Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno14.03.2009. u 08:41 - pre 183 meseci
Pozdrav svima, imam jedna "mali" problem. O čemu se radi, u excel tabeli imam mini knjigovodstvo KUF/KIF, IZVODE ... e sada ja želim da kada u izlaznim fakturama stoji da određeni račun nije plačen (čelija NE) da čitav red bude crvene boje, a kada promijenim da je plačen (čelija DA) da vrati na crnu boju. Tako mi je lakše pratiti koji su računi plaćeni a koji ne.

Nadam se da me razumijete šta želim, ako je potrebno mogu okačiti i čitav file.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.243.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno14.03.2009. u 09:32 - pre 183 meseci
On the Format menu, click Conditional Formatting.

To use values in the selected cells as the formatting criteria, click Cell Value Is, select the comparison phrase, ....

dalje ćeš se snaći sam
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno14.03.2009. u 10:16 - pre 183 meseci
Sorry, al nisam skont'o, evo ja ću ipak okačiti file pa da se vidi šta meni to treba, a ujedno kome bude trebalo nešto slično može mu ovo poslužit. E sada da pojasnim, vidjet ćete tamo u KUF-u kolona PLAĆENO ima opcije DA i NE, ja hoću da napravim kada je NE da čitav red bude crvene boje, a kada promijenim na DA da bude crne boje. Sve će biti jasnije kada se vidi file.
Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno14.03.2009. u 12:10 - pre 183 meseci
1- Selektuj red 2 (prvi red na koji želiš da primeniš uslovno formatiranje)
2- Aktiviraj opciju Conditional Formating (Na jezičku Home Ribon trake u 2007) za , Iz menija Format -> Conditional Formating u ranijim verzijama)
3 - Izaberi New rule (u prethodnim verzijama vidi http://www.elitesecurity.org/t312741-0#1873251)
4 - U dijalogu New Formating rule
5 - Izaberi Use a formula to determine which cells to format
6 - Za uslov upiši formulu
Code:
=$N2="NE"

i izaberi odgovarajući format - crvena boja teksta
7- Pomoću četkice (Format painter) kopiraj format reda 2 na ostale redove na koje želiš da primeniš uslovno formatiranje
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno14.03.2009. u 13:12 - pre 183 meseci
Bravo majstore, to je to. Hvala još jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko oblikovanja, kada je DA da je crveno, kada je NE da je crno

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.