Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
93.86.133.*



Profil

icon Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 11:00 - pre 183 meseci
Citao sam celo jutro ES, i ovo..

"Uputstvo za instalaciju Windowsa sa USB Flash-a, za računare koji nemaju optički uređaj
(Asus Eee PC)
Installing Windows XP on the Asus EEE pc using a single USB flash drive."

ali, piglu ili ne, nista nisam uradio, evo problema...

Uzeo sam neki stari laptop FUJITSU-SIEMENS i hocu da instaliram WinXP, imam instalacioni CD, ali mi ne radi CD ROM !

Uzmem sve fajlove sa CDa prebacim na USB flash, stavim da mi 1 bootuje sa USB-a i javi mi poruku "Missing operating system".

p.s. WinXP ne moze uopste da se digne pa da sam pokrenem setup.exe, vec izbaci poruku "NTLDR is missing. Press CTRL ALT DEL to restart"


i evo pitanja (drz'te se):

Sta treba da snimim na flash (ili da dodam, posto sam vec prebacio sve sa instalacionoc WinXP CDa) da mi se pokrenula instalacija sa USB-a?

ili (kao sto mislim) je stvar mnogo komplikovanija!?

Hvala
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 11:17 - pre 183 meseci
Pozajmi USB->ATA adapter i na USB poveži običan CD/DVD drajv i poteraj instalaciju.
Najjednostavnije rešenje.
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
93.86.133.*



Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 11:26 - pre 183 meseci
da da, meni je palo na pamet. Externi CD ROM, ali to je to...
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 16:43 - pre 182 meseci
Nisam skoro čitao uputstvo koje pominješ, pa ne mogu da ti konkretno odgovorim. Ali generalno, sa bilo kog medija (CD, DVD, Flash disk, Floppy disk, hard... je l' ima još nešto?) da pokrećeš instalaciju operativnog sistema, pa bilo da je to Windows, DOS ili Linux, medij (CD, DVD...) mora da bude butabilan. Pogledaj u uputstvu kako da napraviš Flash disk butabilnim.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.87.*



+21 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 21:04 - pre 182 meseci
^Sam instalacioni medij ne mora da bude butabilan, ali mora nekako doći do tog USB diska...

Iz DOS Command Prompta:
Na USB disku, u prekopiranom instalacionom folderu, pokreni \i386\winnt.exe da obaviš instalaciju Windows XP na tvoj hard disk


[disk]:
Gde je [disk]: odgovarajuće slovo za tvoj USB npr. E:
CD i386
winnt


PS
Microsoft: How to start the Setup program from MS-DOS in Windows XP
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !15.04.2009. u 22:36 - pre 182 meseci
@Catch 22
Flopi disketa za instalaciju Windowsa 9x mora da bude butabilna. Ubaci bilo koju drugu disketu i pokušaj da pokreneš instalaciju...
CD Windowsa XP mora da bude butabilan. Ubaci CD na koji si samo prekopirao fajlove sa originalnog diska, bez da si kopirao opcijom "copy disk"...
DVD Windowsa Vista mora da bude butabilan. Pogledaj predhodno...
Ovde govorim o mediju sa koga pokrećeš instalaciju. Kako da pokreneš DOS Command Prompt ako medij na kome se on nalazi nije butabilan?
U ovom slučaju, koji je tema topika, čoveku je neispravan CD drajv, i nema flopi na laptopu. Kako da pokrene instalaciju Windowsa XP? Kako da uđe u Command Prompt ako pri pokretanju kompa dobija poruku "NTLDR is missing. Press CTRL ALT DEL to restart"?

Citat sa linka koj si dao:

Citat:
Starting the Windows XP Setup program at a command prompt
To start Windows XP at a command prompt, follow these steps:

1. Insert the Windows XP CD-ROM in the CD-ROM or DVD-ROM drive.
2. Start the computer to an Command Prompt with CD-ROM support. If your computer does not have MS-DOS already installed, or you otherwise cannot start to an Command Prompt in the Boot menu, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base...


[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 15.04.2009. u 23:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 15.04.2009. u 23:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 15.04.2009. u 23:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.87.*



+21 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !16.04.2009. u 00:36 - pre 182 meseci
Citat:
SlobaBgd:...
U ovom slučaju, koji je tema topika, čoveku je neispravan CD drajv, i nema flopi na laptopu. Kako da pokrene instalaciju Windowsa XP? Kako da uđe u Command Prompt ako pri pokretanju kompa dobija poruku "NTLDR is missing. Press CTRL ALT DEL to restart"?

Postoje razna resenja za taj problem, manje vise su opisana na onim linkovima o instalaciji na "Asus EEE" i slicnim...
Elem, instalacioni medij ne mora da bude butabilan da bi se instalirao XP...

 
Odgovor na temu

dejan_m90
Doboj

Član broj: 63585
Poruke: 72



+1 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !23.04.2009. u 16:32 - pre 182 meseci
A da pokusas kao sto je opisano na ovom linku ...

Code:
http://www.bug.hr/forum/topic/windows/uputstvo-instalacija-win-xp-usb-flash-sticka/21076.aspx
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windowsa XP sa USB flasha, ne radi !

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.