Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Count days (weekdays and weekend days) between two dates?

[es] :: Access :: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?

[ Pregleda: 2404 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srbin do jaja

Član broj: 219428
Poruke: 80
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Count days (weekdays and weekend days) between two dates?15.04.2009. u 17:46 - pre 182 meseci
imam tabelu
Occupancy ID (PK)
From
To
Nights

i sad kako da uradim da mi automatski računa Nights pošto ubacim datume From i To? a verovatno posle mogu da računam i ukupnu cenu na osnovu Nights i Price (cenu ću kasnije da dodam)?

u pitanju je Access 2007 i znam samo osnove Access-a. dunulo mi da učim Access pa mi je eto tu zapelo.
Nemam pojma šta da stavim u potpis!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?15.04.2009. u 22:17 - pre 182 meseci
Pogledaj funkciju DateDiff.
 
Odgovor na temu

Srbin do jaja

Član broj: 219428
Poruke: 80
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?15.04.2009. u 22:36 - pre 182 meseci
da, ali ne znam kako se ispunjava.
Nemam pojma šta da stavim u potpis!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?16.04.2009. u 08:34 - pre 182 meseci
Imaš u Helpu.
DateDiff(interval, date1, date2[, firstdayofweek[, firstweekofyear]])


 
Odgovor na temu

Srbin do jaja

Član broj: 219428
Poruke: 80
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?16.04.2009. u 10:12 - pre 182 meseci
da li ova funkcija moze da automatski racuna razliku u danim iz kolone To i kolone From?

koliko sam video na netu, date1 i date2 se rucno unose. a ja bih hteo da popunjavanjem polja From i To automatski dobijem rezultat u Nights.

moram da priznam da sam eksperimentisao u jednom query gde sam stavio polja From, To i Nights izracunao Nights automatski Nights:=[To]-[From], ali ja bih hteo da dobijam automatski Nights u tabeli a ne u kveriju.
Nemam pojma šta da stavim u potpis!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?16.04.2009. u 12:08 - pre 182 meseci
U tabeli ti ne treba Nights. To je izračunato polje.
Napravi quey:
SELECT Table1.OccupancyID, Table1.From, Table1.To, DateDiff('d',[From],[To]) AS Nights
FROM Table1;

Table1 je tvoja tabela

Savet: Access nećeš naučiti na forumu. Potrebna ti je kniga (papirna ili elektronska). Ove druge postoje i na ovom forumu. Pogledaj Top teme.


 
Odgovor na temu

Srbin do jaja

Član broj: 219428
Poruke: 80
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?16.04.2009. u 23:28 - pre 182 meseci
znam. i u pravu si. procitao sam 2 knjige u el. obliku. ali tamo se bave nekim opstim stvarima. gledao sam i neke tutorijale na jutjubu. sve to pomaze. nego me konkretno interesovalo ovo sto si napisao. hvala ti. a i sam sam u toku dana provalio da mi ne treba Nights, nego da pokrenem kveri i tamo da mi racuna. sve dok nisam video danas tutorial na tjubu nisam znao da u kveriju mogu da se prave nove kolone. :)

hvala ti na odgovoru!
Nemam pojma šta da stavim u potpis!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Count days (weekdays and weekend days) between two dates?

[ Pregleda: 2404 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.