Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko kupovine - do 70k dinara

[es] :: Laptopovi :: Pomoc oko kupovine - do 70k dinara

[ Pregleda: 1155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Pomoc oko kupovine - do 70k dinara18.03.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
E ovako :) Krajnje je vreme da penzionisem stari laptop jer ce se uskoro bukvalno raspasti. Uopste, ali uopste ne pratim trziste tako da sam sad malo u problemima oko izbora. Ima svega par uslova koje laptop treba da ispuni:
- da je 14 ili 15 inca (13 mi je premalo, 17 previse)
- da baterija drzi bar 2 i po sata
- da ima diskretnu graficku (po mogucstvu ATI, nacula sam da trosi manje struje - ako gresim, ispravite)
- da ima kvalitetnu izradu - mrzim jeftinu plastiku pod prstima
- intel procesor, nesto jaci :) [Bez intel vs amd flame-a molila bih, to je moj izbor :)]
- opciono: da je Dell, HP, Toshiba ili Lenovo.
- opciono: da moze nekom magijom da se potera XP... a kasnije 7, a da to radi normalno... mada ako se nadje neki fin model, progutacu i Vistu :)

Spremna sam da dam do recimo 70k (naravno, bilo bi super ako ima i za manje, recimo 55-60k :)). Neki plafon je 80k.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine - do 70k dinara19.03.2009. u 07:56 - pre 183 meseci
http://www.itsvet.com/proizvod...nvhp/comp_comp_laptop/194/2271
http://www.itsvet.com/proizvod...edos/comp_comp_laptop/177/2189

Dell Studio je za zensko extra i u svemu odgovara tvojim zahtevima sem diskretne grafike (u vecini slucajeva je intel x3100 ali ako mozes da nadjes neki sa nVIDIA super)... Testirao sam jedan pre dva meseca u pink boji, kvalitet izrade je extra, vrlo malo flexa na tastaturi, tasteri osetljivi na dodir za multimediu, slot loading drive, ma extra...
Ako hoces bas extra kvalitet izrade lenovo je tu neprevazidjen koliko sam ja testirao i koliko sam tu upucen ali je zbog toga malo i skuplji mada vidis ovaj n200 i nije toliko strasan sa cenom...
make love - !war
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine - do 70k dinara19.03.2009. u 09:01 - pre 183 meseci
Da, na Dell Studio sam se i ja naprzila, ali okrenuh sve sajtove i nema ga s grafickom. Videh da postoje i ATI varijante, ako nadjem, bice bas lepo :) Usput, ne treba mi "zenski" laptop sta god to znacilo (posebno ne pink ;)) nego laptop za rad :) Savrseno mi odgovara i Lenovo koji se ne menja n godina unazad :) Hvala :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine - do 70k dinara19.03.2009. u 10:03 - pre 183 meseci
Hehehe, nisam mislio da budem shovinistichka svinja :) ali to je sem jos 2-3 serije laptop-ova jedini koji dolazi u raznim color varijantama, dizajnerski je doteran maksimalno i tako... Drndao sam ga ceo dan maksimalno i sem wireless kontrolera koji je malo specifican (nije intelov) i nije mi se svideo nemam nijednu zamerku... Mada sve zavisi od modela do modela na nekima ces i naci i3945 wifi kontroler... A sto se tice Lenovo-a stvarno svaki kojeg sam se docepao je imao extremni build quality i to me je uvek odusevljavalo. Mada zamerka mu je sto je za istu konfiguraciju poprilicno skuplji od konkurenata mada se i to menja polako...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Pomoc oko kupovine - do 70k dinara

[ Pregleda: 1155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.