Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB boot i Linux

[es] :: Linux :: USB boot i Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7380 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 14:44 - pre 177 meseci
:)

Nalazi ti menu.lst i sa flash-a (tj ram image-a) i sa hard disk-a. Kucaj root(hd0,0) i setup(hd0) i quit... Cudi me kako ti installer nije instalirao grub da se pokrece sa hard-a...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 14:53 - pre 177 meseci
Mozda nije stavio GRUB na MBR HDD-a, ili je preskocio instalaciju GRUB-a :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 14:58 - pre 177 meseci
Ili ga je postavio na sdb?
make love - !war
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.254.*



+5 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 15:36 - pre 177 meseci
Joj hvala momci ali sad novi problemi sa tim... verovatno sam nešto zezno.

Uradio sam taj root i setup sa harda ali mi je nešto zajebao pa ću sad ponovo pokrenuti instalaciju... posle setup (hd0) komande mi je napisao yes, yes, successfully... ali mi sad odma pokreće sa flasha taj live i kao da ga nema na hardu... probaću sad ponovo pokrenuti live i instalaciju pa ću mu odma pre restarta to ukucati dok je još u live pa ćemo videti šta će biti!

Ali ste u pravu... on nešto zajebe na flashu jer kad mu to kucam on odrađuje to na flashu umesto na hardu! Sad pokrećem ponovo instalaciju pa ću javiti šta je uradio...
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.154.*



+5 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 16:58 - pre 177 meseci
Našao sam ovaj tekst ali ne znam kako da sredim to.

Citat:
Once you have booted into the openSUSE image, click on the openSUSE icon and choose the "Control Centre" option, this opens up YaST2 for you. Then go to "Miscellaneous" and select "Live Installer", this then fires up the install process. As I'm dual booting I added mount points for the Xandros partitions and selected my memory card to have a single /partition, it is worth taking note of the partitioning notes on the wiki. As the wiki mentions be careful with the partitioning as it is easy to get slightly muddled. My biggest stumbling block was with Grub, if you don't change where it gets installed to you'll be out of luck as it will install to the MBR of the USB stick and not the hard drive or memory card. So, as I only had a single partition I selected the "Install to root partition" option. Once the install is all complete don't reboot just yet, Grub will be slightly confused with the hard disk numbering and will have things pointing to the wrong place. This is easily fixed, open up a root sesion, mount the new partition, edit the disk number:
# mount /dev/sda /mnt
# vi /mnt/boot/grub/menu.lst
You need to change (hd2,0) to (hd1,0) (your disk numbering may be slightly different)
This step needs to be carried out each time you upgrade the kernel


Jel to u redu jer i na njihovom sajtu piše da pravi tu grešku i ima neko glupo objašnjenje koje uopšte ne razumem i nema konkretno kako da se to reši... bzvz

Evo na samom startu instalacije pod Booting šta stoji...
* Boot Loader Type: GRUB
* Location: /dev/sdb (MBR)
* Sections: openSUSE (default), Linux other 1
(/dev/sdb1), Failsafe -- openSUSE
* Order of Hard Disks: /dev/sdb, /dev/sdc

Da dodam samo da mi pod Partitioning stoji
* Format partition /dev/sdc2 (3.2 GB) for / with ext 3
* Use /dev/sdc1 as swap

Stvarno me izludjuje kad nemam externi cd :(
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 20:54 - pre 177 meseci
Ma problem mozes da resis kako hoces, ne moras da reinstaliras uopste.

Prvi hard disk ti je /dev/sda, sledeci je /dev/sdb, sledeci je /dev/sdc . E sad ne znam da li je to bug u suse-u ili sta je vec ali koliko sam ja razumeo on pomera pa /dev/sda vidi kao /dev/sdb a /dev/sdb kao /dev/sdc. Onda je razumljivo da ti je strpao na flash MBR.

Kada pokrenes grub komandu i kada odradis root(hd0,0) i setup(hd0) ti smestas grub u mbr i kazes mu gde je boot particija. On dalje ocitava /boot/grub/menu.lst u kojem imas stavku (Title, root, kernel, initrd) i odakle mozes da podizes vise operativnih sistema.

Ako imas jedan hard disk u tom eeepc-ju onda ce ti biti komanda root(hd0,0) i setup(hd0) (ako si smestio na drugu particiju bice verovatno root(hd0,1) ali setup(hd0)). Ako imas ssd i hd na njemu onda ce mozda biti root(hd1,0) i setup(hd0). Ili ako ti je primarni boot device hd umesto ssd-a bice ti onda setup(hd1). Dakle moras da navedes tacnu konfiguraciju. Koliko hard diskova, koji je primary boot device, koliko imas particija na svakom i sta je na njima.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.85.*



+21 Profil

icon Re: USB boot i Linux20.09.2009. u 23:13 - pre 177 meseci
Skraćeno: i diskovi i particije se broje od nule.
Prvi disk (hdd,0,_), drugi (hdd,1_), treći (hdd,2_)...
Prva particija (hdd,_,0), druga (hdd,_,1), treća (hdd,_,2)...
;)
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.84.*



+5 Profil

icon Re: USB boot i Linux21.09.2009. u 11:53 - pre 177 meseci
Probao sam sve moguće, sad mi na početku izbaci error kad hoću bez flasha i onaj crni ekran... tu mogu na slovo e da mu propenim umesto (hd1,1) u (hd0,1) i tako učita bez problema samo što to moram svaki put da mu uradim jer ne znam šta da upišem da to zapamti a opet onda ima komplikacija sa rezolucijom jer mi treba 800x480 i tako dalje...jbg... i što je fazon da je toliko osiromašen da ga ne mogu prepoznati...

Probaću sa eeebuntu pa ćemo videti... ako bude nekih problema ja se javljam opet... samo mi krivo zbog suse-a jer sam na običnom desktopu navikao na njega i njegov yast...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: USB boot i Linux21.09.2009. u 13:21 - pre 177 meseci
To si trebao da promenis u /boot/grub/menu.lst...

Preporucujem ti da probas UNR (Ubuntu Netbook Remix), Srdjan je testirao 9.10 alpha i onako na prvu loptu je zadovoljan...
make love - !war
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.86.73.*



+5 Profil

icon Re: USB boot i Linux21.09.2009. u 21:26 - pre 177 meseci
Probaću pa ću videti (eksperimentisaću malo sa distribucijama)... sad sam instalirao eeebuntu standard 3 koji je kako piše ubuntu 9,04 i za sad sam oduševljen jer sve radi i nisam imao nikakvih komplikacija... samo što sam pri instalaciji odabrao ext2 da mi bude ceo hard, bez swap particije jer mu iovako mali ssd i ostalo je slobodno 1.2GB što je dovoljno jer sam dobio sve instalirano uz njega - naravno sve što mi treba :)

Hvala svima na pomoći u vezi suse-a... ako mi nešto zatreba i ne snadjem se ja se javljam opet :)
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.214.*



+5 Profil

icon Re: USB boot i Linux23.09.2009. u 19:24 - pre 177 meseci
Combuster samo da javim da sam bio opet probao sa suse i da je problem bio u tom da sam morao pri instalaciji u partition staviti da ide bez swap particije... kad se završi instalacija onda pre restarta samo ukucati root (hd0,0) i radi bez problema... hvala na pomoći još jednom - svima naravno!

Vratio sam na Ubuntu jer je zakon i mislim da je čak bolji od suse (moje mišljenje)... dodatno sam ubacio u firefox swf plugin i instalirao mplayer zbog youtube snimaka i sad zbog vb3 jer mi žena gleda te gluposti :) dodao sam mu još wine ako nekad zatreba i LinuxDC++, probao sam onaj chromium ali nije to to pa sam ga odma obrisao.

Jedino se na ubuntu nisu videle ikonice u trayu kao i sat pa sam panel morao sa 23 na 25 pixela staviti i sad se vidi.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: USB boot i Linux23.09.2009. u 19:29 - pre 177 meseci
Pa pametno za ubuntu, SuSe (po mom misljenju) nikad nije valjao ni za Desktop :) Have phun :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: USB boot i Linux15.06.2011. u 01:07 - pre 156 meseci
Jeste da je tema malo starija, ali mislim da je adekvatna, a i neke stvari su vec pominjane ovde koje se odnose na moj problem.


Imam jedan problem sa Puppy linuxom. Ne mogu nikako da ga kompletno instaliram na flesku.
Ovo je postupak koji sam sledio:
-Podigao sam live CD
-Pokrenuo Universal installer
-Instalirao sam linux na flesku
-formirao sam SAVE fajl
-na kraju instalacije mi je bilo ponudjeno da prekopiram sa CD-a neki lupu_525.sfs, kako bi se sve pokretalo sa fleske.


Problem je u tome sto ja zelim da flesku koristim kao HDD i da se sistem pokrece sa nje.

Kada treba da se butuje sa fleske, pojavi se pocetni ekran ali se zaglavi kod ucitavanja gore pomenutog fajla.

Sa CD-om u drajvu sve boot-uje normalno. Bez njega nece.

Gde sam pogresio? Ovo bi trebalo da je izvodljivo?


Nisam probao neku drugu distribuciju, jer mi se ova jako svidja i sve radi kako treba.


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USB boot i Linux15.06.2011. u 06:42 - pre 156 meseci
Nisam koristio poslednju verziju Papija, ali pri instalaciji na fleš, trebalo bi da ti ponudi nekoliko metoda instalacije boot loadera, pa probaj neki drugi.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: USB boot i Linux15.06.2011. u 17:16 - pre 156 meseci
Evo novih informacija...

Probao sam sa drugim opcijama u tom meniju, tj. sa sledece dve na listi, i nisam uspeo.

Zatim sam skinuo sa neta linux puppy 5.1.1. (stariju verziju)

Ponovio sam ceo postupak, ALI ovog puta sa starijom verzijom i sa iskljucenom enkripcijom "save_fajla" i uspesno je linux instaliran na flesku.


Nisam siguran da li je ovo uspelo zbog iskljucivanja enkripcije ili zbog promene verzije, ali bitno mi je da sam uspeo.


Kada budem imao vremena probacu da sa najnovijom verzijom instaliram ponovo, ali bez enkripcije. Jer najbolje je imati najsveziju verziju, koja po meni bolje radi jer puno stvari (poput prepoznavanja rezolucije i mreze) radi automatski.




Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: USB boot i Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7380 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.