Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se postize efekat............?

[es] :: Video produkcija :: Kako se postize efekat............?

[ Pregleda: 4785 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Kako se postize efekat............?07.02.2006. u 08:38 - pre 220 meseci
koji se pojavljuje u nekim spotovima, da npr. ceo spot bude crno-beli i da se izrazi samo jedna boja, npr crvena? Tj sve sto je crveno da bude crveno a sve ostalo crno-belo.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.icentrala.net.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?07.02.2006. u 11:27 - pre 220 meseci
Evo, ja ću ti reći kako to da izvedeš u Vegas-u:
Na taj video fajl, na kome želiš da izvedeš taj efekat, otvoriš Video Event FX (ma levoj strani, pred kraj videa, izgleda kao krstić, a nalazi se ispod belog kvadratića).
Kada ti se otvore plug in-ovi, izabereš Sony Color Correction (Secondary) i pipetom pored: Select effect range selektuješ boju, na preview prozor, koja će ostati (a za preciznije određivanje nijanse koristiš "ekvilajzere" za boje). Zatim čekiraš: Invert Mask i Show Mask. Opcijom "Show Mask" se na preview prozoru pokazuje maska selektovane boje, odnosno sve što je te selektovane boje - biće belo, kako bi vam pomoglo da fino podesite: Limit Luminance, Limit Saturation i Limit Hue. Kada to sve fino podesite, odčekirajte Show Mask, i Saturation spustiš na nulu.
Eto, nadam se da sam uspeo da ti objasnim. Akop nešto nije jasno - pitaj.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?10.02.2006. u 14:30 - pre 220 meseci
Hvala misho, al moram prvo da nabavim Vegas, koji koristis?
Posto uglavnom radim u premieru. Moze li u njemu?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.icentrala.net.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?10.02.2006. u 14:47 - pre 220 meseci
Koristim Sony Vegas 5.0
Verovatno može i u Premiere-u, da se nešto izkombinuje pomoću nekog plugIn-a, ali ne znam tačno. U Vegas-u više radim.
Ovaj pristojno izgleda kad se uradi u Vegas-u (naravno, zavisi od snimka), a što se tiče Premiere-a, verovatno nema te mogućnosti, pošto je kompatibilan sa After Effects-om, a on je namenjen isključivo za post produkciju.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?11.02.2006. u 01:06 - pre 220 meseci
Pozdrav!
U premiere-u se taj efekat može postići filterom Color Pass. Filter se nalazi u paleti Video effects tab video, folder Image Control. Uhvati filer i prenesi ga (Drag & Drop) na video klip kome želiš primeniti taj efektat. Otvara se paleta Effects Controls u kojoj se vide podešavanja za taj filter i opcija Setup, ideš na Setup, dalje je manje više očigledno... Ovo je najbrže rešenje koje nije savršeno jer prelivi i odsjaji predmeta koji ima tu boju neće biti korektno "tretirani" od strane filtera Color Pass jer je filter ograničen na samo jednu boju. Najbolje rešenje je "ručni rad" u After Effects-u koji bi tražio mnogo vremena.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?11.02.2006. u 01:49 - pre 220 meseci
Pozdrav,

naravno, ovo je postprodukcijski efekt i radi se u postprodukciji, u slucaju Adobe-a, u AE. Ne znam kakav je efekat toga u Vegasu ali pretpostavljam da je kao i u Premieru, neke stvari jednostavno ne mogu da pomire brzinu i kvalitet.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.icentrala.net.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?11.02.2006. u 11:40 - pre 220 meseci
U Vegas-u to izgleda sasvim pristojno (naravno, zavisi od uslova osvetljenja i samog snimka), ali najbolje neka čovek pokuša.
Naravno, za to je After Effects, ali je za manje potrebe lakše da se to izvede "uz pomoć štapa i kanapa".
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako se postize efekat............?11.02.2006. u 20:05 - pre 220 meseci
hvala vam svima. ako ne bude valjalo u premieru, moracu u AE, snalazim se i u njemu.
Josh jednom hvala.
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
80.93.248.*



+1 Profil

icon Kako izvesti ovaj efekat?12.05.2007. u 16:24 - pre 205 meseci
Evo ovako... muči me već nekoliko dana... Video sam to na nekim fotkama i u filmu ŠINDLEROVA LISTA... poenta je da je sve crno-belo a samo neki detalj ( odevni predmet ili šta god ) je u boji... Kako to izvesti u VEGAS-u 7.0 ili u PHOTOSHOP-u na fotografijama...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kako se postize efekat............?

[ Pregleda: 4785 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.