Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji i najlaksi CAM

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Najbolji i najlaksi CAM

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8900 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Najbolji i najlaksi CAM24.03.2009. u 21:54 - pre 183 meseci
Ok nasao sam ali jos nisam probao
Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Najbolji i najlaksi CAM30.03.2009. u 11:30 - pre 183 meseci
Najbolji je onaj koji sam radi a ti pijuckas kafu i nista ne trebas znati! Ima tu samo jedan problem: TAKAV CAM JOS NIJE NAPRAVLJEN! Ja, zaista, ne razumem ovakav pristup materiji CNC-a. Zar neko misli da tu ne treba neko elementarno znanje, bar minimum? Dobar a jednostavan CAM! Ima ih samo su limunada, uzmu ti pare pa se ti posle pati, znoji se koliko hoces. Za OZBILJAN RAD BIO ON HOBI ILI PROFESIONALNI VRLO JE BITNO IMATI DOBAR, KVALITETAN I MOCAN CAD/CAM!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Najbolji i najlaksi CAM31.03.2009. u 06:55 - pre 183 meseci
Bosnia
Kada sam postavio pitanje,, Najbolji i najlaksi CAM,, hteo sam odgovor iskusnih
CAM-ovaca a ne onih koji se tek uce. Sta se podrazumeva pod najlaksim CAMom
Da ima, Tokarenje, Blanjanje, zicu, erodiranje. secenje , itd ali sve u sebi.
Da bude lagan i intuitivan- logican za upotrebu i koriscenje i naravno ucenje
Da nije pretereno skup.
Naravno postoje savrseni pojedinacni softveri za pojedine operacije ali ne ispunjavaju
neke najosnovnije zahteve(dosta su komplikovani, daj mi ovo ,daj ono od-do itd selektuj ovo ono ....).
Za rad sa ovakvim softverima treba biti najmanje dipl. ing strojarstva koji poznaje
tehnologiju izrade delova.
Mislim da sam sada bio jasan
Po meni za sada ovaj moj uslov moze ispuniti FC.
Molim kolege da dopune
Pozdrav
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Najbolji i najlaksi CAM01.04.2009. u 22:13 - pre 183 meseci
Pa ti si sam protivurecan:
hoces CAM koji ima sve kako si nabrojao, da nije skup, da je vrlo pametan i da mu ne treba dipl.ing.mas! Sad jedno pitanje: cemu onda toliki dipl.ing.masinstva trljaju klupu tolike godine? Po tebi ne bi trebalo jer je dovoljan jedan pametan i sveobuhvatan a jeftin CAM a inzenjeri mogu da se uhvate krampa. Tvojim pisanjem ovde razvijas diskusiju koja meni, licno,ne smeta ali mi nije jasno da neces ili ne mozes da shvatis da je ovo MASINSTVO, nauka o obradi metala i da sve ima svoje standarde i mesto kao i odredjeni profili zanimanja u svemu tome pocevsi od polukvalifikovanog radnika do doktora nauka. Da je drukcije sve bi bilo naopako.
Trazio si CAM koji u sebi ima sve i ja sam bio jasan: MasterCAM. Ima dobru logiku a sto je neko ne razume to je druga stvar, to ne znaci da softver ne valja nego mu korisnik nije dorastao. Da li je skup? Kako kome, sve zavisi od dubine dzepa i posla koji obavlja. Ima jos jedna cudna logika: cesto se cuju pitanja o softverima koja vise kritikuju nego sto pitaju a zaboravlja se da te CAM programe rade izuzetni strucnjaci, citavi timovi, testiranja se rade dugo u specijalizovanim laboratorijama i onda se pojavi neko ko je veci katolik od pape.Svakom CAM programu treba prici sa respektom jer je delo ljudskog uma koje obicnom smrtniku, koji se batrga u svakodnevici ogranicenog znanja, pruza da uradi nesto sto bi konvencionalnim nacinom bilo skoro nemoguce. Nista nije besplatno pa je nelogicno ocekivati da je nesto kvalitetno a ne kosta nista.
Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Najbolji i najlaksi CAM

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8900 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.