Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

link "povratak"??

[es] :: PHP :: link "povratak"??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7722 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ChodaTheDread
Dalibor Pekovic

Član broj: 141240
Poruke: 14
213.133.11.*



Profil

icon link "povratak"??05.03.2009. u 00:29 - pre 184 meseci
Ok imam owaj problem naprawio sam sajt i dodo forum za sajt koji je sada u funkciji i ako ni jedna tema trenutno nije dodata...swe to fino radi osim jedne sitnice kad sa sajta udjem na forum ne mogu se wratiti nazad jer ne znam kako da na forum stawim link "povratak" medju ostale linkove Index boarda, Registruj se, ČlanoviKorisnički Kontrolni Panel, FAQ, Pretraga etc... mozhe li ko da mi pomogne....


P.S. nemam nekog tachnije nemam iskustwa u Php-u pa ako bi moglo neko objashnjenje za debile da mi kazhete kako bi se shto lakshe snasho ...unapred hwala
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 06:59 - pre 184 meseci
Najjednostavnije: Nadji template koji je odgovoran za taj TOP meni i dodaj u njega --> <a href="#" onClick="history.go(-1)">Back</a> <--

P.S. Resenje sa PHP-om bi bilo malo "komplexnije", a trazio si neko jednostavno resenje :-)

P.P.S. Koji je forum u pitanju ??
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 08:42 - pre 184 meseci
Pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu posto imam slican problem tj. kako da napravim back link na predhodnu stranicu.

Na primer imam dva php fajla koji prikazuju podatke iz baze, baza je MySQL: prikazikategorije.php, pomocu koga prikazujem naslove kategorija i fajl prikazivesti.php, koji prikazuje vesti iz tih kategorija.

E sad, problem je u tome sto kada posetilac sajta poseti stranicu prikazivesti.php, ne moze da se vrati na predhodnu stranicu, prikazi kategorije.php tj. ja ne znam kako to da uradim.
Probao sam sa obicnim linkom <a href="prikazikategorije.php">Nazad</a>, nakon cega dobijem poruku o gresci:

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/mojsajt/prikazikategorije.php on line 10

Hvala unapred svima na odgovorima!
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 08:59 - pre 184 meseci
Daj da vidimo kod te stranice koja ti pravi problem, ili bar taj deo oko 10. linije koda.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 09:40 - pre 184 meseci
Evo koda:

Code:
$id=$_GET['id'];
$sql = "SELECT * FROM vesti WHERE id=$id";
$res = mysql_query($sql);
while($row = mysql_fetch_assoc($res))
{
echo "<p><center><h1>";
echo $row['naslov'];
echo "</h1></center></p>";
echo "<p>";
echo $row['tekst'];
echo "</p>";
}
echo '<a href="prikazikategorije.php">Nazad</a>';


Kada na kraju vesti postavim link ovako echo '<a href="prikazikategorije.php?id=id">Nazad</a>'; vrati me uvek na istu kaegoriju, bez obzira kojoj kategoriji vest pripada.
Jedino kada u linku navedem id koji pripada datoj kategoriji, npr. id=2, vrati me na datu kategoriju, ali bih onda za svaku kategoriju morao da imam poseban link.

Da li mozda treba koristiti sesije da bi stranica pamtila sa koje kategorije je linkovana?



 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 10:32 - pre 184 meseci
A kako ispisuješ podatke na toj stranici prikazivesti.php? Jel joj prosleđuješ GET-om neke podatke, npr. kategoriju i id vesti, pa na osnovu njih praviš upit, ili možda samo prosleđuješ id? Ako toj stranici prosleđuješ i id kategorije vesti, ti to možeš da dohvatiš u neku promenljivu ($kat_id = $_GET['id']), pa onda taj link da generišeš ovako:
Code:

echo '<a href = "prikazikategorije.php?id = ' . $kat_id . '">Nazad</a>';

A u slučaju da ne možeš odmah, iz GET-a, da "saznaš" vrednost id-a kategorije, onda u toj tabeli vesti verovatno imaš i neko polje koje određuje id kategorije vesti, npr. kat_id, i tom slučaju taj tvoj kod bi mogao da izmeniš ovako:
Code:

$id=$_GET['id'];
$kat_id = '';

$sql = "SELECT * FROM vesti WHERE id=$id";
$res = mysql_query($sql);

while($row = mysql_fetch_assoc($res))
{
   echo "<p><center><h1>";
   echo $row['naslov'];
   echo "</h1></center></p>";
   echo "<p>";
   echo $row['tekst'];
   echo "</p>";

   $kat_id = $row['kat_id'];
}
echo '<a href = "prikazikategorije.php?id = ' . $kat_id . '">Nazad</a>';
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 11:18 - pre 184 meseci
Podatke isisujem tako sto na osnovu id kategorije prikazem id vesti koja pripada toj kategoriji gde je cat_id=$id sto ispise naslove vesti koje pripadaju toj kategoriji, posle cega u prikazivesti.php prikazem tekst vesti gde je id=$id, sve kroz GET.

Probao sam ovaj kod i istu gresku prikazuje

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/mojsajt/prikazikategorije.php on line 10
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 11:41 - pre 184 meseci
Nadam se da nisi zaboravio da napišeš i onaj deo sa konekcijom na bazu, sa f-jom mysql_connect(). Ja sam mislio da si ti tu liniju koda, iz nekog razloga, namerno izostavio kad si poslao taj tvoj kod na ovoj temi.

To bi trebalo da stoji iznad dodele vrednosti toj promenljivoj $sql, npr. ovako:
Code:

$konekcija = mysql_connect('localhost', 'root', '', 'ime_baze');
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 12:06 - pre 184 meseci
Ne nisam, konekciju sa bazom drzim u posebnom skriptu i ubacujem sa require();
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 12:30 - pre 184 meseci
Čekaj malo, ti si u tvom prvom post-u na ovoj temi napisao da ti grešku izbacuje u onom drugom skriptu, prikazikategorije.php, i kad sam napisao da okačiš kod te stranice, ti onda poslao kod onog drugog skripta, za prikaz vesti.

Jel' ti uopšte možeš da ispišeš vest na toj stranici prikazivesti.php?

I sad u ovom tovm pretposlednjem post-u opet vidim da si napisao da grešku izbacuje na toj drugoj stranici. :) Daj da vidimo kod te druge stranice, prikazikategorije.php...
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 13:10 - pre 184 meseci
1. Skript koji prikazuje kategorije:

Code:
<?php
$sql = "SELECT * FROM cat";
$res = mysql_query($sql);
while($row = mysql_fetch_assoc($res))
{
echo "<li><a href='" . $config_basedir
. "/prikazikategorije.php?id=" . $row['id'] . "'>"
. $row['naslov'] . "</a></li>";
}
?>



2. Skript koji prikazuje naslove vesti u datoj kategoriji:

Code:
<?php
$id=$_GET['id'];
$sql = "SELECT * FROM vesti WHERE cat_id=$id";
$res = mysql_query($sql);
while($row = mysql_fetch_assoc($res))
{
echo "<li><a href='" . $config_basedir
. "/prikazivesti.php?id=" . $row['id'] . "'>"
. $row['naslov'] . "</a></li>";
}
?>



3. Skript koji prikazuje vesti:

Code:
<?php
$id=$_GET['id'];
$sql = "SELECT * FROM vesti WHERE id=$id";
$res = mysql_query($sql);

while($row = mysql_fetch_assoc($res))
{
   echo "<p><center><h1>";
   echo $row['naslov'];
   echo "</h1></center></p>";
   echo "<p>";
   echo $row['tekst'];
   echo "</p>";  
}
?>
// Ovde mi treba link koji me vraca na predhodnu stranicu tj. na skript 2
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 17:50 - pre 184 meseci
Jel se u tabeli vesti nalazi polje cat_id? Ako je odgovor da, onda samo u onom kodu kojeg sam napisao, u while petlji, umesto $row['kat_id'], stavi $row['cat_id']. A sve to uopšte i ne moraš da ispisuješ kroz while, jer dohvataš samo jednu, konkretnu vest na osnovu id-a.

Nadam se da razumeš šta je ideja... Pri tom dohvatanju podataka za konkretnu vest, pošto si napisao da dohvataš sve (SELECT *), treba da pokupiš i id kategorije (cat_id) u neku promenljivu, pa da je posle ubaciš u link (echo '<a href = "prikazikategorije.php?id = ' . $kat_id . '">Nazad</a>';). Probaj da kad generišeš taj link, na toj stranici za prikaz konkretne vesti, pređeš mišem preko njega, pa da pogledaš da li se uopšte u status bar-u vidi da on zaista vodi na odgovarajući id kategorije...
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 19:29 - pre 184 meseci
Promenio sam ja to bio odmah kat_id u cat_id mada nista, opet isto.
Kada predjem misem preko linka stoji http://localhost/mojsajt//prikazikategorije.php?id%20= a trbalo bi da stoji http://localhost/mojsajt//prikazikategorije.php?id=1, znaci trebalo bi da prikaze prvu kategoriju, ne znam sta znaci ono id%20=.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-4.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 20:43 - pre 184 meseci
Ma to %20 je oznaka za razmak (space), samo obriši taj razmak pre i posle tog znaka jednako posle id i to se više neće pojavljivati u okviru linka.

Ne znam šta da ti kažem, probaj čisto provere radi da u tom skriptu za prikaz vesti umesto tog while-a, napišeš ovo:
Code:

$row = mysql_fetch_assoc($res);
print_r($row);

I samo vidi dal' se tu uopšte pojavljuje neki element sa indeksom cat_id.
 
Odgovor na temu

ChodaTheDread
Dalibor Pekovic

Član broj: 141240
Poruke: 14
213.133.11.*



Profil

icon Re: link "povratak"??05.03.2009. u 23:30 - pre 184 meseci
Wow O_O shto se raspisaste na temu a meni nigdje spasa X(.....http://celijakijacg.comuf.com/phpBB3/index.php to je link foruma i treba da se nadje link back da se powrati na sajt tj. http://celijakijacg.comuf.com ........inache ne mogu tachno da se sjetim skin za forum sam skinuo negdje ali znam da se zowe "emuza_summer" nadam se da je od pomochi........
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??06.03.2009. u 06:54 - pre 184 meseci
@Nikola, hvala na dosadasnjim odgovorima, probao sam ovo i kada while zamenim sa ovim kodom, na vrhu stranice iznad teksta se pojavi:

Code:
Array ( [id] => 1 [cat_id] => 1 [naslov] => Naslov Teksta [tekst] =>



@ChodaTheDread, izvinjavam se sto sam postovao svoj problem u temi koju si ti zapoceo, nekako mi se cinilo da imamo slican problem sa linkom, pa nisam hteo da otvaram novu temu.
Sto se tice tvog problema, probaj da nadjes folder gde se nalazi template za taj skin, otvori ga pomocu editora, i dodaj link <a href="http://celijakijacg.comuf.com">BACK</a>. Ja nisam nikada koristio phpBB3 forum pa ne mogu da ti kazem tacnu putanju do foldera u kome se nalazi skin, probaj da otvoris sve foldere i sigurno ces negde naci folder sa imenom emuza_summer, gde bi trebalo da se nalazi template tvog foruma.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??06.03.2009. u 09:47 - pre 184 meseci
Dobro, znači ipak on dohvati taj cat_id... Ajde sad, takođe probe radi, umesto tog while-a, stavi ovo:
Code:

$row = mysql_fetch_assoc($res);
$kat_id = $row['cat_id'];

echo $kat_id;

Pa vidi dal' će da ti ispiše ono što treba...

btw Sad mi pade napamet, nadam se da u onom mom prvom kodu kojeg sam ti poslao, kad si ga isprobavao, nisi zaboravio na deklaraciju te promenljive $kat_id van while petlje, odmah ispod $id = $_GET['id'];. Ili ako si toj promenljivoj iz nekog razloga menjao naziv, možda si zaboravio da ga promeniš i na tom mestu...
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: link "povratak"??06.03.2009. u 10:37 - pre 184 meseci
Probao sam ovo:
Code:
$row = mysql_fetch_assoc($res);
$kat_id = $row['cat_id'];

echo $kat_id;

ne ispisuje nista

a ono drugo sam takodje odradio kako treba, i nema nikakvih rezultata, uvek istu gresku prijavi.

Probao sam da stavim ovakav link echo '<a href = "prikazikategorije.php?id=id">Nazad</a>';, onda me vrati na prethodnu stranicu ali uvek na istu kategoriju, bez obzira kojoj kategoriji tekst pripadao, ne znam kako da zapamti sa koje je kategorije bila linkovana stranica.
 
Odgovor na temu

ChodaTheDread
Dalibor Pekovic

Član broj: 141240
Poruke: 14
213.133.11.*



Profil

icon Re: link "povratak"??06.03.2009. u 11:30 - pre 184 meseci
znam toliko stwarno no je frka shto ne mogu da nadjem odredjeni Css ili html shto se odnosi bash na taj dio gdje stoje linkowi da mogu odawno bi ja kod stawio malo je zaj****o jel ne znam da li treba da trazhim u skinu ili u samom PhpBB3 folderu .... a nisam toliko dobar da mogu lagano da prepoznam gdje je to tachno.....molim was pomoch.....
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: link "povratak"??06.03.2009. u 14:13 - pre 184 meseci
Citat:
Panta_: Probao sam da stavim ovakav link echo '<a href = "prikazikategorije.php?id=id">Nazad</a>';, onda me vrati na prethodnu stranicu ali uvek na istu kategoriju, bez obzira kojoj kategoriji tekst pripadao, ne znam kako da zapamti sa koje je kategorije bila linkovana stranica.

Sa takvim linkom nećeš dobiti ništa, jer ti tu id-u dodeljuješ fiksan string 'id', tu nema dinamike...

Al' stvarno ne znam kako je moguće da ti u se u tom primeru ne ispisuje ništa... Jel ti se ispisuju ostali podaci iz baze, naslov, tekst? Koliko imaš polja u toj tabeli "vesti"? Jesi probao taj upit u PHPMyAdminu-u? Probaj u njemu taj upit za neki id vesti za koju sigurno znaš da postoji, npr. SELECT * FROM vesti WHERE id = 1, i vidi dal' će ti među poljima izbaciti i cat_id... I nadam se da svi ti zapisi u tabeli vesti imaju popunjen i cat_id...

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: link "povratak"??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7722 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.