Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?

[es] :: Access :: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?

[ Pregleda: 1826 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?28.01.2009. u 09:32 - pre 185 meseci
Na pojedinim formama ( u nekim text boxovima) sam odradio da se pritiskom na F1 pozivaju neke druge forme,ali mi se zajedno sa tim formama poziva i Access-ov Help.Ranije,kada sam koristio kod za sakrivanje accessovog prozora,nisam imao tih problema,ali sada radim neku aplikaciju u kojoj sam namerno ostavio prozor accessa vidljivim,ali sam definisao menu i toolbarove i to izgleda sasvim o.k.,ali na žalost sada imam problema sa pozivanjem funkcijskih tastera.Ne bih da čačkam po registry-ju da bih onemogućio funkcijske tastere,već bih voleo da se to naprimer odradi samo na nivou moje aplikacije,na primer na on load početne forme za unos lozinke i da se na on close te iste sve vrati u prvobitno stanje.Ima li neko ideju?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?28.01.2009. u 12:45 - pre 185 meseci
Ovako, odes na kreiranje Macrosa

Kreiras si novi macro koji se mora zvat AutoKeys

po macroname napises {F1}
a pod action CancelEvent

i to ti je to , a da ako si koju formu pozvao s druge forme kao DIALOG onda ti na toj formi bude radio F1
npr ako ovako pozivas

DoCmd.OpenForm "FRMlozinka", acNormal, , , , acDialog
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?28.01.2009. u 16:44 - pre 185 meseci
Šta reći?!Majstor je majstor.Hvala puno.Ja sam na svakoj formi za help context Id stavio proizvoljan broj 100,i napravio praznu formu koja je maximizirana i ne gasi se sve do izlaska iz programa i to je radilo,ali ovo tvoje Trtko je elegancija.Hvala još jednom.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?28.01.2009. u 17:08 - pre 185 meseci
Može i ovako:

Code:
Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
       If KeyCode = vbKeyF1 Then KeyCode = 0: DoCmd.OpenForm "Tvoja neka druga forma"
End Sub


Tako sa forme pokrećeš neku drugu formu bez otvaranja Access Help-a, a F1 pokreće Accessov help u ostatku aplikacije.

Vodi računa da AutoKeys makro možeš da kreiraš samo jednom u jednoj aplikaciji. Na tebi je da odlučiš zašto ćeš ga iskoristiti.

Malo Off Topic.

Ja makro AutoKeys koristim u toku razvoja aplikacije za brzo pravljenje kopije objekta bez dodatne potrebe za pisanjem imena tog objekta.Recimo ovako:

U Macro name upišem: ^D
U KeyStrokes: {F2}^c{enter}%fac^v{home}_{enter}
Wait postavim na No.

Tako selektujem objekat u Database prozoru (forma, tabela, report....), pritisnem Ctrl+D i simuliram Copy-Paste, a Acces mi napravi kopiju dodajući originalnom imenu prefiks _c. Ne može brže biti. Ko hoće neka isproba.


 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?29.01.2009. u 09:03 - pre 185 meseci
Hvala i tebi Getsbi,ali kao što si i sam naveo:
Citat:
Getsbi

a F1 pokreće Accessov help u ostatku aplikacije.


Upravo je obrnuto ono što želim:da se kroz celu aplikaciju onemogući pozivanje sa F1 Access-ovog Help-a.U svakom slučaju hvala.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Onemogućiti funkcijski taster F1 (Help) na nivou cele aplikacije?

[ Pregleda: 1826 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.