Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koristenje RHEL bez licence

[es] :: Linux :: Koristenje RHEL bez licence

[ Pregleda: 1547 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.lama.hr.



+25 Profil

icon Koristenje RHEL bez licence13.02.2009. u 13:44 - pre 185 meseci
Vrlo jednostavno pitanje. Imam RHEL 5, nekoliko aktivnih subskripcija koje su iskoristene za raznorazne servere. Trebao bi instalirat RHEL na jos jedan server, ali za njega mi ne treba RedHat-ov support. Posto imam instalacijski CD, i upravo citam EULU, ne pari mi se da vidim ista sta meni govori da je instalacija RHELa bez licence zabranjena. Sama licenca se koristi za registraciju proizvoda, a registracija nije enforcana u instalaciji.

Dakle, da li smijem instalirat RHEL5 i ne registrirat ga?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koristenje RHEL bez licence13.02.2009. u 15:31 - pre 185 meseci
Instaliraj CentOS 5 - dobices sve isto, osim par redova teksta gde je fraza "Red Hat" zamenjena frazom "CentOS", plus drugaciju konfiguraciju za yum, tj. drugacije repo-e (one od centosa, a ne od rh-a).

Znaci, po ko zna koji put, to je isti OS, razlikuju se samo repoi iz kojih ide update.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.adsl.net.t-com.hr.



+25 Profil

icon Re: Koristenje RHEL bez licence14.02.2009. u 17:53 - pre 185 meseci
Ma ne brini, znam ja to sve. Problem je u tome sta ne mogu instalirat CentOS vec moram ic na RHEL (ovo nema veze sa tehnikom vec sa "politikom").

Originalno pitanje stoji : smijem li instalirat RHEL bez da ga registiram. Jednostavno - da ili ne?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Koristenje RHEL bez licence14.02.2009. u 18:03 - pre 185 meseci
Koliko je meni poznato odgovor je "da". Najbolje da pozoveš RedHat i pitaš ih.

Vodi računa da bez licence (osim ako ne postaviš sistem da prebacuje pakete sa druge instalacije) nećeš moći da ažuriraš softver. Zato ti je Nikola i ponudio CentOS koji je binarno kompatibilan ili dokupite i tu jednu licencu za punu podršku.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koristenje RHEL bez licence

[ Pregleda: 1547 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.