Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovska tv + Internet -OPET !

[es] :: ISP :: Kablovska tv + Internet -OPET !

[ Pregleda: 8234 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Kablovska tv + Internet -OPET !09.11.2001. u 02:37 - pre 273 meseci
Juche sam bio da uplatim vreme kod provajdera i devojka koja mi je primala uplatu reche da ce biti do nove godine mogucnost uvodjenja kablovskog interneta - i da se to zove MMDS - ili tako neshto(?!?!) !
Poenta je da se u paketu dobija kablovska televizija (500-800) kanala + kablovski radio (satelitske stanice) + internet (nije znala da mi kaze nishta o protoku podataka kao ni o pretplati i ceni uvodjenja)!
Sad - pretpostavljam da tu idu 2 kabla pa da se kroz jedan shalje slika a da drugi sluzi za internet .
Ajde ako neko zna bilo shta o ovome (MMDS) neka mi malo objasni !

Samo da napomenem - netrazim objashnjenje za kablovski internet - tu su mi stvari jasne - samo to (internet preko kabla) mi nudi jedan drugi provajder - ali mene bash zanima ovaj paket - da li neko zna neshto o tome (MMDS) ?

Znachi - ako neko zna shta znachi MMDS - u smislu protoka podataka , cene prikljuchka, mozda pretplate i ostalih bitnih stvari - neka postuje ovde pa da vidimo !


[Ovu poruku je menjao CorpseEater dana 10.11.2001 u 02:40 PM GMT]
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kablovska tv + Internet -OPET !09.11.2001. u 04:20 - pre 273 meseci
Hey torbice, stvarno.. pusti čoveka, zanimljiva je tema. Ne mora u prvoj poruci sve da se razjasni, može i kasnije.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Kablovska tv + Internet -OPET !10.11.2001. u 03:07 - pre 273 meseci
Tema je izuzetno zanimljiva. MMDS (Multichannel Multipoint Distribution Systems)je bezicni nacin distribucije razlicitih sadrzaja, tv, radio kanala, dvosmeran i velikog kapaciteta odnosno point to multipoint sistem. Pre par godina bilo je vec najave da ce to da uradi Marko Milosevic. Za razliku od wirelessa-a na 2,4 Ghz koji koristi relativno jeftinu opremu, MMDS karakterise jako skup primopredajni segment dok end user ima antenu i recimo dekoder. Eto toliko od mene...
Sto se brisanja tice, ovde se vec raspravljalo o nepotpunim podacima, tipa cija ponuda, koliko, gde, kad, te je i moj komentar brisanja bio na tu temu. Zbog nepotpune prve informacije bilo je i nekoliko totalno neodgovarajucih odgovora. Prema tome ti kazi koji provajder, koliko ce da kosta i sta, a ostali objasnite detaljnije MMDS.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Kablovska tv + Internet -OPET !10.11.2001. u 13:37 - pre 273 meseci
Prvo - tvoji razlozi za brisanje CELE TEME uopshte nisu uverljivi - mogao si ovo isto da mi kazesh u mailu pa bih ja spomenuo u sledecem postu - ali evo poshto si se potrudio da nadjesh neke info o MMDS-u recicu i ja par info.
Sad kad si spomenuo antenu - setio sam se da se o tome govorkalo ovde josh pre 2 God !
A zashto - pa zivim u Kikindi gde jedan tip drzi kablovsku televiziju (40 kanala - kako domacih tako i stranih) vec 6-7 godina i to je uvedeno u vecinski deo domacinstava ovde pa se chak gleda i u 2 (od 9) sela u njenoj opshtini !
Znachi od 55000 ljudi u samom gradu to gleda otprilike 25000-30000 !
Pa je tip koji drzi internet providera ( VKJETNET ) hteo da uvede kablovski internet + televiziju pre 2 God. ali ko bi se pretplatio - kad vecina vec ima kablovsku TV - znachi ne bi mu se isplatilo - jer ovi drugi drze monopol i ljudi ne bi videli razlog pretplate i uvodjenja novog sistema jer je vecini dovoljno ovih 40 kanala ( naravno vecina je samo chula za kompjuter a josh nije za internet - kao uostalom i svugde u Srbiji) - pa je onda tip (koji drzi provajdera) skontao da bi sa ovim (MMDS) uradio pravu stvar jer ide preko antena - znachi automatski nema kabla - netreba da se razvlaci - a i sigurno bi obuhvatio i sva sela - e sada je pitanje koliko to sve koshta ?
Pretpostavljam da ovi koji hoce da uvedu ovo (MMDS) nemisle da ce im se odmah isplatiti ali na duze staze - sigurno !

Znachi ovaj dekoder o kome si govorio - bilo bi lepo kad bi neko znao koliko to koshta (otprilike) a ovo za antenu - da li treba neka specijalna ili moze i ova obichna (pretpostavljam da je jedino bitan dekoder a da moze i obichna antena) ?!

Znachi - nemam informaciju od providera - jer ne znam ko vodi razgovore o tome i pokushao sam da kontaktiram ali josh uvek nemaju sve informacije - pa sam zato postovao ovde misleci da ce mozda neko imati neke potpunije informacije o ovome !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kablovska tv + Internet -OPET !

[ Pregleda: 8234 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.