Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomesana slova na particijama (C: , D:)

[es] :: Storage :: Pomesana slova na particijama (C: , D:)

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Pomesana slova na particijama (C: , D:)09.02.2009. u 08:33 - pre 184 meseci
Windows XP SP3 mi se, naravno nalazio na C: particiji. Prilikom standardnog reinstala windowsa, prilikom odabira particije na koju zelim da instaliram win. pomesana su mi slova particija. Pisalo mi je da je prethodna instalacija na D: a da su ostali podaci (dokumenta is ostalo) na C:!!! bila mi je frka da uopste i instaliram na to zamenjeno D:, ali posto sam videla velicinu particije onda sam predpostavljala da je zamenuo samo slova particije. Instalacija je prosla glatko, ali u my computeru pise da su mi podaci na C: a windows na D:! znam da to mogu da izmenim iz control panela, ali sam cula da to moze potpuno da zezne sve, jer odmah posle sledeceg boota, nece uspeti da nadje windows, jer ce gledati D: particiju. molim vas pomozite mi!!!
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)09.02.2009. u 15:20 - pre 184 meseci
Mozes li da objasnis sta si radila sa malo vise detalja?
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.BVCOM.NET.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)10.02.2009. u 08:18 - pre 184 meseci
Nista neuobicajeno. Posto mi se nesto zeznuo sistem resim da ga reinstaliram. Taj windows mi je bio na c: (50gb) particiji kao i uvek, a podaci na d: (180gb).
Bootujem cd sa instalacijom, i na delu kad te pita na koju particiju hoces da instaliras windows, meni je pisalo da su podaci od 180gb na c: particiji a da je windows prethodni na d: particiji velicine 50gb. Ocigledno je pomesao slova, te sam instalirala novi windows na d: particiji. Sad su mi podaci na c: a windows na d: i jako mi ide na zivce. Ranije sam imala iskustva s ovim, ali se ne secam sta sam uradila, znam samo da sam morala to resiti jer mi je pravilo probleme neke kasnije...
Sad, znam da postoji mogucnost u control panelu da se promeni slovo particije, ali plasim se da mi to ne poremeti sve ostalo. Ili gresim?
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)10.02.2009. u 10:49 - pre 184 meseci
Idi u Disk Management > Desni klik na My Computer > Manage > Disk Management i napisi koja je logicka a koja primarna particija. Tacanije bilo bi lepo da naparavis screenshot tog prozora i okacis ga ovde na ES-u da ga vidimo...

Sto se tice Control Panela ne diraj nista
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)11.02.2009. u 23:13 - pre 184 meseci
e izvinjavam se, nisam stigla ranije to da uradim, pa evo sad screen shot:



mod edit: editovan link da bi se video screenshot

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 13.02.2009. u 22:37 GMT+1]
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)13.02.2009. u 21:44 - pre 184 meseci
Naravno da je particija promenila slovo u D: kad se radi o logickom drajvu. Cudi me kako si do sad uspevala da instaliras Windows na tu particiju a da ostane C:. Da ne bi u buducnosti imala slicnih problema, na tom disku treba da se izbrsi reparticionisanje, tako da veca po imenu "Svasta" za podatke bude logicki drajv, a manja sistemska bude primarna particija, sto znaci da podaci sa "Svasta" particije treba da se backup-uju na sta god mozes da ih backup-ujes dok se ne izvrsi reparticionisanje osim ako ti ne smeta da Windows bude na D: particiji
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)14.02.2009. u 08:11 - pre 184 meseci
znaci mislis da ne postoji drugi nacin nego da bakapujem sve, pobrisem particije, napravim ih ispocetka i i instaliram onda windows na c: ?
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)14.02.2009. u 10:20 - pre 184 meseci
Onako kako sam napisao je najbolje da ti ne bi pravilo probleme u buducnosti kad budes instalirala Windows. Mogucnost "on the fly" prebacivanja sadasnje sistemske particije u C:, kako si zamislila, ne postoji. Ima jos mogucnosti, ali su sve komplikovane i podrazumevaju reinstall Windows-a i premetacinu podataka. Reparticionisanje je najprostije resenje koje ce resiti probleme za vjek vjekova, dok su sve ostale varijante budzenje.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.189.*



+21 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)14.02.2009. u 10:42 - pre 184 meseci
Najbezbolnije rešenje bi bilo da taj disk zakačiš na neki drugi računar pa da onda tamo ukineš tu logičku particiju, napraviš od slobodnog prostora novu primarnu na koju ćeš prebaciti podatke sa "Svašta" particije, a onda to lepo vratiš u svoj računar i tu sadašnju "Svašta" foramtiraš iz instalacione procedure i na nju instaliraš Windows "od nule"...

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)14.02.2009. u 10:45 - pre 184 meseci
Moze i tako. Windows XP ne pravi probleme sa vise primarnih particija.
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)16.02.2009. u 07:36 - pre 184 meseci
jos kad bih znala tacno sta je reparticionisanje, i kako da namestim koja particija da bude logicka a koja primarna... ???
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)16.02.2009. u 11:09 - pre 184 meseci
Reparticionisanje je kad izbrises postojece particije i definises nove. Moze se raditi u specijalizovanom softveru za manipulisanje particijama kao sto su Partition Magic ili Paragon Partition Manager (ne iz Windowsa u ovom slucaju, nego preko specijalizovanih bootabilnih CD-ova kao sto je Hiren's {uradi pretragu ovde na ES-u ili proguglaj za Hiren's) ili tokom instalacije Windows XP-a ili Viste. Kada ti Windows XP tokom instalacije da spisak mogucih particija na koje mozes da ga instaliras, takodje daje opcije "press D to delete the partition", samo pratis upite i izbrises particiju, i isto tako uradis i za drugu, pa posle definises nove. Valjda imas nekog prijatelja koji to zna da moze da ti uradi ako se ne snadjes.
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)17.02.2009. u 07:16 - pre 184 meseci
a pa tako reci na srpskom! brisanje svega i pravljenje particija ispocetka. :) hvala na odgovoru, to cu i da uradim. pozdrav!
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pomesana slova na particijama (C: , D:)17.02.2009. u 11:29 - pre 184 meseci
Srecno reparticionisanje. Javi sta si uradila
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Pomesana slova na particijama (C: , D:)

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.