Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZD sertifikat iz nemackog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: ZD sertifikat iz nemackog jezika

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alekssandra
Aleksandra Petrovic
Visoka skola primenjene psihologije

Član broj: 211508
Poruke: 1
*.static.ikomline.net.



Profil

icon ZD sertifikat iz nemackog jezika05.02.2009. u 23:22 - pre 185 meseci
Da li neko zna, koliko je obimno znanje iz nemackog potrebno za dobijanje ovog sertifikata?
Radi se o konkursu za stipendiju za postdiplomske u Nemackoj, pa se kao jedan od uslova navodi dobijanje ZD sertifikata, do polaska na studije ( a to je 2010.), ukoliko vas na konkursu odaberu, naravno.Kao neko ko nikada nije ucio nemacki, a vrlooooo je raspolozen i rad da ga uci dan i noc, ako treba, zanima me koliko godinu dana obecava da cu ga savladati dovoljno da izadjem na taj ispit???
Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.tirol.chello.at.



Profil

icon Re: ZD sertifikat iz nemackog jezika24.02.2009. u 16:09 - pre 184 meseci
Pozdrav!

Za osnovni ili prvi stepen tog sertifikata ti je potrebno i osnovno znanje nemačkog. Osnovno znanje podrazumeva: razumevanje razgovora iz svakodnevnih situacija (iskazati svoje mišljenje, komentarisati mišljenje sagovornika), razumevanje radio poruka, razumevanje bitnih informacija iz tekstova u novinama, pisanje privatnih i polu-formalnih pisama i e-mailova... U suštini to je ono najbitnije.

Ja sam u Austriji polagala neke ispite za dobijanje sertifikata iz nemačkog jezika (pre toga sam pohađala šestomesečni svakodnevni kurs iz nemačkog) i položila sam sa visokim brojem bodova. S' tim, moraš znati da je velika razlika učiti strani jezik i živeti u toj stranoj državi i učiti strani jezik i živeti u svojoj domovini.

Puno uspeha ti želim. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: ZD sertifikat iz nemackog jezika

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.