Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet za konektovanje

[es] :: Wireless :: Savet za konektovanje

[ Pregleda: 1269 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Player01
Student ETF

Član broj: 215415
Poruke: 22
195.252.87.*



Profil

icon Savet za konektovanje05.04.2009. u 02:09 - pre 183 meseci
Jel moze neko da mi preporuci sta trebam da kupim od opreme za wireless?

Imam mreznu D-Link AirPlus G DWL-G510 karticu ugradjenu u komp i uz nju sam dobio dve antene:

1. Mala antenica mozda 15tak cm, nema kabal, direktno se spaja na pozadinu kartice.
2. Veclika antena ( ne znam kako se zove ima dimenzije mozda 50 x 30 cm, tako nesto ), mada je mozda slaba posto ima MALO duzi kabal, mozda 10m...

E sad, ja sa OBE antene uhvatim dosta razlicitih signala ali nijedan ne radi, kad sam zvao neke od tih kompanija rekli su mi da moje antene hvataju njihov signal, ali ne mogu njihovi predajnici da uhvate signal od moje antene. Ja kako god da okrenem antenu ( ovu vecu ) ne mogu da se konektujem, dzaba uradim sve sto mi kazu, okrenem prema njihovom predajniku...

Sad ja ne znam sta da radim... Cuo sam da to moze kao preko AP da se uradi, ali opet malopre sam gledao nesto i kao imaju mali domet, a oni koji imaju veliki domen su 20 000+ din... MALO previse...

Jel ima neko neki savet sta da uradim/kupim?

[Ovu poruku je menjao Player01 dana 05.04.2009. u 03:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.107.*



+122 Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 12:51 - pre 183 meseci
nisi rekao koja je uopste daljina do tih ap-ova na koje hoces da se kacis?
a i pitanje je kakva je to antena ...
ako mozes da okacis sliku da vidimo vredi li ti da pokusavas uopste sa njom ili da odmah uzimas drugu,bolju.
u sustini ti je najbolje ako si relativno daleko od provajdera (par km) da uzmes neki veci grid (24db) i access point koji ima klijent mod i to mora da radi.

pozdrav

ps:kada si okretao antenu prema tim predajnicima da li si to radio iz sobe ili si izasao negde napolje posto opticka vidljivost mora da postoji za kvalitetnu wireless vezu?
 
Odgovor na temu

Player01
Student ETF

Član broj: 215415
Poruke: 22
195.252.86.*



Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 14:46 - pre 183 meseci
nisi rekao koja je uopste daljina do tih ap-ova na koje hoces da se kacis?

Mozda 500m vazdusnom linijom...

a i pitanje je kakva je to antena ...
ako mozes da okacis sliku da vidimo vredi li ti da pokusavas uopste sa njom ili da odmah uzimas drugu,bolju.



u sustini ti je najbolje ako si relativno daleko od provajdera (par km) da uzmes neki veci grid (24db) i access point koji ima klijent mod i to mora da radi.

Kakav grid? Koji AP ?


ps:kada si okretao antenu prema tim predajnicima da li si to radio iz sobe ili si izasao negde napolje posto opticka vidljivost mora da postoji za kvalitetnu wireless vezu?

Nisam iz sobe, izlazio sam napolje i video sam te predajnike... Ali nesto ne hvata dobro... Ja uhvatim njihov signal extra, ali oni ne mogu moj... A nije ni do kompa, posto se lako konektujem na svoj wireless od lap topa...


pozz
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.107.*



+122 Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 15:15 - pre 183 meseci
ovo sto ti imas je neka nasa varijanta grida i trebalo bi da radi na toj daljini bez problema.
ali mi je nesto na slici cudan ovaj kabal od antene...
duzina od 10 metara odgovarajuceg kabla ne bi trebala biti problem na 500m ali kao sto rekoh ovo je neki cudan kabal...
jel mi se to cini ili je zelene boje?
procitaj oznaku na kablu sta pise pa javi da znamo o cemu se radi a ako je kabal ok to jest ako nije neki sa buvljaka onda je problem verovatno do ispravnosti antene.
 
Odgovor na temu

Player01
Student ETF

Član broj: 215415
Poruke: 22
195.252.86.*



Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 15:56 - pre 183 meseci
Na kablu pise: BELDEN VENLO HOLLAND 2006 50 OHM LOW LOSS H155 PVO

To pise... Tamno zelene je boje...

Malopre sam pokusao sa nekom od wireless kompanija i kao sto oni kazu razdaljina je mala ( on je rekao 100m, mada je to mozda figurativno ), i rekao mi je da je los signal, ili da nabavim AP ili da kupim novu antenu pa da proverim da li je do antene, ili da zamenim mreznu karticu...

Dodatak: Jel se moze "rucno" skratiti kabal? Mozda to zeza sto je dug?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.107.*



+122 Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 16:53 - pre 183 meseci
ako tako pise onda je to dobar kabal osim sto ne bi trebao biti zelen nego crn to jest bar ja nisam video zelen!
sad mi pade napamet nesto...kako si okretao antenu kada si je usmeravao?
neki provajderi rade sa vertikalnom a neki sa horizontalnom polarizacijom.
ako okrenes antenu naopako neces imati ok signal.
znaci ako provajder radi s vertikalnom polarizacijom ona antenu treba da okrenes u pravcu predajnika i treba da je okrenuta ovako kao na slici,da je ova plastika u sredini stoji vertikalno a za horizontalnu pol. plastika (feed) treba da stoji horizontalno.
nadam se da si shvatio.
ako ni ti ne pomogne onda nesto nije kako treba u feedu,konektoru ili samoj kartici.
a ne bi trebalo da zeza to sto je dug 10m a rucno nemozes skratiti to jest,nemozes staviti konektor bez lemilice i krimp klesta.
a ako kazes da kartica sa onom malom antenom radi onda verovatno nije problem do nje.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Player01
Student ETF

Član broj: 215415
Poruke: 22
195.252.86.*



Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 22:03 - pre 183 meseci
ako tako pise onda je to dobar kabal osim sto ne bi trebao biti zelen nego crn to jest bar ja nisam video zelen!
Ne znam, ja sam tako kabal dobio, nisam ga ja ni kupovao niti spajao... Tamno je zeleni, nije crn...

sad mi pade napamet nesto...kako si okretao antenu kada si je usmeravao?
neki provajderi rade sa vertikalnom a neki sa horizontalnom polarizacijom.
ako okrenes antenu naopako neces imati ok signal.
znaci ako provajder radi s vertikalnom polarizacijom ona antenu treba da okrenes u pravcu predajnika i treba da je okrenuta ovako kao na slici,da je ova plastika u sredini stoji vertikalno a za horizontalnu pol. plastika (feed) treba da stoji horizontalno.
nadam se da si shvatio.

To mi je objasnio onaj iz "pomoci" kada sam hteo kod njih da vidim za to, i signal mi je bio jako slab, 66% signala, tj. -70dbl ( ili kako se vec oznacava decibel :) ), onda sam se povezao na mrezu, i kada sam pokusao da se konektujem onda je jednom izbacilo i tek iz drugog puta se konektovao na mrezu, ali je posle min opet prekinulo... Slab signal...

ako ni ti ne pomogne onda nesto nije kako treba u feedu,konektoru ili samoj kartici.
a ne bi trebalo da zeza to sto je dug 10m a rucno ne mozes skratiti to jest,ne mozes staviti konektor bez lemilice i krimp klesta.
A moze li se negde izmedju? Samo rastaviti kabal negde i onda se "izbaciti" jedan deo i ponovo spojiti, ovako obican spoj?

a ako kazes da kartica sa onom malom antenom radi onda verovatno nije problem do nje.
Kartica radi i sa velikom antenom, kao sto sam vec gore rekao konektuje se i sve to... Ali nesto je slabo...

Pozz Hvala na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.107.*



+122 Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 22:50 - pre 183 meseci
pa dobro sad ako imas signal kod provajdera od -70db to bi trebalo da radi jer to ipak nije extra signal ali je i daleko od toga da ne moze da se konektuje.
ja sam gledao kako kod ljudi net radi sa signalom -85 pa i manje.
a deo kabla nemozes izbaciti a da nemenjas konektor ili da stavljas druga dva na to mesto spoja.
mozes preseci kabal pa ga nastaviti ovako po seljacki ali tu ces vise izgubiti nego sto sad gubis na toj duzini.
kao sto sam vec rekao ta duzina kabla nije toliko kriticna samo ako kabal nije negde mehanicki ostecen.
a koristio sam tu karticu nekad davno i nije mi se uopste pokazala dobro,bas sto se tice jacine signala mada nije toliko lose radila kao kod tebe.
jedini nacin da sigurno utvrdis sta zeza je da menjas jedno po jedno (antena,kabal,kartica) dok nevidis kad ces dobiti poboljsanje signala.
najjednostavnije ti je prvo promeniti kabal a ako ti netreba velika duzina uzmi nov komad kabla sa konektorima ili odnesi taj kod nekog pa probaj kakav ce biti signal mada ovako na prvi pogled meni ta antena nekako deluje lose,izgled kao da je malo deformisana...
ako kazes da i na malu antenu kartica vidi neki isti signal kao i ta velika antena onda je 100% do antene jer ta velika je neuporedivo bolja od one male obicne i razlika u signalu bi trebala biti bas drasticna da je antena ispravna.
bas pre par dana sam imao slucaj sa slicnom antenom koja nije imala signal nikako iako je predajnik na manje od 1km a na oko je izgledala oka kad sam otvorio taj feed unutra svi lemovi popucali i nigde spoja.
kada sam samo prislonio te delove koji trebaju biti zalemljeni antena je (nekako) proradila i veza je funkcionisala a i kod tog coveka je bilo oko 10 metara kabla do antene samo sto je kartica d-link 520.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Player01
Student ETF

Član broj: 215415
Poruke: 22
195.252.86.*



Profil

icon Re: Savet za konektovanje06.04.2009. u 22:58 - pre 183 meseci
Ja cu da otvorim "feed", da vidim ima li sta da "visi", da zamenim kabal, i ako i tad ne bude radilo ide pravac u Dunav... ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Savet za konektovanje

[ Pregleda: 1269 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.