Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)

[es] :: Windows mreže :: Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)

[ Pregleda: 1060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka_bg
Beograd

Član broj: 213233
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)19.02.2009. u 01:02 - pre 184 meseci
Cao svima,

ovo je moj prvi post :) ... nego da predjem na problem....

Kupio sam wireless router asus WL530g-V2 i sve super radi, ali.... Imam u mrezi 2 XP desktop racunara i laptop na kojem je Vista. Kada su svi racunari prikljuceni preko kabla mreza radi super. Vista vidi xp racunare i normalno moze da pristupi serovanim fajlovima. Takodje, xp racunar je u stanju da vidi sve racunare u mrezi (workgroup computers) i da pristupi serovanim folderima (ovo ukljucuje i vistu)...

Situacija gde nastaje problem jeste kada je laptop (vista) prikljucen preko wireless-a... XP vidi VISTU ali ne moze da pristupi serovanim folderima, dok Vista ne vidi XP racunare uopste! Medjutim PING radi i sa XP i sa VISTE! Takodje radi i serovanje ali kada kucate u WIN EXPLORE-ru IP adresu racunara!

Cak sam instalirao i LLTD (Link Layer Topology Discovery Responder) i TCP/IP 6 na XP racunare kako bi VISTA mogla da kreira NETWORK MAP.

Znaci moje pitanje je kako je moguce naterati Vistu da vidi XP racunare kada odete na network and sharing center > view computers and devices ???
I naravno kako naterati XP da pristupi VISTI kada odete na my computer > my network places > view workgroup computers ???

Veliko hvala unapred,

POZDRAV
 
Odgovor na temu

leka_bg
Beograd

Član broj: 213233
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)19.02.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Bilo ko!? Neka sugestija!? Stvarno mislim da ovo moze da se resi ali verujte ponestaje mi ideja ...

Cak sam nasao na netu: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727037.aspx

gde kazu da izmenim u registriju: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\LMCompatibilityLevel sa 3 na 1

Svaka ideja je dobro dosla,

HVALA JOS JEDNOM
 
Odgovor na temu

leka_bg
Beograd

Član broj: 213233
Poruke: 3
77.46.181.*



Profil

icon Re: Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)19.02.2009. u 21:52 - pre 184 meseci
Cao svima,

upravo sam primetio da imam jos jedan "problem". Radi se o tome da ne mogu da pingujem racunare po imenu.

run > cmd > ping "ime racunara".

Ali kad pingujem IP adresu sve radi.

Mozda je u tome problem ?! Ili gresim...

Kako mogu to da namestim za pocetak?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Vista(Wireless) u mrezi sa XP(kabal)

[ Pregleda: 1060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.