Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Scart lopov sa preklopnikom?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Scart lopov sa preklopnikom?

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blackb

Član broj: 114718
Poruke: 40
195.252.78.*



Profil

icon Scart lopov sa preklopnikom?13.02.2009. u 18:05 - pre 185 meseci
Imam sledeći problem: televizor je Samsung star 5 godina i ima samo po jedan AV ulaz preko scarta i preko činčeva (3 kom. - video i L i R audio - klasika). Imam Totalov risiver koji ide preko scarta i dvd player koji, naravno može i preko činčeva i preko scarta. Međutim kada uključim dvd preko činčeva, a risiver je preko scarta, pošto imam samo jedan video kanal dolazi, naravno do mešanja signala i ne vidi se ništa. Ako risiver uključim preko koaksijalnog kabla (na antenski ulaz tv-a) ili preko činča dobijam mnogo lošiju sliku pa tu mogućnost isključujem.
Pokušao sam i sa scart lopovom (na priloženoj slici) u nadi da ću moći jednostavnim uključivanjem željenog uređaja i isključivanjem drugog (daljinskim, ne iz utikača ili prekidača na uređaju) dobiti na AV kanalu sliku željenog uređaja, ali čim mi, recimo radi satelit, i samo uključim dvd u šteker koji je i dalje isključen (dakle nije stand by, već off) znatno gubim kvalitet slike satelita.
Mislim da bi najjednostavnije rešenja bio neki scart lopov (kao ovaj moj) samo sa nekim preklopnikom kojim bi birao ulazni uređaj. Da li tako nešto postoji, pošto na netu nisam našao?
Takođe sam zapazio neki audio-video kontroler koji bi mi možda rešio problem ali ne daje mi se kinta za njega ako ovaj lopov sa preklopnikom postoji.
Dakle, kako da rešim ovaj problem sa jednim AV kanalom i dva uređaja a oba preko scarta?



[Ovu poruku je menjao blackb dana 13.02.2009. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Scart lopov sa preklopnikom?13.02.2009. u 21:07 - pre 185 meseci
Sigurno postoje AV razdelnici sa činčevima i preklopnikom pa mi deluje normalno da možda ima i scart varijanta. Ako ne nađeš, uzmi tu sa činčevima pa napravi potrebne kablove. Čak možeš da prepraviš i taj što koristiš mada je ono prvo lakši način. Jedino ne znam kakav je kvalitet, verovatno ima i dobrih i onih sa bljuvaka.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Scart lopov sa preklopnikom?13.02.2009. u 21:32 - pre 185 meseci
Ja upravo imam i koristim jedan takav sa buvljka....

Znaci na jednoj strani je klasican skart a na drugoj 2 skarta s video i cinc ulazi i naravno preklopnik.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Scart lopov sa preklopnikom?13.02.2009. u 23:26 - pre 185 meseci
Pozdrav,

...a i taj ume vremenom da pravi probleme, sto je stvarno cudno za tako prostu tehnologiju. Koristio sam ih dosta dok sam uopste koristio scar/cinc vezu, ali sa vise ulaza. Ovo na slici ima funkciju izlaza, ali ne i ulaza, jer kao ulaz mesa sliku. Sa njime je jedino moguce gasiti jedan uredjaj na daljinski pa ga tako koristiti.
 
Odgovor na temu

blackb

Član broj: 114718
Poruke: 40
195.252.78.*



Profil

icon Re: Scart lopov sa preklopnikom?14.02.2009. u 15:28 - pre 185 meseci
@bakara
pogledaću na buvljaku, eto gledao sam po svim mega marketima i preko neta u specijalizovanim prodavnicama ali nisam našao ništa slično što bi rešilo moj problem.

@lancia88
verovatno si u pravu da ovaj moj lopov ima funkciju izlaza ali, kao što sam već rekao sa njim ne mogu da rešim problem gašenjem neželjenog uređaja preko daljinskog jer mi i tada satelit gubi kvalitet slike (ako su oba utaknuta u lopov a dvd je isključen daljinskim) a obrnuto - ako isključim satelit daljinskim a uključim dvd desi se još gore - na av kanalu nema ništa - ne registruje uošte dvd tako da bih morao da isključim satelit (risiver) iz utikača ili da ga izštekam (kakva reč) iz skart lopova.

Dakle, naglašavam da bih hteo oba uređaja preko scarta jer:
a) satelit znatno gubi na kvaklitetu preko antenskog ulaza ili činčeva
b) kada utaknem činčeve na tv a istovremeno je utaknut i scart gubi se slika na av kanalu makar oba uređaja bila isključena iz utikača.


[Ovu poruku je menjao blackb dana 14.02.2009. u 17:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao blackb dana 14.02.2009. u 17:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Scart lopov sa preklopnikom?14.02.2009. u 19:30 - pre 185 meseci
Pozdrav,

i ja sam to zaista ponekad vidjao na buvljacima, pancevackom cini mi se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Scart lopov sa preklopnikom?

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.