Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita

[es] :: ISP :: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8871 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita26.11.2003. u 21:57 - pre 248 meseci
Citat:
stinger:
Kako SezamPro zna šta je SPAM?
Sezam ne analizira sadržaj poruke, već se oslanja na više servisa na Internetu koji prate sisteme sa kojih se masovno šalje spam. Sezam ne može da napravi razliku među korisnicima sistema sa kojih se šalje spam pa je moguće (mada ne i naročito verovatno) da sistem sa koga vam prijatelj šalje poruku dođe na "crnu listu", čime je privremeno onemogućena komunikacija sa svim korisnicima tog sistema. Sezam je obezbedio da sistemi sa dobrom reputacijom sa kojima imamo saradnju nikada ne dođu na našu crnu listu, ali i dalje se može desiti da poneka poruka koju želite da primite bude odbijena.

Koliko vidim oni koriste tudje servise (rbld ili nesto slicno) za indetifikaciju poznatih spamera, ne rade skeniranje poruka. Mi radimo aktivno skeniranje svake poruke :)


ovo je NAJGORA stvar koju mogu da urade. gore nego da ne filterišu spam. ali da se ne ponavljam, već je pisano o takvim servisima, potražite...



btw broker, mogao bi tu arhivu i javno da objaviš ;)
 
Odgovor na temu

freelancer

Član broj: 11566
Poruke: 293
*.telekom.yu



Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita26.11.2003. u 23:21 - pre 248 meseci
Citat:
stinger:
Spam zastita korisnika
DrenikNet je prvi Srpski Internet provajder koji je implementirao aktivnu AntiSpam zastitu na svojim e-mail serverima.


Svaka čast. Jedino... ono "prvi" mi bode oči , jer definitivno nije tačna informacija. Čak bi i "među prvima" bilo poprilično tesno.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita27.11.2003. u 00:42 - pre 248 meseci
Citat:
-zombie-:
ovo je NAJGORA stvar koju mogu da urade. gore nego da ne filterišu spam. ali da se ne ponavljam, već je pisano o takvim servisima, potražite...


Izvinjavam se što nisam ispratio temu u kojoj je pisano o tome, da li bi bio ljubazan da mi ukratko objasniš zašto je to loše? Ja nisam upoznat sa detaljima, koji servis koristi Sezam i sl. - mogu samo da pričam kao ZADOVOLJNI KORISNIK. Svaki dan dobiješ mail sa listom svih filtriranih poruka, čisto provere radi. Do sada se samo jednom desilo da filtriraju mail koji nije spam, i to neku mlistu. Dodaš adresu u izuzetke i nastaviš normalno da primaš. Već sam spomenuo da odbije ~80% đubreta. Šta je tu loše?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita27.11.2003. u 03:10 - pre 248 meseci
ma nema potrebe da se izvinjavaš ;)

nego, da me ubiješ ne mogu da nađem ponovo tu temu. inače, nisam znao da ti šalju mail sa obaveštenjem šta su sve blokirali, i to je dobro, ali mi se čini da i dalje ne možeš da povratiš neku legalnu poruku ako i primetiš da je blokirana.

ukratko, problemi počinju ako hostuješ sajt na nekom deljenom serveru, i kojim slučajem neki drugi klijent tvoje hosting kompanije bude markiran kao spamer, i svi mailovi koje ti pošalješ biće isto markirani (zbog iste IP adrese/opsega).

a kada jednom dospeš na takvu listu, teško (ili nikako) se ne izvlačiš sa nje.

onda, poznati su DDOS napadi na takve centralizovane servere (od strane spamera) koji su prouzrokovali da svi klijenti koji koriste te baze budu onesposobljeni.

pa onda sama činjenica da je servis centralizovan olakšava donekle spamerima da ga zajebu. spamer može lako da proba da li neka poruka prolazi ili je blokirana, i ako prolazi, znači da može da je pošalje na milion adresa, proći će svima (dok ga ne stave na crnu listu).

dok kod posebno treniranih bayes filtera to im nije tako lako (svaki server je treniran sa drugim uzorkom spama)


znači, visok nivo false positives, i mnoge druge stvari su veliki NO-NO za ovu vrstu servisa...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita28.11.2003. u 03:12 - pre 248 meseci
Citat:
-zombie-:
ali mi se čini da i dalje ne možeš da povratiš neku legalnu poruku ako i primetiš da je blokirana.


Istina. Ali nisam ni imao potrebe.

Citat:

ukratko, problemi počinju ako hostuješ sajt na nekom deljenom serveru, i kojim slučajem neki drugi klijent tvoje hosting kompanije bude markiran kao spamer, i svi mailovi koje ti pošalješ biće isto markirani (zbog iste IP adrese/opsega).


Može biti. Ali protiv toga nema leka :) Koji softver može da filtrira pola servera? A i zašto? Ako koristiš tako jadan hosting, ko te j*** :)

Citat:

onda, poznati su DDOS napadi na takve centralizovane servere (od strane spamera) koji su prouzrokovali da svi klijenti koji koriste te baze budu onesposobljeni.


Može biti. Ipak nisam primetio probleme s filterima.

Citat:

pa onda sama činjenica da je servis centralizovan olakšava donekle spamerima da ga zajebu. spamer može lako da proba da li neka poruka prolazi ili je blokirana, i ako prolazi, znači da može da je pošalje na milion adresa, proći će svima (dok ga ne stave na crnu listu).


Mudri sine, u pravu si skroz. Ipak ja imam ~80% manje spama, pa kako god..
 
Odgovor na temu

NehNudd
Nenad Peric
Beograd

Član broj: 11587
Poruke: 24
*.teleportgroup.net

ICQ: 628172


Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita15.12.2003. u 12:35 - pre 247 meseci
Citat:
stinger:

hahahahahahha, ne znam nisam gledao dnevnike tad, ne gledam nih ni sad tako da nemam pojma da li lici ili ne, samo znam da ovo nije bilo nista "spektakularno" objavio sam to kod mene na sajtu i ovde. A smatram da je to prednost u odnosu na ostale jer koliko znam niko od drugih provajdera ne fura antispam/antivirus na mail serverima.


Jaooo covece, pa ti stvarno ne znas za blam (bez uvrede).
Pre nego sto pocnes da izbacujes revolucionarne izajave, malo se raspitaj kod starijih kolega koji su 90tih godina imali vise od 9 godina pa su mogli da prate dnevnik (mada to sa dnevnikom i nije tako bitno, ali je fino imati tako nesto za analogiju)

Sto se anti-spama tice, lepo je postaviti takvu uslugu na ISP u svakom slucaju, samo je to trebalo ODAVNO da se uradi i da to bude PODRAZUMEVANA stvar. Sto se tice onoga "prvi" to si prilicno omasio.
Za sigurno anti-spam vec jako dugo (citaj duze od dve godine) imaju Tehnicom na primer, i Teleport (www.teleport.co.yu), SezamPro nisam siguran koliko, ali i oni su daleko pre Drenika.
Ako se vec trudis da izmislis rupu na saksiji, nemoj da ides okolo i pokazujes saksiju svima i od sebe samo napravis ... ajd da ne lajem
Nego lepo koristi to sto si napravio, reci mozda da si postavio, ali bez takvih pretencioznih komentara koji se lako "love".

Ajd da si rekao na primer da ste prvi ISP koji je uveo anti-spam u Afganistanu.. To bi verovatno bilo malo teze da proverimo

Stvarno je sramota doduse da admin, vec matorog ISP-a koji bi trebalo (KAO) da bude model na koji bi se mozda mladji i manji provajderi ugledali, bude toliko NEINFORMISAN o svom poslu na prvom mestu.

Na kraju jedno definitivno ostaje, kad se nesto uradi sa zakasnjenjem, pokrijes se usima, cutis i nadas se da ce sve to da radi kako treba (a koliko sam video i po drugim forumima, to bas i ne radi kako se ocekuje, tj. kako bi trebalo).

Sledeci put ako smisljas nesto 'revolucionarno' pogledaj malo po ostalim sajtovima slicne/iste delatnosti na nasim prostorima, pa se onda oglasi.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.dsl.siol.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita16.12.2003. u 15:06 - pre 247 meseci
Citat:
-zombie-:
ma nema potrebe da se izvinjavaš ;)

nego, da me ubiješ ne mogu da nađem ponovo tu temu. inače, nisam znao da ti šalju mail sa obaveštenjem šta su sve blokirali, i to je dobro, ali mi se čini da i dalje ne možeš da povratiš neku legalnu poruku ako i primetiš da je blokirana.

ukratko, problemi počinju ako hostuješ sajt na nekom deljenom serveru, i kojim slučajem neki drugi klijent tvoje hosting kompanije bude markiran kao spamer, i svi mailovi koje ti pošalješ biće isto markirani (zbog iste IP adrese/opsega).


jednostavno, ne hostuj na takvom provajderu. inace, da je malo odgovorniji ISP, on moze vrlo lako da prerutira email preko non-rbl listed IP-a.

Citat:

a kada jednom dospeš na takvu listu, teško (ili nikako) se ne izvlačiš sa nje.

onda, poznati su DDOS napadi na takve centralizovane servere (od strane spamera) koji su prouzrokovali da svi klijenti koji koriste te baze budu onesposobljeni.


mislim da mozes relativno lako da se izvuces, ako podmetnes zrtveno jagnje u vidu nekog customer-who-wants-to-play-spammer. jedan email sa cc:-om na vlasnika AS broja i resean stvar. osim naravno ako taj isp stvarno nije spammer.

ddos? yeah right, see ya on court l;)

Citat:

pa onda sama činjenica da je servis centralizovan olakšava donekle spamerima da ga zajebu. spamer može lako da proba da li neka poruka prolazi ili je blokirana, i ako prolazi, znači da može da je pošalje na milion adresa, proći će svima (dok ga ne stave na crnu listu).

dok kod posebno treniranih bayes filtera to im nije tako lako (svaki server je treniran sa drugim uzorkom spama)


magic keywords: razor, pyzor, bayes


ps: stop being paranoid.



=bc
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

NehNudd
Nenad Peric
Beograd

Član broj: 11587
Poruke: 24
*.teleportgroup.net

ICQ: 628172


Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita17.12.2003. u 09:42 - pre 247 meseci
Slazem se sa svim prethodno napisanim .. osim sa ps-om

(mada i ono sa sudovima je nezgodno.. sta ako ddos izvrsi neko iz hmm recimo neke vukojebine ko zna odakle, ko ce njega da ulovi, ali to ionako nije tema za ovaj thread :)))

elem, ipak je mnogo pametnije:
Be paranoid - be VERY paranoid :))
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita17.12.2003. u 11:29 - pre 247 meseci
Citat:
B o j a n:
jednostavno, ne hostuj na takvom provajderu. inace, da je malo odgovorniji ISP, on moze vrlo lako da prerutira email preko non-rbl listed IP-a.


pogrešno sam se odrazio u prethodnoj poruci. možeš da imaš i svoj dedicated server kod vrlo kvalitetnog provajdera, pa se opet može desiti da ceo ip opseg tog provajdera dospe na crnu listu zbog nekog drugog klijenta.

a zaboravih da napomenem da se i IP adrese SMTP servera relativno lako mogu lažirati, pa samim tim crne liste postaju potpuno neupotrebljive...


a za keywords, zar nisam i ja pomenuo bayesa (nebitna je konkretna implementacija).


// ps: i da, treba paranoisati. to se dešavalo ljudima, legalnim vlasnicima sajtova koje znam (u americi, znači ne kod naših pilićara, sa svojim serverom, bla bla...) tako se može desiti svakome...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: DrenikNet aktivna AntiSpam / AntiVirus zastita

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8871 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.