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Generisanje GUI-a iz JPA anotiranog metamodela

[ Pregleda: 1367 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.