Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers I zemlja Srbija

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers I zemlja Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88625 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bagwell

Član broj: 169485
Poruke: 23
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija24.04.2009. u 15:20 - pre 182 meseci
Ja posle 3 meseca jos nisam dobio verifikaciono pismo. Verovatno ce do nove godine da dodje :)
 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
93.86.17.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija24.04.2009. u 20:49 - pre 182 meseci
Citat:
djordjeno: Pozdrav,

Iz iskustva znam da pismo stize za najvise 7 radnih dana.
Usput taj kod koji dobijete ima svoje vremensko ogranicenje, tj ne moze se za npr mesec dana od slanja ukucati.
Koliko je tacno taj period to ne znam ali nije beskonacan.

Mozda nasa posta strajkuje ili niste dobri sa postarom? :)


Pa sad... nije bas da ga cesto vidjam :D
U ponedeljak idem u pohod na banke, da otvorim taj devizni racun, pa cu onda vec videti sta cu i kako cu...koliko sam shvatio moze da se verifikuje i preko banke uplatom nekog simbolicnog iznosa na moneybookers.
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija25.04.2009. u 07:50 - pre 182 meseci
Pa ovo sto citam ovde je katastrofa, ali dobro, bar se tesim da nisam jedini. Stalno slusam o tome kako treba povecati izvoz proizvoda iz Srbije, a kada neko i ucini nesto povodom toga, kada ima devizni priliv iz inostranstva, cini se sve da bi mu se zagorcao zivot. Mislim da moramo nekako da nateramo drzavu da reaguje i donese adekvatne zakone koji ce omoguciti nesmetano i savremeno poslovanje sa inostranstvom. Nedavno sam citao o tome da su se vladini sluzbenici prijavili na raznorazne forume kako bi imali bolji kontakt sa privrednicima. Dobro, ja nisam privrednik, ali sigurno da nisam jedini i da postoji nacin da nam se pomogne i olaksa.

Zna li neko koji su to forumi, i kome bi se trebalo obratiti u vezi sa tim?

Meni pada SIEPA na pamet, ali ne znam da li je to u njihovom domenu.
 
Odgovor na temu

tihiprle
student

Član broj: 165952
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija28.04.2009. u 12:41 - pre 182 meseci
Citat:
djordjeno:

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.


Koliku ti je proviziju tada uzela banka?
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija29.04.2009. u 07:29 - pre 182 meseci
Citat:
tihiprle: Koliku ti je proviziju tada uzela banka?


Banka nije nista uzela, samo moneybookers fiksnu nadoknadu bez obzira na iznos.
 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija28.05.2009. u 15:05 - pre 181 meseci
Evo samo da obavestim sve koji se interesuju oko isplate preko Moneybookersa. Sve radi ok. Otvorio sam devizni racun u Banca Intesa, trazio im SWIFT broj, dodao na moneybookers svoj intesa bankovni racun, dakle upisao sam samo swift kod i svoj broj racuna (imajte na umu da se ne upisuje ceo IBAN nego samo broj racuna). Onda sam poslao probnu sumu sa moneybookers (mora da bude ispod 15 dolara), ne stize za 2-3 radna dana kako tamo pise, stigla je za jedno 4-5 al bitno da je stigla. Dobio sam verifikacioni kod, upisao ga na sajtu MB, verifikovao racun. Pre 4-5 dana sam povukao sa Moneybookers i ostatak sredstava i evo danas su me pozvali da dodjem u banku da potpisem izjavu, tu jos nemam pojma sta treba da se napise, al ako sve bude ok napisacu ovde. Posle potpisivanja te izjave novac bi trebalo da se prima bez problema.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Dr. Sachma
Zr

Član broj: 19741
Poruke: 186
*.yubc.net.

Jabber: SachmaDeLuXe@elitesecurity.org
Sajt: sachmadeluxe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija29.05.2009. u 13:39 - pre 181 meseci
a zasto primati pare na bankovni racun preko mb
u intesu se uzme intrnet karica i sa nje i na nju se vrse uplate/isplate i sve to preko mb
sve funkcionise savrseno
kada uplacujes mb naplacuje 1,8% provizije a kada se prebacuje novac sa mb na karticu provizija je fiksna 1.9 eura
pare sa kartice normalno se dizu u banci bez izjava i provera
sve dok vasi prihodi ne predju sumu za placanje poreza na ostvaren prihod
detaljnije na mom blogu
 
Odgovor na temu

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
212.200.220.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija20.07.2009. u 12:04 - pre 179 meseci
Imam otvoren nalog na moneybookers, verifikovao sam adresu, i uskoro treba da legne neka lova. Imam tekuci racun u komercijalnoj banci. Koliko sam shvatio moram otvoriti devizni racun i onda cu dobiti SWIFT kod. Na moneybookersu postoji mogucnost credit kard ili bank account. koja je bolja opcija i kako ce me manje odrati? Kako ide postupak povezivanja?
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija24.08.2009. u 19:12 - pre 178 meseci
Naravno, kada svi zavrse svoje poslove, nikome ne pada na pamet da ponovo poseti temu, i sada sa proverenim informacijama, pomogne ostalima koji jos uvek muce muku sa neresenim pitanjima.
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija25.08.2009. u 07:56 - pre 178 meseci
Pa leto je, ljudi su jos na odmoru, ali evo da ti kazem kako je tekao proces u "Banka Intesi"

- Otvoris devizni racun i obavezno trazis I-BAN i SWIFT KOD prilikom otvaranja racuna.
- Zatim otvoris Moneybookers racun i uneses podatke koje ti traze i koje si dobio od banke.
- Zahtevas od moneybookers-a(MB) verifikaciju adrese, oni ce ti poslati verifikaciono pismo sa kodom koji ti onde ukucas na svom nalogu u MB
- Ja nisam dobio verifikaciono pismo pa sam ih pitao sta da radim u tom slucaju. Odgovorili su mi da moram skenirati neki racun na svoje ime i poslati im. Skenirao sam svoj racun za kablovsku TV, i sutradan sam vec dobio pismo od njih da je racun proveren i da je sve O.K.
Kada su mi legle pare na MB, kliknuo sam "Redraw", kako bih povukao svoj novac na devizni racun u banci. Za ovu transakciju su mi uzeli $2.5. Ta cifra vazi sve do 350 evra, a preko te sume se placa nesto vise.
- Nakon 7 dana su me zvali iz banke i rekli da je novac legao na racun, i da treba da potpisem izjavu po kom osnovu sam dobio novac. Inace, treba 5-10 dana da bi sredstva stigla na racun.
- Sutradan sam otisao u banku, potpisao izjavu i u napomeni naglasio da ce novac i dalje pristizati po istom osnovu, kako me ne bi i sledeci put cimali za istu stvar.
- Nisam platio nikakvu proviziju nasoj banci, znaci samo je bilo onih $2.5 Moneybookersu.


Eto, to je to.

Dr. Sachma, a gde ti je blog? Baci neki link!
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija25.08.2009. u 10:59 - pre 178 meseci
Majstor Stefke, hvala na odgovoru.

Prvi deo tvog odgovora sam vec bio zavrsio. Sada jos cekam novac da legne na MoneyBookers pa da ga odatle 'prosledim' na devizni racun u intezi.

Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


2. pitanje: Sta si saopstio banci da je svrha tog priliva? Jel 'honorar' ?


3. Instrukcije koje si dobio od inteze su ukljucivale 'korespodentske' (intermediary) banke. Prilikom razgovora sa podrskom MoneyBookers-a preko telefona, ja sam ih pitao da li trebam da unosim negde podatke o korespodentskim bankama, i oni su mi rekli da oni te podatke ne prihvataju i da unesem samo SWIFT moje banke i moj IBAN. Uneo sao samo SWIFT od inteze (i svoj IBAN) i tamo je pisalo Bank Inteza Beograd.
Pitanje: Posto vec primas novac na intezin racun, da li potvrdjujes da ti sve radi bez problema iako si uneo samo SWIFT od Inteze i svoj IBAN?



Jos jednom hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Dr. Sachma
Zr

Član broj: 19741
Poruke: 186
*.zrlocal.net.

Jabber: SachmaDeLuXe@elitesecurity.org
Sajt: sachmadeluxe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija25.08.2009. u 21:11 - pre 178 meseci
majstore blog u potpisu
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 07:34 - pre 178 meseci
Citat:
Dr. Sachma: a zasto primati pare na bankovni racun preko mb
u intesu se uzme intrnet karica i sa nje i na nju se vrse uplate/isplate i sve to preko mb
sve funkcionise savrseno
kada uplacujes mb naplacuje 1,8% provizije a kada se prebacuje novac sa mb na karticu provizija je fiksna 1.9 eura
pare sa kartice normalno se dizu u banci bez izjava i provera
sve dok vasi prihodi ne predju sumu za placanje poreza na ostvaren prihod
detaljnije na mom blogu


Koliki je taj iznos preko koga se oporezuje?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 07:45 - pre 178 meseci
Citat:
drunkyduck: Majstor Stefke, hvala na odgovoru.

Prvi deo tvog odgovora sam vec bio zavrsio. Sada jos cekam novac da legne na MoneyBookers pa da ga odatle 'prosledim' na devizni racun u intezi.

Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


2. pitanje: Sta si saopstio banci da je svrha tog priliva? Jel 'honorar' ?


3. Instrukcije koje si dobio od inteze su ukljucivale 'korespodentske' (intermediary) banke. Prilikom razgovora sa podrskom MoneyBookers-a preko telefona, ja sam ih pitao da li trebam da unosim negde podatke o korespodentskim bankama, i oni su mi rekli da oni te podatke ne prihvataju i da unesem samo SWIFT moje banke i moj IBAN. Uneo sao samo SWIFT od inteze (i svoj IBAN) i tamo je pisalo Bank Inteza Beograd.
Pitanje: Posto vec primas novac na intezin racun, da li potvrdjujes da ti sve radi bez problema iako si uneo samo SWIFT od Inteze i svoj IBAN?



Jos jednom hvala na odgovoru.



Pozdrav! Evo da odgovorim koliko mogu, posto nisam bankar po struci ;-)


1. Cim su ti javili da je sve O.K., znaci da ne moras vise da se petljas sa time. Za ono sto je neko drugi rekao, ne znam, moraces da ga pitas.

2. Meni je honorar, a ti upisi svoj razlog. To je jednostavan formular, videces kad ti stignu pare, bankari ne propituju suvise, njima je glavno da ta sredstva mogu da se rasknjize.

3. Sve radi bez problema.
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 12:52 - pre 178 meseci
Majstor Stefke, hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 13:07 - pre 178 meseci
Citat:
- Sutradan sam otisao u banku, potpisao izjavu i u napomeni naglasio da ce novac i dalje pristizati po istom osnovu, kako me ne bi i sledeci put cimali za istu stvar.


Cimaće te za istu stvar. Banka je OBAVEZNA da te pozove kada ti stigne priliv iz inostranstva i ti moraš da POTPIŠEŠ papir na kojem je osnov plaćanja.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 13:19 - pre 178 meseci
Citat:
Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


IBAN ili broj računa je informacija koja je interesantna tvojoj banci. Za onoga ko šalje dovoljan je SWIFT kod tvoje banke. Neke banke (naročito inostrane) naplaćuju ako se ne unese IBAN jer to može da zahteva "ručnu" obradu poruke o prilivu.
Osim toga, IBAN sadrži kontrolne cifre tako da pošiljalac odmah ima informaciju da li je broj računa ispravan.
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 14:05 - pre 178 meseci
djoka_l, hvala na razjasnjenju.

Medjutim jedna stvar mi je 'pomalo' nejasna. Naime kada sam preko telefona zamolio sluzbenika MoneyBookers-a da me sprovede kroz proces dodavanja mog bankovnog racuna, one je probao da mi objsni da mi od mog IBAN broja trebaju samo poslednjih 15-cifri. Medjutim kako inteza (a verovatno sve nase banke) ima taj broj izdeljen 'crticama' (-), brojanjem 16 cifri od pozadi je 'presecalo' jedan od tih brojeva. Posto sam bio zbunjen, sluzbenik mi je rekao da jednostavno probam sam da unesem broj i ako je sve u redu 'proci' ce proces dodavanja bankovnog racuan. A ako ne uspem, onda je zamolio da im posaljem preko online supporta instrukcije od banke pa ce oni to uraditi.
E sad, ja sam u samo jednom 'pokusaju' jednostavno uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa 'RS' ) i to je kao proslo. Onda sam da bih bio siguran da je sve u redu, poslao preko MoneyBookers-ovog supporta instrukcije koje sam dobio od banke, kako bi oni sami proverili da je sve u redu. Stigao je odgovor da jeste (sve u redu).

Ono sto mene buni, jeste cinjenica da mi je sluzbenik preko telefona trazio da unesem samo deo mog IBAN-a, a kada sam ja uneo kompleten IBAN preko maila sam dobio odgovor da je sve OK.

Verujem da jeste sve u redu, ali kako je ovo Srbija, u kojoj bankarski sistem je sve samo ne u redu, pokusavam da dobijem informacije pre nego sto dodjem u situaciju da 'rodim mecku' kako bih dobio svoj sopstveni novac.


Pa bre ovi sluzbenici u Intezi (a kako cujem i u ostalim bankama) nikada nisu culi za PayPal a kamoli za MoneyBookers.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 14:26 - pre 178 meseci
IBAN

Srpski IBAN-ovi imaju RS, dve kontrolne cifre i 18 cifara broj računa, znači 22 pozicije. Druge zemlje mogu imati različiti broj cifara računa. Za Intesu je dovoljno i tih 18. Struktura domaćih računa (u domaćem platnom prometu, a taj je standard usvojen prećutno i za sve ostale račune) od 18 cifara je 3 cifre oznaka banke, 13 cifara broj računa, 2 kontrolne cifre. Ukoliko u onih 13 cifara ima vodećih nula, u formatu sa crticama one ne moraju da se pišu, tako da brojevi računa bbb-0000000000001-kk, bbb-1-kk, bbb0000000000001kk predstavljaju isti račun. Znači, ako hoćeš bez crtica da pišeš onda srednji deo broja računa mora da ima 13 cifara.

IBAN moraš da pišeš samo na jedan način, a to je bez crtica sa svim ciframa i slovima koje ga čine.
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija26.08.2009. u 14:34 - pre 178 meseci
Da... zato sam i bio zbunjen jer 'mi' imamo samo 13 cifara a sluzbenik MoneyBookers-a mi je rekao da unesem 15-16...i ja jednostavno nisam znao koje tacno cifre da unesem posto sam imao 'manjak' cifara. :)

Zato sam i uneo ceo IBAN (po principu, sto je sigurno, sigurno je). U svakom slucaju, cinjenica da sam upisao svoj kompletan IBAN na MoneyBookes-u, nikako ne moze da bude losa, jesam li u pravu?


Valjda ce sve biti u redu...


Opet, hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers I zemlja Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88625 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.