Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar

[ Pregleda: 1586 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

st0rm12

Član broj: 218106
Poruke: 2
79.101.186.*



Profil

icon Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar31.03.2009. u 14:38 - pre 183 meseci
Došao sam u jednu malo čudnu situaciju.. Imam RB411A i na njemu instaliran mikrotik. Hteo sam da podesim nešto u onom njegovom boot meniju kad se poveže na serijski port i nešto se nepredviđeno desilo. Prikačio sam kabal, resetovao mikrotik i prikazao se onaj text da se pritisne bilo koji taster u roku od 2 sekunde da bi se pristupilo podešavanjima. Uradim ja to, izaberem opciju koju sam hteo (boot device), prikaže se sledeći korak, u međuvremenu pogledam nešto na netu i kad sam se opet vratio na konzolu nisam mogao ništa da izaberem. Jednostavno se zaglavio.. Resetujem ga, pokušam opet i neće. Prikaže se neki čudan text umesto boot menija (vidi slike)?! O ethernet konekciji nema ni govora. Na njemu je namešten dhcp server međutim uopšte neće da radi. Ne znam uopšte da li diže mikrotik prilikom boot-a..

http://img17.imageshack.us/img17/9457/snapshot2j.png
http://img9.imageshack.us/img9/4931/snapshot3k.png


Pokušao sam na svom kompu ručno da uspostavim eth konekciju: ifconfig eth0 up 10.0.0.1 i to izgleda da radi ali ne mogu da mu pristupim. Primetio sam dok je tako uključen da se sam resetuje na svakih minut-dva.

Da li se neko susretao sa ovim problemom i da li postoji rešenje osim hardverskog reseta?


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar04.04.2009. u 21:28 - pre 183 meseci
Promjenio si brzinu serijskog porta. Vrati je na onu koja je bila ili prebaci minicom na tu novu koju si podesio u biosu routerboarda.
 
Odgovor na temu

st0rm12

Član broj: 218106
Poruke: 2
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar05.04.2009. u 13:12 - pre 183 meseci
Hvala na odgovoru. Probacu da promenim brzinu u minicom-u mada ja to nisam ni dirao..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik pobrljavio usled povezivanja serijskim kablom na računar

[ Pregleda: 1586 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.