Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu

[es] :: Advocacy :: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7420 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu20.04.2009. u 21:51 - pre 182 meseci
Citat:
degojs: Ma hajde. Ti zaista misliš da je njemu motiv da izbegava poreze i slično? Kao nema dovoljno love, pa mu je u cilju da što manje plati porez :)

Otkud ideja da je profit max ako imaš dobrotvornu organizaciju? Možda porezi jesu manji (logično da postoje poreske olakšice za takve firme/ustanove), ali baš da je profit veći nego u nekim drugim poslovima.. nešto sumnjam.

A sta ti mislis? Ovo je malo sira tema od Bila Gejtsa. Znas onu pricu: kamila, iglene usi, bogatas, raj? Elem... ova nasa prica nema veze sa temom, a ni sa Advocacy forumom. Sto se mene tice, moderator moze da makne sve moje postove ili u djubre ili u neki drugi (prikladniji) forum.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu20.04.2009. u 21:53 - pre 182 meseci
^^Pa kako ti misliš da se finansira dobrotvorna organizacija?

Imaju neku lovu. Podele to i šta onda? Ništa, mogu da zatvore kapiju...


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu20.04.2009. u 21:59 - pre 182 meseci
Citat:

Filantrop kazes... Heheh...


Da, Filantrop - moras da pogledas kompletan rad njegove organizacije. Naravno da ce pare koje se ne koriste trenutno da budu ulozene u low-risk investicije (a to su sve te stavke koje si naveo), kako bi cela organizacija mogla da funkcionise na duze staze.

Naravno da nije cilj da se pare samo podele, sto rece degojs - vec da se kreiraju odrzivi projekti. A BillG-ova fondacija ih je kreirala i te kako.

Kao sto rekoh, ne zaboravi - to je bila njegova licna lova, na koju je platio porez odavno, mogao je sam licno da ulozi pare u akcije firmi, da kupi sebi jos neku jahtu ili da jednostavno ostavi te pare na svom racunu - ili da ih jednostavno prokocka i potrosi na kokain i kurve i jos kojekakvih luksuzarija.

On to nije uradio, vec ih je ulozio u organizaciju koja cini humane stvari. Dakle, on jeste filantrop, koliko god to tebi bilo neverovatno ili neshvatljivo.

Uopste ne znam zasto je to tako tesko da se prihvati.

Citat:

Znas onu pricu: kamila, iglene usi, bogatas, raj?


Ta prica je iz jedne zbirke bajki. Zivimo u realnom svetu, da ljudi mogu da se obogate i da i dalje budu dobrocinitelji ako zele. Uzgred, objektivno gledano - ta ulaganja silne love u istrazivanje lekova protiv malarije, ili u housing projekte u Indiji su daleko vise korisnija covecanstvu nego te petparacke price o kamilama i iglenim usima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 07:49 - pre 182 meseci
@Ivan Dimkovic: kao što si i rekao, živimo u realnom svetu... Nisam tu listu postovao da bih ukazao da Fondacija ulaže novac, nego gde i kako ga ulaže. A dobar deo tih investicija nije low-risk. Ako želiš da veruješ u Deda mraza, ja to svakako ne mogu da ti zabranim.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 09:04 - pre 182 meseci
Sir_Oliver,

Sta tacno nije low-risk? Berkshire Hathaway? BP? Exxon?

Sto se deda-mraza tice - yep, bravo, provalio si BillG-a - iako niko drugi normalan nema nikakav problem da prihvati da covek jeste filantrop, o cemu svedoci vrlo uspesan track-record njegove fondacije, ti si uspeo da ga izvalis i da dokazes da je njegova fondacija u stvari nacin da BillG uveca profit, iako je covek prepisao SVOJ odavno zaradjeni novac fondaciji :)

Klasika. Tako mala zemlja, a toliko puno likova koji su sve provalili :)

Imali smo jednu veoma dugu temu o BillG-u i njegovoj fondaciji, neki ljudi su ulozili puno svog vremena da objasne i opovrgnu ovakve besmislice, ali ne vredi...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 13:47 - pre 182 meseci
Da ja imam tolike pare, smanjio bih porez tako što bih osnovao dobrotvornu organizaciju koja bi pomagala meni.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 18:00 - pre 182 meseci
Citat:
Nisam tu listu postovao da bih ukazao da Fondacija ulaže novac, nego gde i kako ga ulaže.


A koga to trebaju da pitaju gde da ulažu novac?

Jbte..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 18:04 - pre 182 meseci
A kakve btw sve to ima veze sa temom? :-)

p.s. Degojs, obrisana ti je poruka jer je off topic, ako zelis da diskutujete o tome otvoris temu i svi srecni. Znaci tema je - "Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu".

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 21.04.2009. u 19:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 18:26 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Klasika. Tako mala zemlja, a toliko puno likova koji su sve provalili :)

Eh, sta da ti kazem... Jos vise je foliranata u tako maloj zemlji, a i van nje.

Citat:
degojs: A koga to trebaju da pitaju gde da ulažu novac?

Jbte..

Nemam komentar.

Citat:
Nedeljko: Da ja imam tolike pare, smanjio bih porez tako što bih osnovao dobrotvornu organizaciju koja bi pomagala meni.


Bingo! To je Bil Gejts i uradio.

Ja bih voleo da mi bilo ko kaze drugi nacin za sigurno cuvanje milijardi dolara.

Citat:
Slobodan Miskovic: A kakve btw sve to ima veze sa temom? :-)


Slazem se. Kao sto sam i napomenuo u jednom od prethodnih postova, nemam nista protiv da moderator obrise sve moje poruke u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 19:44 - pre 182 meseci
Citat:

Bingo! To je Bil Gejts i uradio.

Ja bih voleo da mi bilo ko kaze drugi nacin za sigurno cuvanje milijardi dolara.


Recimo da ih licno ulozis u sta god hoces, a ne da ih prepisujes nekoj fondaciji koja se prvenstveno bavi humanitarnim radom. Postoje daleko jeftiniji i efikasniji metodi cuvanja svog kapitala, npr. kojekakvi "trust-ovi" koji upravo postoje sa tim ciljom, i koji su vrlo popularni. Da ne pricamo o pitanju nasledstva - gde u ovom slucaju deca BillG-a nemaju nikakav claim, dok u slucaju privatnog porodicnog trust-a imaju...

Da je BillG-u bila namera da svoje pare cuva, sigurno ih ne bi ustupio nekom drugom a pogotovu ne nekakvoj humanitarnoj fondaciji. Isto vazi i za Warrena Buffet-a, nemojte mi samo reci da je davanje milijardi dolara tudjoj fondaciji nacin da se cuvaju sopstvene pare. Ako bi ste vi tako cuvali svoje pare - cenim da bi ste vrlo brzo ostali bez njih.

No, znam da je tesko prihvatiti da je taj covek zaista otpisao vecinu svog bogatstva i preusmerio ga u humanitarne svrhe - ali jbg, razumem ljudi valjda sve gledaju iz svog ugla - ako oni ne bi, valjda niko ne moze :)

Mislim:

Citat:

To maintain its status as a charitable foundation, it must donate at least 5% of its assets each year.[15] Thus the donations from the foundation each year would amount to over US$1.5 billion at a minimum.


Verovatno ce strucnjak Sir_Oliver i u ovome naci neki tajni plan BillG-a da "uveca svoj kapital" - fondacija trosi 1.5 milijardi godisnje u humanitarne svrhe... mozda kupuje Windows licence ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 21:58 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Verovatno ce strucnjak Sir_Oliver i u ovome naci neki tajni plan BillG-a da "uveca svoj kapital" - fondacija trosi 1.5 milijardi godisnje u humanitarne svrhe... mozda kupuje Windows licence ;-)

Pa kada strucnjak Ivan Dimkovic pokazuje neznanje kada su fondacije u pitanju. Elem, Gates fondacija je Private Family Foundation, kojom vlasnik (ili vlasnici) raspolazu kako im je volja. A i da napomenem da je naslednog tipa - njegova deca ili koga on vec bude imenovao za naslednika ce upravljati fondacijom. Dimkovicu, zar stvarno mislis da napamet neke stvari izbacujem u prvi plan? Evo i nekih "highlights":
Citat:
As a distinct, legal entity, The Private Family Foundation:
1. Contributes to a charitable cause and takes a tax deduction, while relinquishing personal control over your gift.
2. Minimizes your estate tax liability.
3. Avoids capital gains tax on the sale of appreciated property contributed to the charity of your choice.
4. Provides continuing employment and activity for your family members.
5. Identifies and preserves your family name for years to come.

Usput, porez na dobit za fizicka lica u Americi ide i do 35%. Sta je 5% naspram 35%? Matematiko, matematiko...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 22:30 - pre 182 meseci
^Pa nece on da placa svake godine porez na te pare. Dalje, zasto ti poredis porez za fizicka lica i organizacije? Dalje, pare je mogao i da iznese u neku drzavu sa manjim porezima kako vec rade mnogi drugi, itd, ako je do poreskih stopa, itd.


Pa kad su dobrotvorne organizacije najlaksi nacin da cuvas pare (od koga da ih cuvas, pa platio si vec porez?) pa kako onda svi bogatasi nemaju dobrotvorne organizacije? Nesto nisam primetio.

Ispade investicija u dobrotvornu organizaciju je najbolji nacin za profitiranje :)))

I na kraju, šta ti porediš, taksu za fizička lica koja je taksa na zaradu (ne znam da postoji taksa na dobit), za razliku od 5% koje fondacija mora da podeli, ali to je 5% od ukupne vrednosti svih aseta, a ne od dobiti? Prvo porediš babe i žabe, a dalje ko ti garantuje da bi 35% od dobiti bilo veće nego 5% od vrednosti aseta?
Dobit ove godine može biti npr. 100 miliona, pa da li je 35% od 100 miliona više ili manje nego 5% od 30 milijardi?

Na kraju:
Citat:
Paying family members requires strict adherence to IRS rules.
...
The IRS strictly prohibits self dealing. Disqualified individuals (the donor, lineal descendants and antecedents, e.g., parents and children, and people under their employment) may not engage in transactions with the foundation, except to make donations to it, or, under limited circumstances, to receive fair market value compensation for services. Examples of self dealing include:

* Purchasing items from or selling items to the foundation.
* Personal use of foundation assets or income.
* Borrowing money from the foundation.
* Retaining foundation assets (e.g., paintings) on private premises.


Dakle, ne možeš baš da uzimaš pare iz fondacije samo tako, čak i ako si vlasnik. I na svako plaćanje ćeš naravno da platiš puni porez, jer ti je to kao zaposlenje, itd.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.04.2009. u 23:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 22:44 - pre 182 meseci
Citat:
degojs: ^Pa nece on da placa svake godine porez na te pare. Dalje, zasto ti poredis porez za fizicka lica i organizacije? Dalje, pare je mogao i da iznese u neku drzavu sa manjim porezima kako vec rade mnogi drugi, itd, ako je do poreskih stopa, itd.


Pa kad su dobrotvorne organizacije najlaksi nacin da cuvas pare (od koga da ih cuvas, pa platio si vec porez?) pa kako onda svi bogatasi nemaju dobrotvorne organizacije? Nesto nisam primetio.

Ispade investicija u dobrotvornu organizaciju je najbolji nacin za profitiranje :)))

Pa proceprkaj malo po netu i videces da npr. Rokfeleri imaju PFF. Zanimljivo, ha? I otkud ti ideja da gro bogatasa nema PFF? U poslednje vreme je u centru medijske paznje Gates fondacija, inace postoji vec 15 godina. Ispade da je ulaganje u PFF najbolji nacin ne da profitiras, nego da sacuvas profit.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 22:50 - pre 182 meseci
Citat:
Ispade da je ulaganje u PFF najbolji nacin ne da profitiras, nego da sacuvas profit.


Znači bolje je sačuvati ono što imaš nego zaraditi još? Otkad to?

Dalje, nisam siguran kako se to profit topi ako ne uložiš u fondaciju, mislim, jednom zarađeno se oporezuje JEDNOM i ne više. Na te pare Gejts je platio porez već davnih dana i neće više da bude oporezovan.

Evo ja sada ovaj mesec moram da uradim svoju taksu i prijavim. Platiću (ili ne, kako ispadne računica) porez na ono što sam zaradio prošle godine i to je to. Nikad više ne plaćam porez na to, naravno da ne.


Inače, ti ne razumeš neke osnovne stvari vezano za oporezivanje. Taksa se ne plaća na profit nego na prihod (revenue). Inače bi svi sve što zarade brzo potrošili na razne stvari (nekretnine, automobile, dragocenosti) pa nikad ne bi plaćali nikakvu taksu jer ispade nema profita.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 23:18 - pre 182 meseci
Citat:
degojs: Znači bolje je sačuvati ono što imaš nego zaraditi još? Otkad to?

Dalje, nisam siguran kako se to profit topi ako ne uložiš u fondaciju, mislim, jednom zarađeno se oporezuje JEDNOM i ne više. Na te pare Gejts je platio porez već davnih dana i neće više da bude oporezovan.

Evo ja sada ovaj mesec moram da uradim svoju taksu i prijavim. Platiću (ili ne, kako ispadne računica) porez na ono što sam zaradio prošle godine i to je to. Nikad više ne plaćam porez na to, naravno da ne.


Inače, ti ne razumeš neke osnovne stvari vezano za oporezivanje. Taksa se ne plaća na profit nego na prihod (revenue). Inače bi svi sve što zarade brzo potrošili na razne stvari (nekretnine, automobile, dragocenosti) pa nikad ne bi plaćali nikakvu taksu jer ispade nema profita.

Konfucije jednom rece: dok mudrac pokazuje prstom u nebo, budala gleda u njegov prst. Ne dozivljam sebe kao mudraca niti tebe kao budalu, ali hej gledaj malo siru sliku. I ne zelim vise da se bavim ovom temom. Potrazi malo po netu pricu o necemu sto se zove income tax deduction. Over and out.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 23:24 - pre 182 meseci
Hahaha, o joj ti ćeš da mi pričaš o income tax deduction LOL Pa ja svake godine radim svoju taksu, tako da dobro znam.. Prvo ti da naučiš šta je taksa i šta se oporezuje, profit ili prihod, itd. I da ne može da se oporezuje 2 ili 5 puta nego samo jednom. Pa ćemo dalje.


Pa nije privatna dobrotvorna fondacija isto kao kad imaš svoje privatne pare, na svom računu. Strogo je regulisano šta može a šta ne da se radi sa tim novcem i slično, pogledaj gore moju poruku.. Osim toga rekao sam ti 5% je od ukupne vrednosti aseta u fondaciji, to veze nema sa oprezivanjem nekakve dobiti lične, koja se radi na GODIŠNJEM nivou. I ostatak koji ode u fondaciju opet nije više tvoje lično bogatstvo da možeš da radiš šta hoćeš sa istim, itd..


Po tebi ispada blesavi Buffet dao 30 milijardi Gejtsovima.. dobro su ga nasamarili, a? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 23:32 - pre 182 meseci
Citat:
degojs: Hahaha, o joj ti ćeš da mi pričaš o income tax deduction LOL Pa ja svake godine radim svoju taksu, tako da dobro znam.. Prvo ti da naučiš šta je taksa i šta se oporezuje, profit ili prihod, itd. I da ne može da se oporezuje 2 ili 5 puta nego samo jednom. Pa ćemo dalje.


Pa nije privatna dobrotvorna fondacija isto kao kad imaš svoje privatne pare, na svom računu. Strogo je regulisano šta može a šta ne da se radi sa tim novcem i slično, pogledaj gore moju poruku.. Osim toga rekao sam ti 5% je od ukupne vrednosti aseta u fondaciji, to veze nema sa oprezivanjem nekakve dobiti lične, koja se radi na GODIŠNJEM nivou. I ostatak koji ode u fondaciju opet nije više tvoje lično bogatstvo da možeš da radiš šta hoćeš sa istim, itd..


Po tebi ispada blesavi Buffet dao 30 milijardi Gejtsovima.. dobro su ga nasamarili, a? :)

Izvini, predomislio sam se u vezi one Konfucijeve poslovice... Ovo je zaista sve od mene na ovu temu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu21.04.2009. u 23:35 - pre 182 meseci
Ma znam, kad nema šta da se argumentovano kaže, onda ide vređanje. Nema frke.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft ukrao patent za sprecavanje korisnika da kradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7420 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.