Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siemens C60

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens C60

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99405 | Odgovora: 369 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 12:42 - pre 247 meseci
Da podvucemo crtu
________________________________________________

Znaci ja uspevam da ostvarim komunikaciju sa telefonom i cak dolazi do provere username i passworda, a onda do diskonektovanja uz razlog:
connection closed by remote computer
To znaci da je problem u konfiguraciji telefona sto jedino i moze da bude uzrok,jer sam sve podesio kao Bocky u windowsu i cini mi se da je to u redu.
Kako da podesim telefon Bockey?
gprswap ili gpesinternet i ostalo ima li jos neka promena parametara, Bockey jesi li ti konfigurisao telefon po upustvima sa sajta MTS?
Ajde da resimo ovo jer se jos par clanova zali da je stiglo do verifing user name and password...
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 12:56 - pre 247 meseci
Da, telefon sam podesio po uputstvima sa MTS sajta a u podesavanjima mi stoji "gprsinternet".

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 13:25 - pre 247 meseci
Citat:
Grozdanic_Predrag:
molim te ako se obracas meni, nemoj sa Vi! u toku danasnjeg dana cu saznati pa cu ti javiti, i mozda poslati link ka shemi.

ali ako ti nije tesko poshalji mi link ka sw 20 i uputstvima ka istim, jer sam nashao neshto, a ne bih da sjebem mob...


hvala unapred.


Ma nisam ti persirao, samo se nisam obracao iskljucivo tebi :) Sto se linka tice, moram da ga potrazim ali znam da sam ga nasao na ovom forumu..potrazi i sam. To je zip arhiva a u njoj je jedan .exe fajl. Nakacis telefon, startujes program, kliknes na START i sacekas koji minut. Tako sam barem ja odradio na mom i ortakovom telefonu.

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ftn.ns.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 14:30 - pre 247 meseci
Za taj telefon, koliko sam upucen, jos uvek nema free unlock softvera, pa me zanima kako ga flash-ujete obzirom da posle treba uraditi i unlock?
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 15:32 - pre 247 meseci
Nemam pojma Marko, ja sam imao verziju 04 a ortak 16 (koliko se secam) i na oba telefona sam uradio flash bez ikakvih problema. Oba telefona su kupljena u okviru BEL paketa preko Telekoma.

Pozdrav,
Bocky

---
momsab: Nema potrebe da citirate poslednju poruku.

[Ovu poruku je menjao momsab dana 12.01.2004. u 23:32 GMT]
 
Odgovor na temu

Grozdanic_Predrag
Predrag Grozdanic
Beograd

Član broj: 18280
Poruke: 57
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 21:48 - pre 246 meseci
OK. Bocky jos jedno pitanje. prilikom flashovanja, dali tel treba da bude ukljucen, kartica (SIM) dali treba da je u istom, i koji kabl da koristim, jer imam i serijski i USB?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 23:25 - pre 246 meseci
Pri pocetku flash-ovanja telefon je ukljucen i onda se sam iskljuci. Kartica je ubacena. Po zavrsenom flash-u ukljucim telefon, ukucam PIN kod i to je to, telefon se "budi" sa novom verzijom softvera. Ja sam koristio serial kabl.
Narode, izgleda da ipak ima neke razlike i u kablovima (ili se desava nesto sto nikako ne mogu da objasnim). Danas sam bio kod ortaka da mu instaliram softver, drajvere i podesim konekciju, ima C60, kupljen u BEL paketu (znaci sa istim data kablom), instaliran WinXP pro...sa njegovim kablom nisam uspeo da se povezem na net?! Probao sam i moj i njegov telefon ali posle verifikacije username-a i password-a se javlja poruka o gresci! Zatim sam samo zamenio kabl, podesavanja su ostala ista i oba telefona su se bez problema vezala na net! Zaista mi nista nije jasno!?!

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 09:30 - pre 246 meseci
Narode, najzad je resena misterija...problem je u kablu! Ovi iz Roaminga su mi ipak "operisali" kabl, PIN1 na data kablu (SUB D9 konektor) je iscupan. Ja sam upravo ortaku kome nije radio internet "operisao" kabl (razbusili smo ga malom busilicom), flash-ovao mu telefon (sa verzijom 12 nije radio internet) i eto nas sad preko njegovog telefona i kabla na netu! Busilicu u ruke i nemoj nesto da zeznete pa da posle ja budem kriv! :)

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

divac
Ivan Urosevic
Project Manager
ICN Company / Elements System
Beograd

Član broj: 18317
Poruke: 55
*.vdial.verat.net



+2 Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 10:40 - pre 246 meseci
Cek, Bocky, ajde detaljno opisi sta treba da se radi sa kablom. Znaci korak po korak.

Pozdrav
Divac
Ivan Urosevic
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 12:59 - pre 246 meseci
Bocky majstore svaka ti cast na provali.
Bilo bi izuzetno korisno da u nekom programu skiciras kako to da izvedemo pa da okacis sliku ovde, kako bi znali sta da cupamo.Moze i u paintu samo jednostavna skica da skontamo sta da secemo i cupamo.Sto se mene tice ja imam dva data kabla pa ako ode jedan nezalim.Citao sam na drugim forumima o skidanju tog jednog pina i siguran sam da u tom grmu lezi telekomov zec...
Cekamo skicu...
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 15:24 - pre 246 meseci
Ne vredi, pokusao sam da nacrtam SubD 9 konektor ali cim ga ovde posaljem citava skica je poremecena pa se plasim da ce neko greskom da osteti kabl. Jednostavno morate sami da pogledate SubD 9 konektor na vasem data kablu i nadjete PIN1

..........................................................................................................

Ovako izgleda SubD 9 konektor na vasem data kablu. Na samom konektoru su vam obelezeni i pinovi tako da ne mozete da pogresite. Ako pogledate rupice na konektoru videcete da u svakom postoji metalni kruzic koji je ustvari metalni kontakt koji prenosi signal kada se kabl prikaci na racunar. Vi treba da na pinu 1 odstranite taj kontakt jer on sprecava normalnu komunikaciju izmedju GPRS modema u telefonu i samog racunara. Ja sam koristio minijaturnu busilicu i burgiju od 2mm. Pazljivo sam razbusio rupu gde se nalazi pin1 i tako onemogucio da se napravi kontakt sa pin1 kontaktom na racunaru. To je sve sto treba da uradite.

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 19:01 - pre 246 meseci
Bocky evo kako izgleda raspored pinova na mom data cablu.Samo reci koji pin da neutralisem...tj njegov redni broj
Hvala ti unapred puno.
Evo ovde ispod se nalazi slika u jpg formatu



[Ovu poruku je menjao Lazarevac dana 13.01.2004. u 01:38 GMT]
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.telekom.yu



+190 Profil

icon Re: Siemens C6012.01.2004. u 20:01 - pre 246 meseci
Evo i ja sam uspeo, ovo upravo pisem dok sam konektovan preko C60 via GPRS MTS064!!!!!
Dakle samo treba neutralisati 1. pin na semi koju je poslao Lazarevac.
Sve ostalo isto kao sto je BockyG uradio. WinXP Pro, bez SP1 u mom slucaju.
Ja sam ga neutralisao tako sto sam nabio burgiju u rupicu. Ali rupica je pretila da postane presiroka, pa sam onda sa malim srafcigerom kopao po rupici dok nisam skroz sabio metalni kontakt na dno konektora. Onda sam sve to lepo povezao i nije htelo da radi. Ali zato sto nisam dovoljno dobro sabio prvi pin. E onda sam na pola izvukao serijski konektor, i evo radi...

Pozdrav svima... ziveli

BTW, ne radi mi POP3 nalog preko Outlooka. Jel zna neko da li treba nesto dodatno da se podesi? (nije u pitanju pop3 preko nekog provajdera koji bi zabranjivao proveru e-maila sa drugih provajdera - radi se o remote pop3 nalogu koji moze da se proverava sa bilo kog ISP-a).
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 01:00 - pre 246 meseci
Bravo bre majstore zeleni ;)
Vidi kako radi bre :) Dobro za sada preko Virtual PC a:) al' radi ko bombona.
Pazi koliko je to bila banalna stvar, izgleda da su ovi u Romingu znali za to al' nisu hteli da kazhu! Sve jedno: sad napred na gprs :) Treba svashta nadoknaditi ;)
 
Odgovor na temu

vesnik
Beograd

Član broj: 19035
Poruke: 2
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 02:12 - pre 246 meseci
Svaka cast ljudi. Stvarno je vredelo. Ipak ja nisam nigde video ludju stvar od ove. Naime u W-98 radi ok kada rucnu sve podesim {jer ga siemens-ov GPRS asssistant ne vidi}, a u XP-u {gde ga assistant vidi} nece da radi. Nema veze ovo su sada slatke muke :)))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

Maped

Član broj: 17249
Poruke: 4
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 12:43 - pre 246 meseci
Na roamingovom sajtu, pod linkom "kontakt" nalazi se br. telefona lika aka Darko koji ima f-ju teh.podrske. Citat: "to vam je jednostavno, samo uklonite pin1 na data kablu i to radi, ako ne mozete sami dodjite u nas najblizi servis i mi cemo to uraditi za vas"

Toliko booke ni oko cega, da li je moguce?
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 14:37 - pre 246 meseci
Ma super su...odneo sam im kabl i telefon da provere da nije tu neki problem, kao testirali su ga nekoliko minuta i vratili mi ga uz komentar da je "sve OK...samo da proverim jos jednom parametre u windowsu i stvar mora da radi". Nisu ni spomenuli da su medjuvremenu prepravili kabl...pitam se samo cemu tolika tajnovitost?

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

igiris
Le

Član broj: 18325
Poruke: 25
*.telekom.yu

ICQ: 336516451
Sajt: leskovac.org


Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 18:08 - pre 246 meseci
Veliki pozdrav za BockyG! Veoma si bio uporan i mi sad surfujemo preko voljenog 064gprs!!!!!!! Provereno radi i na 98se.

[Ovu poruku je menjao igiris dana 15.01.2004. u 19:33 GMT]
http://leskovac.org Sve informacije o gradu Leskovcu
http://leskovac.tel Leskovac.tel - Telefonski imenik za grad Leskovac
http://spebo.tel Spebo Leskovac
http://NoviSad.tel City of Novi Sad Business directory
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 18:15 - pre 246 meseci
Sve je to lepo ali meni PC uopste ne poznaje telefon kad ga prikljucim.
Jedino kad startujem Simens Data Suite onda radi ali tako sto moram da svremena na vreme pritiskam tastere da se ne bi ugasio.Kada to nebih radi telefon bi se ugasio posle nekih 20-25 sekundi.
Da li se to desava samo meni ili nisam jedini?
I jos jedno pitanje.
Da li ako odstranim PIN 1 na SUB9 da li mogu sa istim kablom da promenim SW?
I da li je moguce posle koristiti taj isti kabl kao data kabl.
I da li je neophodno da promeni SW sa 12 na 20(trenutno je na SW 12).
I da li postoji i koja je to verzija sa srpskim osim SW12 koja je u nasim telefonima?

Pomagajte
 
Odgovor na temu

Grozdanic_Predrag
Predrag Grozdanic
Beograd

Član broj: 18280
Poruke: 57
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Siemens C6013.01.2004. u 18:24 - pre 246 meseci
Boocky rece:

Ma super su...odneo sam im kabl i telefon da provere da nije tu neki problem, kao testirali su ga nekoliko minuta i vratili mi ga uz komentar da je "sve OK...samo da proverim jos jednom parametre u windowsu i stvar mora da radi". Nisu ni spomenuli da su medjuvremenu prepravili kabl...pitam se samo cemu tolika tajnovitost?


mislim da nije tajnovitost vec bruka i sramota jednog Siemens-a. mislim da sam ja bas uradio najgoru operaciju. totalno sam otvorio kabl, i pacijent je preziveo. pin 1 i 2 su fizicki spojeni, a pin 1 nije zalemljen ni na jedan deo same plocice. prethodno sam sa istim kablom flash-ovao mob sa sw-a 12 na 20. sad mob radi i u 2k i u xp. imam jos posao da upgrade-ujem c60 kod mog caleta, tako da ne znam kako ce se ponashati pacijent. sve u svemu, ovo funkcionise. neka neko proba dali moze da radi i c60 sa verzijama sw-a ispod 13. nemogu da stignem da pokusam. izgleda da bi ovo uspelo i sa ostalim siemens-ovima. moj ortak ima s45i i sa prepravljenim prikljuckom nije uspeo da ga detektuje xp. slican stos.

pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens C60

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99405 | Odgovora: 369 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.