Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Login nalog,slanje i primanje poruka

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Login nalog,slanje i primanje poruka

[ Pregleda: 3427 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
195.178.56.*



+5 Profil

icon Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 12:23 - pre 185 meseci
Moze li mi neko pomoci u vezi sledeceg:

Obzirom da sam pocetnik u php-u a radim sajtic u Flashu u kojem se izmedju ostalog treba naci Login opcija i da svako ko se uloguje svojom predhodno kreiranim userom ima pristup svom nalogu odnosno svojim opcijama za slanje i primanje poruka (nesto kao u Limundo-u) ali ne uspevam da nadjem resenje u Flashu jer citam da Flash nema opciju sejvovanja teksta odnosno slanja i cuvanja poruka.

Dakle da pojednostavim korisnik ode na svoj nalog, ima opciju za slanje poruka meni kao adminu i iste se cuvaju u njegovom nalogu a ako hoce moze da ih brise
Poruke koje meni salje treba stizu mail-om ili nekom drugom metodom
Ja sam skinuo skriptu sa http://www.elitesecurity.org/t343736 ali kako dalje, jel ima neka gotova skripta?

Unapred Hvala
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
147.91.216.*



+33 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 12:48 - pre 185 meseci
Teshko da ima gotovih stvari koje bash odgovaraju tvojim potrebama. Zashto ne bi malo "zagrejao stolicu", pa sam pokushao da reshish taj tvoj problem... Ili bar pochni, pa ako negde zapne, javljaj na ovoj temi...

U krajnjem sluchaju, nadji nekog ko ce da ti odradi taj posao, ne verujem da ce neko ovde post-ovati gotovo reshenje...
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
195.178.56.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 13:06 - pre 185 meseci
U krajnjem slucaju bih i platio ali me cudi da nema gotovih resejna ili bar nekog uputa - tutorijala o tome jer je to skoro univerzalna stvar,poput phpbb foruma zar ne!? Ili nek to bude pomoc bar oko jednostavnijeg resenja, a kada (ako) se sajt razvije u komercijalnom smislu onda cu menjati, odnosno da to bude klasicno slanje poruka poput ovoga gde sada pisem, stim da ova poruka ode meni u root u *doc a na mail me obavesti ili u krajnjem slucaju na mail sve, i da uz taj otkucani tekst ide sa jos nekim podacima (adresa, konktakt, i vec pripremljeni t.j. klikom recimo na radio button izbrana slika) kako bi to onda islo?
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 20:18 - pre 185 meseci
Cekaj, meni nesto nije jasno - kazes da si pocetnik u PHP-u, a radis sajt u Flash-u? Jel tebi treba pomoc za PHP ili za Flash ?? Posto ovo sto si naveo zahteva PHP, pretpostavljam da je to slucaj.

Dalje, ne razumem sta konkretno hoces ? Gotovu skriptu za Private Messaging, koja usput obavestava ljude putem mail-a da su dobili novu privatnu poruku? Moguce da postoji neka, ali je sigurno da ces morati da je preradis. A uostalom, ovo nije tema za trazenje gotovih skripti - imas TOP temu za to.

Ako te zanima kako ovo sam da uradis, sreca pa je internet pun tutoriala za pocetnike, tako da pocni od:

Google: "PHP Login script Tutorial"

i

Google: "How to send e-mail messages using PHP"

U kranjem slucaju, imas forum: IT Berza poslova, gde mozes da platis nekog da ti to uradi.

P.S. Ukoliko imas neko konkretnije pitanje, neko ce ti rado pomoci, ali moras da budes malo precizniji.

Pozdrav,

Mihailo Joksimovic
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
212.200.202.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 21:32 - pre 185 meseci
U Flashu radim konkretno dizajn manje script, i pokusao sam da sve ovo gore navedeno uradim u FLash-u ali je nemoguce...

E sad (sta hocu) hocu sa php-om, dakle da kada se klijent uloguje, ima formu za slanje teksta odnsono poruku MENI kao ADMIN-u zbog...(citaj: dalje usluge...) i koja njemu treba da ostane na nalogu (kao sent msg - arhiva), odnosno ima uvid o poslatim porukama,i moze da ih brise...Znaci ulogujes se, otkucas tekst, posaljes,meni stigne na mail i ja to dalje obradjujem a tebi poruka koju si poslao ostane u recimo (sent msg) sa opcijama da ih pregledas obrises i t.d.Mislim da je lakse!?
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 22:05 - pre 185 meseci
Ok, kao sto sam rekao u prethodnom post-u, imas 3 opcije da biras.

Plus, na google-u mozes da potrazis i:

Google: "How to write Private Messaging script in PHP"

Niko ti nece ovde servirati gotov kod. Ako se odlucis da radis sam i eventualno zapnes negde, ti ostavi ovde kod gde si zapeo, pa cemo pomoci
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
212.200.202.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka09.02.2009. u 22:38 - pre 185 meseci
Veliko Hvala na pomoci
evo linka sa kojeg sam skinuo Login script v1.2, http://www.roscripts.com/PHP_login_script-143.html mislim da ce mi pomoci mada jos uvek ne znam sta je, da li je u pitanju to sto trazim ili slicna stvar koju kasnije mogu da modifikujem? Upravo pokusavam da je pokrenem na localhostu...Jel moze? Mozes li je testirati i reci o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
91.150.103.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka10.02.2009. u 22:55 - pre 185 meseci
sta ovde ne valja

send_email.php

Code:
<?php
$contact_name = $_POST['name'];
$contact_email = $_POST['email'];
$contact_subject = $_POST['subject'];
$contact_message = $_POST['message'];

if( $contact_name == true )
{
    $sender = $contact_email;
    $receiver = "*******@gmail.com";
    $client_ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
    $email_body = "Name: $contact_name \nEmail: $sender \nSubject: $contact_subject 

\nMessage: $contact_message \nIP: $client_ip \nFlash Contact Form provided by 

http://www.flashmo.com";        
    $extra = "From: $sender\r\n" . "Reply-To: $sender \r\n" . "X-Mailer: PHP/" . 

phpversion();

    if( mail( $receiver, "Flash Contact Form - $subject", $email_body, $extra ) ) 
    {
        echo "success=yes";
    }
    else
    {
        echo "success=no";
    }
}
?>


[izmenio Nemanja: Kod stavljaj u CODE tagove.]

[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 11.02.2009. u 12:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka11.02.2009. u 03:08 - pre 185 meseci
Jel se prikazuje neka greska ili ?
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
195.178.56.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka11.02.2009. u 14:12 - pre 185 meseci
ok za kod

pa ne funkcionise, zakuca na slanje, pise sending... i to je sve
p.s.testiram iz localhosta tamo je pisalo da moze?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
93.86.43.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka11.02.2009. u 14:15 - pre 185 meseci
Pa može ako imaš instaliran mail server kod sebe na računaru. I obično je potrebno da ti IP adresa pokazuje na neki domen da ne bi e-mail bio prepoznat kao spam
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
195.178.56.*



+5 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka11.02.2009. u 15:11 - pre 185 meseci
cak i da ga prepozna kao spam on ga ne salje
imate neko resenje koje ne zahteva mail server-server nego iz localhosta a da je iz flasha(neki link ili gotova skripta)?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
93.86.43.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Login nalog,slanje i primanje poruka11.02.2009. u 15:24 - pre 185 meseci
Pa ne može da ga pošalje bez e-mail servera. Isto kao što PHP skripte ne mogu da se izvršavaju bez PHP-a, MySQL baze ne mogu da se koriste bez MySQL servera i slično.

Jedino da se kačiš na neki SMTP server pa sa njega da šalješ, ali tu se ne koristi mail() funkcija.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Login nalog,slanje i primanje poruka

[ Pregleda: 3427 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.