Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)

[es] :: GPS :: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)

[ Pregleda: 5033 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)13.04.2009. u 12:59 - pre 182 meseci
Resio sam malo da testiram Garmina u praksi i pozajmio od burazera njegov Nuvi sa SCG i Adria route. Medjutim, odmah sam naleteo na problem u MapSource-u.

Problem je sledeci, idem na odmor do tare pa posle toga treba da se spustim do Priboja. Najkraci put je naravno kroz BiH (kad vec imam zeleni karton a ne trebaju pasosi) i probao sam da izrutiram put od kaludjerskih bara preko one raskrsnice kod Dobruna nadole ka Uvcu i nazad u Srbiju i Priboj. Nema teorijske sanse da ga nateram da mi napravi rutu kako treba. Ako je ukljucen SCG route onda mi rutira do/od granice a kroz BiH mi je prava crta, a kad je aktivan Adria onda mi rutira kroz BiH a kroz srbiju prava linija.

Ja sam mislio da kad selektujes mape kroz koje ide ruta (a selektovao sam) onda ne bi trebalo da je vazno iz kojeg paketa su mape ako su putevi spojeni, ocigledno nisam u pravu, pa je pitanje, kako rutirati internacionalne puteve koji spanuju vise map proizvoda? Malo mi je glupo da ovo ne moze da se uradi iz MapSource-a a nisam ni siguran sta bi mi Nuvi izrutirao (to bi video tek kad dodjem u kaludjherske bare).

Btw, cak sam i sa nase strane naleteo da put izmedju valjeva i bajine baste ima bukvalno nerutabilni prekid na putu 19.1 na granici izmedju mapi TARA TOPO i SRBIJA C, vidi att, izgleda kao da ivice mapi nisu alligned, valjda ce to poporaviti u 2.0; ali sam to resio sa dva waypointa sa obe strane pa ima mali "prelet" izmedju dva waypointa, ali ni ta fora ne pomaze sa Srbija-BiH-Srbija rutom.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
95.180.41.*



+38 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)13.04.2009. u 14:11 - pre 182 meseci
Zasto ne napravis sve rute?
Jednu do granice, drugu od granice do odredista...
they killed kenny
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)13.04.2009. u 14:59 - pre 182 meseci
Ma znam ja put i ovako necu se izgubiti, nego je pitanje vise da li moze Garmin to da uradi. Ne zbog ovog puta vec zbog nekih drugih u buducnosti, ako npr letos budem isao u Zagreb kod prijatelja (a nisam ranije bio) dal cu moci da mu dam adresu u Zagrebu i da me tamo odvede iz Panceva ako to ukljucuje dva ili vise map proizvoda? Kao sto rekoh testiram i gledam sta valja sta ne valja. Nekako su mi raspareni mapsourc i sam Nuvi uredjaj, tj nekako ne mogu da koristim mapsource da planiram putovanja, npr kad sa ove lokacije ubacim adresu u zagrebu Nuvi mi nadje put preko scg i adrie, ali Nuvi koliko vidim mogu samo da rutiram sa trenutne lokacije do negde takoda nista od planiranja, ne mogu unapred da isplotam rute i napravim korekcije. Sa druge strane mapsource bi to trebalo da moze, ali kad prelama dve mape izgleda ne ume.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)13.04.2009. u 16:41 - pre 182 meseci
Ruta se može računati samo preko spojeva između mapa. Spojevi se mogu uraditi između delova koji pripadaju istoj mapi. Ko što ti nekoreče, napravi dve rute, jednu na jednoj, drugu na drugoj mapi.
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
93.86.4.*



+1 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.04.2009. u 01:16 - pre 182 meseci
za dobro rutiranje preko granica ce ti trebati igo...garmin je los u tome skroz.....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.04.2009. u 12:05 - pre 182 meseci
@predrag,

al pazi sad ovu situaciju koja je u suprotnosti sa tim ogranicenjem. Dao sam Nuvi-u da mi izrutira odavde iz Panceva (trenutni gps fix) via Valjevo do Visegrada (taj put mora da ide preko tog granicnog prelaza gde ja idem), i posebno sam dao da mi izrutira iz Panceva do Zagreba. U oba slucaja je izrutirao perfektno preko oba proizvoda i scg i adria i "ubo" je granicne prelaze bez problema, pregledam celu rutu i scg mapa se nastavlja na adria mapu potpuno transparentno za korisnika, sto je funkcionalnst koju sam ocekivao i od uredjaja i od mapsource-ta.
Cak sam importovao rute nazad u MapSource i video ih (naravno na "nevidljivom" delu mape se ne vidi kuda ide, samo se vidi da "zavija" po nevidljivim putevima u zavisnosti od toga da li je aktivan scg ili adria. Znaci da Nuvi koji je embedded uredjaj sa ko zna koliko malo mhz i memorije moze da se izbori sa vise mapa a MapSource koji radi na 3Ghz masini ne moze jer moze da ima samo jedan aktivan proizvod? Meni je to stvarno malo glupo. Drago mi je da Nuvi moze na terenu da mi odradi posao, ali to znaci nista od pomoci pri planiranju putovanja pre nego sednem u kola. Npr meni je bila super variajnta da iz mapsrouce-ta exportujem rutu u google earth i da iskoristim GE "drive" mode i da vidim konfiguraciju terena kuda cu voziti i slicno. Jete to sve perverzija, ali je i zanimacija.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
94.250.38.*



Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.04.2009. u 18:59 - pre 182 meseci
I ja sam probao tako nešto i ne ide, ali ja imam veći problem. Kako da Waypoint iz MapSource koje sam ja napravio prebacim na telefon i gdje da ih nađem na telefonu. Koristim Garmin Mobile XT 5 na Nokia N73 i klasično spojim telefon na PC i iz MapSourc-a Send to Device ali nidgde ne mogu da nađem te tačke koje sam ja napravio.
Hvala
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.04.2009. u 21:32 - pre 182 meseci
Manage My Data | My Locations, tu su ti svi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
94.250.38.*



Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.04.2009. u 22:35 - pre 182 meseci
Ma nema šanse sve sam pokušao. Prijavljuje da ih prebacuje na telefon ali njih na telefonu nema nigdje.
 
Odgovor na temu

eki86

Član broj: 22232
Poruke: 52
91.150.118.*



Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)03.06.2009. u 01:15 - pre 180 meseci
Ako nisi dosad nasao resenje, probaj ovo:

Tools > Manage My Data > Manage (levi selekcioni taster na telefonu) > Import GPX ...

Nadam se da sam pomogao !
 
Odgovor na temu

gewilon
NetworkCo
somewhere near heaven ...

Član broj: 39917
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.network.co.yu


Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.09.2009. u 15:04 - pre 176 meseci
Da li ovo sto je eki86 rekao vazi i za Garmin Mobile XT?

Posto pokusavam da aktiviram rutu generisanu u Mapsource-u i ne ide mi da nadjem GPX...
 
Odgovor na temu

eki86

Član broj: 22232
Poruke: 52
93.86.5.*



Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)14.09.2009. u 23:18 - pre 176 meseci
O Garminu Mobile XT sam i govorio ! A gpx nema sta da trazis, samo generises rutu u mapsource-u, zatim prebacis u tel preko "Send To Device" (stikliras Route) a zatim u programu na mobilnom, uradis ono sto sam rekao u dva posta iznad ...
 
Odgovor na temu

Bane_NI
NIS

Član broj: 133354
Poruke: 3
91.150.118.*



Profil

icon Re: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)18.09.2009. u 12:20 - pre 176 meseci
Ja sam imao muke sa generisanjem rute od Nisa do Grcke...

Nikako nisam mogao Garmin mobile XT sa Adria route + auto drive hellas da nateram da izrutira putanju do bilo koje lokacije u Grckoj.

Kada sam zumirao spoj mape - eto cuda; na spoju mapa (Makedonsko Grcka granica) se ne poklapaju putevi i Garmin to vidi kao prekid...

Resenje je naravno, napraviti dve rute - do granice i od granice do odredista.

Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Garmin mapsource rutiranje preko granice (preko dva map proizvoda)

[ Pregleda: 5033 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.