Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

performanse gigabitne mreže

[es] :: SOHO Networking :: performanse gigabitne mreže

[ Pregleda: 2229 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.20.*



+1 Profil

icon performanse gigabitne mreže01.02.2009. u 10:50 - pre 185 meseci
Interesuju me vaša iskustva sa 1gbps mrežom, do sada sam imao mrežu 10/100, uradio sam par rekonstrukcija na objektu(kući) i položio kabal cat5e i cat6 i negdje cat7 uglavnom draka.

10/100 je takođe radilia posao al odlučio sam da pređem na 10/100/1000. na netu sam čitoao da je teško doći do brzine 1000, tj da je bitan patchpanel,switch,mrežne karte i sl.

Na red je doašla kupovina patchpanela,24 portonog switcha(gbps) i po potrebi izmjena lan kartica, koje?

Na netu sam čitao iskustva ljudi koji govore da je jako teško doći do 1g. pa eto kad već kupujem da kupim kako treba,
switch neki 24 portni a da nije cisko(skup, a ipak je ovo kuća), lan karte koje? i patch panel jel može 5e?

Znači da idem što bliže 1gbps a da to ne bude previše skupo.Ipak je ovo kućna mreža nema tu nekog pretjeranog protoka i da sam rahat narednih 5-10 godina :)

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
195.252.116.*



+536 Profil

icon Re: performanse gigabitne mreže01.02.2009. u 10:57 - pre 185 meseci
Rekord koji sam ja video na gbit mreži (sa jedne strane PCI-X IBM netfinity mrežna a sa druge PCI-e nvidia, bez switcha, crossover) je 38MB/s. Da li je hard sa jedne strane bio usko grlo, ne znam, pretpostavljam. Da sam sa obe strane imao neke RAID0 munje, možda bi bilo brže, ali sumnjam da bi bilo mnogo brže.

Mrežne karte, drajveri, OS, procesori, hardovi, količina RAMa i sve između (kablovi, switchevi) može da utiče, mada sumnjam da ćeš se više približiti 1gbps nego što ćeš se udaljiti od 100mbps.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
93.86.25.*



+267 Profil

icon Re: performanse gigabitne mreže02.02.2009. u 07:44 - pre 185 meseci
Ako imas neki racunar koji je centar zbivanja ( svi podaci, domen, mrezni serveri ... ) malo ces sta da uradis. Gledaj da 'naostris' sto vise taj racunar i to je to ....

Ako su ti podaci podeljeni na vise racunara, medjusobno ide replikacija, bekapovanje, mrezni stampaci u igri, vorkgrup konfiguracija ... e tu se itekako vidi prelazak na brzu mrezu.

Najzad pitanje svica - ako mora da vrsi virtualnu podelu mreze ili neke druge zafrkancije bitno je da posvetis novac i paznju na tu komponentu. Takodje i da celu mrezu prebacis na 1G da svic nebi morao da se angazuje na spore potrosace .... Mrezni stampaci su uglavno na 100 K a stalno su optereceni ....


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.20.*



+1 Profil

icon Re: performanse gigabitne mreže02.02.2009. u 19:14 - pre 185 meseci
Znači najveći problem je hdd, i zbog toga se nemože približiti toj brzini. Kad malo onda sračunam i ne isplati se sada prelaziti na takvu mrežu zbog cijene 100 i 1000 opreme. Ali radi složenost mog problema ja sam u stanju da odradim većinu mreže na 1000 i da se riješim na duže staze mreže.

Trenutno nemam problema sa štampačem(par usera koristi samo) ali imam sa wireless konekcijama(dio mreže je i wireless) a 54 je daleko od 1000 :)

Što se tiče sviča L2 ništa posebno samo da je 24 i da je 1000, kod određenog broja računara promijeniti 100 na 1000 lan karte, malo u nedoumici koje navodno neke bolje od drugih i obratno, cijenom isto raznolike da li se tu isplati ulagati ili ići na bestbuy.







 
Odgovor na temu

Mogambo
Strudent

Član broj: 205495
Poruke: 9
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: performanse gigabitne mreže02.02.2009. u 21:44 - pre 185 meseci


Tako je stanje kod mene, cak je islo i do 55MB/s. Sto se tice kablova i sviceva stanje je sledece :D od kompa ide nekih 15m UTP car5e kabla do 1gbps svica, koji stoji u kanti od praska :) koja je okrenuta na dole da ne bi voda ulazila, zatim odatle ide sajla za koju je privezan utp cat5e nekih 20m do drugog svica 1gbps i iz tog svica ide u pc. HDD su wd500gb i seagate 320gb, sto se tice kartice to so integrisani mrezni adapteri na plocama.

Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: performanse gigabitne mreže

[ Pregleda: 2229 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.