Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

InDesign - Update link, relink ...

[es] :: Izdavaštvo :: InDesign - Update link, relink ...

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon InDesign - Update link, relink ...27.01.2009. u 14:34 - pre 185 meseci
Zanima me da li ima opcija u InDesignu koja radi update .xls filea. O čemu se radi, potrebno je da kada se u InDesign place-a excelov file sa tabelama i kada se rasporedi kako treba, da kada se uradi neka promjena u tom dokumentu on automacki povuče nove podatke iz tabele, ili da bar upozori da je nešto mijenjano pa da se manualno uradi update. To je sa slikama jednopstavno uraditi, ali me zanima kako sa .xls fileom.

To mi treba zbog prijeloma biltena za sportsku kladionu, jer uvijek se koriste iste kolone i čelije i sve ostalo, samo je potrebno jednom uraditi prijelom, a kasnije samo raditi update iz tabele. Ja znam da je to moguće, ali ne znam kako, jer sam čuo da se to tako radi, pa ako neko zna način kako, molim za objašnjenje i pomoć.

lp
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: InDesign - Update link, relink ...27.01.2009. u 15:04 - pre 185 meseci
Evo našao sam, pa možda nekome pomogne, jer opcija je stvarno korisna, ko je zna pravo iskoristiti, pogotovo u prijelomima od po 1000 i više stranica, gdje je sve već formatirano, a treba samo podatke izmjeniti, zato u InDesign opcijama idite na Edit > Preferences > Type > uključite opciju Create Links When Placing Text and Spreadsheet Files.

Ovo važi za CS3 u CS4 je na drugome mjestu ali se isto zove

Uživajte

[Ovu poruku je menjao mestar dana 27.01.2009. u 16:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: InDesign - Update link, relink ...

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.