Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers i Banka Intesa - naplata

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers i Banka Intesa - naplata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 114094 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata21.10.2013. u 10:45 - pre 127 meseci
Batali kocku. Ne ide ti
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata21.10.2013. u 14:29 - pre 127 meseci
Citat:
djordjeno:
Moze. Ja sam je vec dobio u Srbiji, i cekam jos PIN da dodje (salju ga odvojeno od kartice) pa da proverim placanje na nasim POS terminalima.

Meni treba da stigne ovih dana, samo ja nisam razumeo da šalju i pin?
Čini mi se da je kao kod payoneer-a, moraš da aktiviraš i izabereš pin.
Ajde baš proveri, ako ti nije problem.
dare023
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata21.10.2013. u 23:16 - pre 127 meseci
Citat:
madmax-wifi: Dali uopste moze da se naruci Skrill kartica kod nas?
Gledao sam nesto na sajtu...
https://www.skrill.com/en/personal/fees/srb/#countrySelect
Kada izaberem country:Serbia i cyrrencies:euro uopste mi ne prikazuje opciju za Skrill karticu dok naprimer ako izaberem neku drugu zemlju (Hungary) prikazuje mi opciju za Skrill karticu i tarife.

Moze da se dobije, ja sam svoju dobio i aktivirao. Srbija-EUR.

Citat:
dare023: Meni treba da stigne ovih dana, samo ja nisam razumeo da šalju i pin?
Čini mi se da je kao kod payoneer-a, moraš da aktiviraš i izabereš pin.
Ajde baš proveri, ako ti nije problem.

PIN salju odvojeno, sledece pismo. Stici ce ti kroz nedelju dana razmaka u odnosu na karticu.


EDIT: typo

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 22.10.2013. u 19:07 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

daxy
Kontrolor letenja
Beograd

Član broj: 14968
Poruke: 25
212.200.75.*

ICQ: 5972137
Sajt: www.avijacija.co.yu


+3 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata22.10.2013. u 07:49 - pre 127 meseci
Da li je istina da za potrošnju u dinarima (recimo sa tom karticom kupim sok u maxi-ju) oni zaračunavaju 3,99% proviziju za konverziju RSD u EUR ? Ako je tako, onda se to baš baš ne isplati.. Ako nije.. odmah je naručujem :) Molim za odgovor!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata22.10.2013. u 18:11 - pre 127 meseci
Konverzije mora biti jer ne placas u evrima, a oni ti stoje na racunu, moraju se nekako prebaciti u dinare.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

daxy
Kontrolor letenja
Beograd

Član broj: 14968
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 5972137
Sajt: www.avijacija.co.yu


+3 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata22.10.2013. u 19:36 - pre 127 meseci
Ma jasno mi je da se EUR konvertuju u valutu u kojoj trošiš, ali me konkretno za dinare zanima, i kupovinu u maxi-ju (recimo) kupim za 114 dinara nešto a oni mi naplate 1€ + 3,99% provizije od tog iznosa ?
 
Odgovor na temu

shandule

Član broj: 317212
Poruke: 9
*.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata27.10.2013. u 19:31 - pre 126 meseci
Citat:
simovina:
Inace sto se skrilla tica, prosli petak sam poslao withdraw skrill-banka intesa devizni racun, i danas stiglo, malo kasni, ali isti iznos kao poslat... nema gubitaka, sta se sad desava?


Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata28.10.2013. u 08:28 - pre 126 meseci
Citat:
shandule: Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?


Da li su u pitanju "obicni" Skrill nalozi ili VIP?
 
Odgovor na temu

zeka81

Član broj: 157325
Poruke: 9
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata28.10.2013. u 19:13 - pre 126 meseci
^
Obicni.

Uglavnom, Skrill se konacno setio da mi odgovori na tiket poslat pre 20-ak dana. Citiram ga u celosti:

Citat:

Thank you for contacting the Skrill Help Team.

Your withdrawal has been processed as an international transfer. As a result, additional charges may apply due to currency conversion and intermediary bank charges.

If your bank account is denominated in a different currency, then your bank will also perform a currency exchange using its own exchange rates. Please contact them for more information about any fees they might apply.

Just to let you know, international bank transfers are usually processed via one or more partner banks, which may result in additional fees beyond our control. We covered the charges for the sending bank and applied only a €1.80 fee, our standard fee for withdrawals via bank transfer.

If you have any other questions, feel free to get in touch at any time.


U prevodu, briga njih za to sto im partnerske banke deru korisnike, bitno da su oni svoje naplatili i pare poslali, dalje ih uopste ne zanima.

Ako je neko u medjuvremenu podizao pare, lepo bi bilo da se javi i podeli iskustva :) meni jos nije legla nikakva uplata na Skrill, tako da nemam pojma sta se desava.
 
Odgovor na temu

asdarko

Član broj: 318376
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata04.11.2013. u 13:49 - pre 126 meseci
Evo ponesto o kartici... Prvo stize kartica pa pin nakon nedelju dana. Danas sam kupovao stvari po marketima i proveravao i mogu reci da sam zadovoljan, odnosno po mojoj racunici uzima neki srednji kurs sto je isplativije u dnosu na pre kada sam dobijao najmanji kurs u bankama. Sto se bankomata tice, danas sam koristio bankomat komercijalne banke i imao mogucnost da biram: podizanje gotovine sa konverzijom 1 usd 79din ili bez konverzije i bez garancije za kurs... odabrao sam drugu opciju i po mojoj racunici kurs je bio oko 83.

[Ovu poruku je menjao asdarko dana 04.11.2013. u 15:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos_ndj
Nis

Član broj: 318867
Poruke: 2



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata04.11.2013. u 22:32 - pre 126 meseci
Imam isti problem sa Skrill-om. Prosle srede sam povukao novac na Intesin devizni racun i danas mi stigao iznos umanjen za 21.5$. Ovo je treci put u poslednjih mesec i po dana.
Razmisljam o tome da probam Skrill karticu ili da novac direktno povlacim na Visa Electron karticu koja mi je povezana sa Intesinim deviznim racunom.
Interesuje me da li je neko pokusao to i da li je moguce podici novac u Intesi u stranoj valuti ako se salje na Visu Electron sa Skrilla? ...i naravno, da li transakcija ide preko posrednicke banke ili direktno Skrill>Visa Electron?
 
Odgovor na temu

grooy@
Djordje Grujic
CEO
Progressive media
Beograd - Zrenjanin

Član broj: 48200
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 148011015
Sajt: www.grooya.tk


Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata04.11.2013. u 22:54 - pre 126 meseci
Narode,

da li je moguće da Skrill na 10.000 dinara koje sam podigao sa bankomata Credit Agricole banke uzima 1000 din. u talu sa tom bankom.

Imao sam 176.2 , podigao 10.000 din. (86,2e kurs 116).

i ostalo mi 79e na racunu.

Cepili su me 1000 din :) zlo!
Osnovao 2011. http://ilovezrenjanin.com
Osnovao 2009. http://soundlove.rs
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata05.11.2013. u 20:04 - pre 126 meseci
Zna li neko da li je moguce otici sa Skrill MasterCard-om u neku banku i traziti direktnu isplatu u EUR?
Naravno, uslov je da ne svuku u dinarima pa da konvertuju u EUR.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata06.11.2013. u 00:00 - pre 126 meseci
Ako je zakonski uopste moguce (mislim da nije), zar ne mislis da ce ti vise naplatiti uslugu nego sto bi kostala konverzija?
Recimo meni je Travelex u Engleskoj za obicno podizanje (ne na bankomatu) hteo da uzme dvocifren %.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata06.11.2013. u 13:05 - pre 126 meseci
Ne znam koliko bi naplatili jer sam gledao vise cenovnika i nisam nasao nista o takvoj usluzi, tako da sam pitao. Hvala na odgovoru, bilo bi lepo i da se javi neko ko je to probao da uradi ili bar direktno pitao u nekoj banci.
 
Odgovor na temu

zeka81

Član broj: 157325
Poruke: 9
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata12.11.2013. u 14:04 - pre 126 meseci
Opet mi neka posrednicka banka skinula 9 eura sa cifre povucene sa Skrilla na Intesin racun. >.<

Kartica mi stize za desetak dana. Uz ono najavljeno povecanje fiksne tarife za transfer na racun + ovo dranje na nevidjeno, moja racunica je da se kartica u ovom trenutku vise isplati. Ostaje, doduse, da se vidi koliko se nase banke "ugradjuju" kad se podize sa bankomata, ali su, koliko mogu da zakljucim, ljudi uglavnom zadovoljni. :P

 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata13.11.2013. u 09:10 - pre 126 meseci
Ja sam koristio Skrill karticu u SLO i placao na POS terminalima i tada skine tacno toliko koliko je iznos u EUR. Dakle nista dodatno.
Sto ce reci da tu karticu mozete da koristite za placanja u EUR bez provizije, kada putujete.

Nisam jos nista placao u dinarima pa da vidim koliko ce me to kostati.
 
Odgovor na temu

cobrabb
braca cobra

Član broj: 319085
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata14.11.2013. u 08:36 - pre 126 meseci
Citat:
plague:
Zna li neko da li je moguce otici sa Skrill MasterCard-om u neku banku i traziti direktnu isplatu u EUR?
Naravno, uslov je da ne svuku u dinarima pa da konvertuju u EUR.



Nije moguce podici novac ni u dinarima ni u stranoj valuti. Jedina mogucnost je podizanje novca u dinarima na banomatu (i to je jos uvek nelegalna opcija ali NBS nema mogucnost kontrole a same Banke vlasnici bankomata ne zele da izvestavaju o tome jer bi izgubile "kajmak" na konverziji valute koji se krece i do 10%).


Citat:
plague:
Narode,

da li je moguće da Skrill na 10.000 dinara koje sam podigao sa bankomata Credit Agricole banke uzima 1000 din. u talu sa tom bankom.

Imao sam 176.2 , podigao 10.000 din. (86,2e kurs 116).

i ostalo mi 79e na racunu.

Cepili su me 1000 din :) zlo!



Cepila te je "Credit Agricole banka" a ne Skrill. Oni naplacuju 1.8EUR. bez obzira na sumu i to je sve, a banke u zemlji NIKO ne kontrolise!

Za bolje razumevanje: Kurs $ NA DAN 14.11.2013. GODINE iznosi 84,3528RSD. Ako novac podizete Payonir ili Skrill Master karticom konverzija iz Dolara u RSD ce vam biti obracunata po kursu od 77,1754 RSD za 1$ iliti 9,3% (procenti se razlikuju od banke do banke zato potrazite onu najmanje alavu).

Citat:
djordjeno:
Citat:
shandule: Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?


Da li su u pitanju "obicni" Skrill nalozi ili VIP?


Skril je promenio posrednicku banku za Srbiju tako da pored 1.8EUR. koji vam naplacuje Skrill za uslugu, posrednicka banka ce vam naplatiti ok 10 EUR. za svaku transakciju bex obzira na iznos koji saljete.

Na svako pitanje upuceno Skrill-u u vezi takse dobicete sledeci odgovor:
Please be kindly informed that the intermediary banks fees might have changed due to the fact that we have changed our banking partner for your country.

Nema vise jeftinog nacina slanja novca kakav je bio slucaj sa Moneybookers-om ranije.

Nadam se da ce ovo pomoci ljudima.



 
Odgovor na temu

taci87
nezaposlena
nezaposlena

Član broj: 319091
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata14.11.2013. u 13:31 - pre 126 meseci
Ljudi, ja sam nova u svemu ovome pa mi malo treba pomoć...Meni su sredstva na Moneybookers uplaćena u dinarima...kako se onda to isplaćuje? Imam običan tekući račun u Intesi i devizni na koji mi je vezana Internet kartica, a danas u banci nisu znali da mi kažu šta treba da uradim i šta da povežem sa računom...I da li uopšte da povezujem ili da uzmem tu njihovu karticu, da zaobiđem banku? Ajde pliz pomagajte, legle su mi tamo neke parice od prevođenja, a mogu samo da ih gledam!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata14.11.2013. u 16:35 - pre 126 meseci
Ako ti nije problem da platis aktivaciju kartice 10eur, to ti je najbolja opcija.
Dinare iz inostranstva tesko ces dobiti, slanje u evrima ce te kostati 20-ak evra bez obzira na sumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers i Banka Intesa - naplata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 114094 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.