Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

print preview iz vb za excel fajl

[es] :: Visual Basic 6 :: print preview iz vb za excel fajl

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8091 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl09.10.2009. u 07:08 - pre 177 meseci
Nesto kao

Unesi FORMA1,pa predji na FORMA2 pa FORMA3 pa FORMA4 pa onda save!? Ako je tako kako da prenosim podatke iz forme u formu a da mi polja budu prazna odnosno "oslobodjena" za nove unose??? Stvarno ne umem da se snadjem a posto i nisam puno iskusan i vican programiranju cudi me da nema opcije koja ce dozvoliti editovanje excel-a odnosno varijante da otvori excel usnimi podatke i izadje iz njega?

Da dodam jos jednu stvar koja bi ti blize predstavalia sliku projekta odnosno o cemu se zapravo radi i zasto meni to treba:

Varijanta unosa podataka ranije sa ovim kodom je bila takva da svaka forma ima svoj xls, sto znaci 4 xls-a i to je funkcionisalo super sve dok na kraju meseca nismo sumirali stanje...Jurili smo po papirima jer ih je bilo 31kom za svaki dan pojedinacno po jedan A4 papir a na polovinu njih A4 nije iskoriscen sa unosima ni 5% sto je i problem odnosno razlog zbog cega zelim da sada sve to prebacim na jedan A4 i unosim podatke sa sve 4 forme na jedan list A4 papira i time prevashodno smanjim utrosak vremena na trazenju izvestaja i kolicini nepotrebnog papira
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl24.10.2009. u 23:59 - pre 176 meseci
E jbga.....


Lepo sam ti rekao da je to sa excell fajlovima pravljenje pite od go**na...

Aj sad uzmi koliko ti je vremena trebalo da završiš posao na taj način(ako si ga uopšte završio) i koliko bi ti vremena trebalo da naučiš da radiš sa bazama (naučiš ADO, i kasnije, finese su u pitanju u radu sa drugim bazama)...

I ovako samo se sve više udubljuješ u posao i sve se samo exponencijalno komplikuje za tebe samog.

Za sve ovo vreme bi više uspeo da naučiš, a
sutra će ti gazda ubaciti nekog iskusnog programera, a ti ćeš se naći u neobranom grožđu..., a ubaciće ga jer se zapetljavaš, i njegov posao će početi da trpi...

Zapamti:

Excell fajlovi su tu za laku razmenu podataka, da u njih nešto exportujesh, ili iz njih nešto Importujesh, da ih priučeni ljudi koriste kao malo napredniji kalkulator, ali,

ako želiš da napreduješ, da programiraš, i da od toga živiš, NAUČI BAZE PODATAKA.

SQL, ADO i neku bazu.... Za početak može i .MDB(Access), kasnije ćeš lako preći na nešto drugo.

Nije toliko teško...

Par dana bleneš kao tele u šarena vrata, malo probaš, pa ispravljaš greške, pa samim tim i učiš.

Ako imaš plilike, probaj odmah da radiš to što učiš na konkretnom primeru na poslu (naravno ako termini dozvoljavaju), jer tako ćeš se jedino sigurno prebaciti sa jednog na drugo (na ono bolje).


I gledaj ovako... MORAĆEŠ!!!

Ako radiš za nekog privatnika, i taj radi pos'o, znaci da ima puno prometa...., a Excell ima ogranicenje na 65000 zapisa (2003-jka), a ako mora gazda ti kupi 2007 zbog toga sto ti radish tako kako radish, pre ce platiti drugog programera...

Dalje..., na nekoliko desetina hiljada zapisa, dok nesto iscitash iz Excell-a, procice vechnost, a prosta SELECT naredba SQL-a, to odradi ko keks :)

A ukrstanje......

Da li je to uopste moguce u excell-u?

Koliko linija kooda treba da ispishesh da ne sto uradish? Koliko ti vremena treba da ih smislih pre nego sto ih ispishesh? Koliko komp-u treba da ih odradi da bi doshao do zeljenog rezultata?


Pocni sa bazam, stedish svima vreme: SEBI, i NAJVISHE SBI, kolegama i firmi...




 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl25.10.2009. u 05:43 - pre 176 meseci
Delimično si u pravu. Kažem delimično zato što Excel nije samo napredniji kalkulator. To je veoma moćan alat, pogotovo u sprezi sa VBA, ali za ono za šta je namenjen, a to su tabelarne kalkulacije. Viđao sam jako ozbiljne stvari rađene u Excelu. Ono za šta si u pravu i tu si 100% u pravu jeste da Excel nije dobar kao baza podataka, pogotovo kada se koristi kao eksterna baza podataka od strane VB-a. Za export podataka, ok, za import takođe ok... ali ako treba da služi kao sama baza podataka, onda je bolje preći na Access gde se dobija mnogo bolja kontrola nad podacima i naravno ono što je najveća prednost prave baze, mogućnost pravljenja SQL upita. Mislim, može to i sa Excel fajlovima koji se takođe mogu otvoriti pomoću JET Engine-a, ali to je onda budženje, a i zašto bi to radio kada postoji Access. Excel i Access su dve različite aplikacije sa razlogom. Što bi rekao naš narod "Right tool for the right job" :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl25.10.2009. u 09:05 - pre 176 meseci
Pa da.

Dobro, prenaglio sam kada sam rekao da je samo calculator....

Ali kada se covek vec bavi programiranjem, ali naovaj nacin to je onda bezveze.

Ako vec koristi VB, onaj pravi (ne VBA), mogu'nosti su vece nego recimo sam Access.

Access je ok za jednu mashinu, ali IAKO je .MDB najjednostavnija baza (uglavnom za ucenje, nikako za net), opet mogu prilicno dobre stavri da se rade sa njom preko VB-a i ADO (recimo mrezni software za nekih desetak kompova).

Kasnije kada bude trebalo da se ide van LAN-a na NET, bar si naucio ADO i SQL, pa je lako preci na nesto mocnije (MySQL Serv,MS SQL Serv,Oracle...)

I glavno zasto treba covek da nauci da radi sa bazama podataka:

Sutra ce u timu imati vishe programera, a standard je standard, svi znaju Kako nesto da upisu, razumeju tvoj kood, jer razumeju ADO i SQL.

Ili cak stavishe, programeri koji prave software u razlicitim jezicima, ali gadjaju istu bazu, pa su podaci bitni, a nacini na koje dolazish do rezultata su manje bitni, bitan je rezultat.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl27.10.2009. u 07:42 - pre 176 meseci
Cao momci,da se razumemo oko ovih stvari, dakle kapiram ja sustinu Vase price ali vi moju ne,krenimo izpocetka.
Moj posao je marketing, sve ove stvari radim usputno, i sta god da napravim, koliko god vremena to trazilo pa izmedju ostalog i para gazda to postuje jer se opet sve radi zarad doprinosa u samoj firmi.Sto se tice licence za Office ona vec postoji.Sto se tice produktivnosti u radu do sada, pokazalo se da su moja predvidnjanja a kasnije i realizacija istog na polju izrade ovih programcica bila korisna.Danas nasi administatori koriste moj program i kada udjem kod njih u kancelariju salecu me jer ima uvek treba jos po nesto,ranije je to bilo pesacki i t.d.Da stvar bude smesnija taj program trazi i nas poslovni partner kome je disa ukratko ispricao sta taj program radi... (za nas i ne tako kompleksan)Da sumiramo, ja nisam napravio nista specijalno ali sam imao srece da nekome ko nije u ovom poslu prezentujem i "prodam" stvar a to bi mogao svako od Vas ovde a da opet bude koristan.
Sto se tice ovog programa,baza se ne pravi u EXCEL, vec se preko njega kreira report za stampu
Dakle oni su od ranije imali ogromnu bazu u excelu sa velikom kolicinom podataka od ranije, iskoriscena je za mdb i povezan sa vb-om.Vb obradjuje podatke i cuva u novu bazu a excel se osim zapetljane matematicke operacije - kallulacije koristi i za kreiranje vizuelnog dela, gde konacni izvestaj koji se stampa izgleda onako kako sam je ja graficki sredio a baza ostaje kao mdb i samim tim dostupna za sledecu obradu
Poceo sam neozbiljno sa ovim,sada sam dosta toga naucio,idem dalje sa tim t.j. ne planiram da zavrsim na ovome,ucim polako a i lepo je sve ono kada te disa potapsa po ramenu i kaze "ti si haker" :DDDD
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl27.10.2009. u 08:17 - pre 176 meseci
He,he,he..... tako sam i ja poceo...

E sad sam ja disha, i odusevljavam se sto mi klinac u firmi stavio Radmin?!!!

Meni to bilo tako genijalno, da nemash pojma! I ja njega zovem hakeru :)

BTW, nastavi da ucish, kad god imash vremena bice nesto od tebe!
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.250.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl28.10.2009. u 18:14 - pre 176 meseci
:D Hvala svima Vama pre svefa jer da niije Vas ne bi postao haker :D
pozdrav i sve cestitke vlasnicima ovog foruma,ne znam da li i koliko imaju prihoda od samog sajta ali ako nemaju podhitno neka angazuju hakere :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: print preview iz vb za excel fajl

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8091 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.