Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako postaviti bazu/baze za holding

[es] :: MS SQL :: kako postaviti bazu/baze za holding

[ Pregleda: 1700 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sparc
Sladjan Parc

Član broj: 65760
Poruke: 134
91.150.127.*



Profil

icon kako postaviti bazu/baze za holding24.02.2009. u 08:54 - pre 184 meseci
Imam zadatak da nadjem resenje za holding na MS SQL server 2005/2008
Osnov zadatka je da sve clanice imaju jedinstvene maticne podatke i
da svaka clanica ima svoje tekuce podatke.
Izbori su sledeci:
1.Sve clanice u jednu bazu, odnosno baza je jedna, tabele su "zajednicke" a da se podatak na koje
se preduzece odnosi odvaja jednim "flag" poljem gde je "flag" jednak sifri clanice.
Ovo se resenje mozda kosi sa zakonom o racunovodstvu da svaki privredni subjekt ima svoje knjige.
2.Svaka clanica ima svoju bazu a da se konektuje baza sa maticnim podacima i da se
triggerski postave relacije izmedju tabela dve baze.
3.Replikacije maticnih podataka?
Ima li neko iskustva i predlog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: kako postaviti bazu/baze za holding24.02.2009. u 13:37 - pre 184 meseci
To treba da vidis sa nekim ko radi holding accounting kod nas pa zna koliku (ako uopste) separaciju moras da implementiras. Tvoje resenje nije tehnicke vec pravne prirode a to treba da ti rese ljudi koji su ti taj zadatak i dali. Poslednja firma u kojoj sam je bio je fully-owned subsidiary pa je po lokalnom zakonu ipak morala da ima izdvojen fin sistem, da ne pominjem sestrinsku mobtel firmu koja nije bila fully owned vec 60% a bila je registrovana na berzi, za njih su vazila jos rigoroznija pravila zbog insider trading-a.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

favory
sef aop-a

Član broj: 191622
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: kako postaviti bazu/baze za holding16.06.2009. u 18:20 - pre 180 meseci
O, ovom eventualnom problemu nisam u opste do sada razmisljao! Naime, ja sam u fazi izrade aplikacije za svoje preduzece koje je holding. Koristim jednu bazu, par zajednickih tabela (sifarnik partnera, kontni plan....) a ostale tabele su posebne za svaku firmu. Po meni, tehnicka organizacija podataka ne bi trebalo da predstavlja problem. Mislim da je to cak moja licna stvar! To, kako cu ja fizicki organizovati podateke nece znati ni rukovodstvo firme, a ne neko treci. U praksi, za korisnike, to je aplikacija za svaku firmu posebno (posebni podaci), sa mogucnoscu spajanja podataka kad god nekome padne napamet! A na kraj krajeva ko bi, i sa kojim pravom mogao, a i kome bih ja morao da dozvolim da "cacka" po serveru (sem mozda sudskim i policijskim organima)!? A u tom slucaju vec sve to nije vazno!;-))
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: kako postaviti bazu/baze za holding

[ Pregleda: 1700 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.