Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gsp-pretrano poskupele markice

elitemadzone.org :: MadZone :: gsp-pretrano poskupele markice

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26291 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 06:53 - pre 185 meseci
Citat:
mrle: da, sad sam slucajno nasao jednu karticu u dzepu.
0 (nule) uopste nema.
dakle, postoji samo 84 kombinacije.

eto resenja.
84 kartice puta 32 dinara (na ovoj mojoj toliko pise, ne znam dal' su u medjuvremenu menjali cene) = 2.688 dinara.
znaci, posle mesec dana ti se vec vise isplati, nego kupovina pretplatne karte.

kupis 84 kartice, nazumbas ih kod kuce i lepo slozis po redu u neki tefter.
posle u busu samo otkucas neki bezveze papir, da vidis o kojoj se kombinaciji radi i izvices odgovarajucu karticu iz teftera za slucaj potrebe.

jedino sto moze da te shebe je ova SEKA i inflacija, pa da pocnu da menjaju cene kartica na manje od mesec dana.

ha-ha-ha... lebe mekani.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.69.*



+6455 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 10:45 - pre 185 meseci
Citat:
budjavlebac: Ovaj, ako govorimo o ceni markice koja ne pokriva i metro, onda je ona 53 fune. Ili ja nešto propuštam?

http://www.tfl.gov.uk/assets/d...fares-and-tickets-zones1-6.pdf


Što nisi tražio još više, sigurno da ima i jeftinije od toga... Ali šta je poenta?

Ja sam poređenjem cena pokazao da su cene prevoza u Londonu i Beogradu proporcionalno iste u odnosu na prosečne plate. To što je prevoz u Lodnonu bolji, to je direktna posledica većeg standarda. I ne može se očekivati da prevoz u Beogradu sa 7 puta manjim standardom bude na nivou prevoza u Londonu u bilo kom smislu.



[Milan Gligorijević: uklonjen deo koji se odnosi na obrisanu poruku]

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 03.02.2009. u 17:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 11:07 - pre 185 meseci
Gospodo,
ne mogu se porediti babe i zabe i izvlaciti se samo jedna stvar iz konteksta i time nesto dokazivati.

Na taj nacin bih mogao i ja ovdje da kazem:
"Pustimo London, u Arapskim Emiratima javni prevoz je dzaba, a neuporedivo je bolji od ovog u Bg-u." Pa sad nek neko, npr. @Ventura, na osnovu toga poredjenja meni dokaze da javni prevoz treba da se placa, kad jasno vidimo da i bez placanja moze da bude odlican.

Mislim, razmisljajte malo sta pisete, lupati moze svako.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 12:17 - pre 185 meseci
Navodim primer iz Holandije, gde je saobracaj u gradu podredjen gradskom prevozu i biciklistima, a gde su vozaci automobila po prioritetu na poslednjem mestu.
Posebna traka (zuta) za autobuse se postuje kao svetinja, voznja u njoj se kvalifikuje kao voznja po trotoaru. Ceste se mogu videti kilometarske kolone vozila u spicu, a susedna traka rezervisana za autobuse, potpuno prazna.
Sve raskrsnice su opremnjene daljinskom kontrolom svetlosne signalizacije. Vozac autobusa kada se nadje u zoni raskrsnice (50ak metara pre) pritiskom na dugme, salje signal o svom prisustvu i u najkracem mogucem roku otvara sebi zeleno svetlo kroz raskrsnicu. Isti sistem poseduju i tramvaji. Ovime doprinosi tacnosti i boljoj energetskoj iskoriscenosti (ustedi).
Cena mesecne markice: unutar 1 zone 45 eur, unutar 2 zone 62 eur. Znaci nije bitno koliko si udaljen od centra, vec kroz koliko zona prolazis na svom putu.
Interval polazaka: 8-15 min u zavisnosti od linije i perioda dana.
Kasnjenja: nikada vise od 2 min.

Na cenu verovatno utice i konfiguracija terena. Holandija je ravna kao staklo, a Beograd je prilicno brdovit, so iziskuje dodatne troskove.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 12:22 - pre 185 meseci
Citat:
Odin D.: Gospodo,
ne mogu se porediti babe i zabe i izvlaciti se samo jedna stvar iz konteksta i time nesto dokazivati.

Na taj nacin bih mogao i ja ovdje da kazem:
"Pustimo London, u Arapskim Emiratima javni prevoz je dzaba, a neuporedivo je bolji od ovog u Bg-u." Pa sad nek neko, npr. @Ventura, na osnovu toga poredjenja meni dokaze da javni prevoz treba da se placa, kad jasno vidimo da i bez placanja moze da bude odlican.

Mislim, razmisljajte malo sta pisete, lupati moze svako.


Istina. Meni licno ne smeta da markica bude i 500 eura, jer gsp ne koristim, ali mi smeta licemerje drzave koja uvek gradjane pravi budalama. Jel hocete da kazete da gsp nije subvencionisano preduzece? Da samo pravi svoje pare? Ako je tako, neka markica bude i 3.500 dinara, ALI nije tako. Dobar deo prihoda je iz budzeta grada, tako da ' markicu ' kupujes dva puta.... A o kvalitetu ne vredi raspravljati. Jedino kvalitetno u gsp-u je ono sto je dobijeno za dz. A sto se tice Londona, ne znam cene markica, ali znam da je nafta skuplja nego kod nas. Tako da je ' 7 ' puta kvalitetniji prevoz ipak malko jeftiniji nego kod nas ( mislim na ugradjivanje prevoznika).

Apropo prevoza zasto je meni jeftinije da odem kolima do cacka nego busom?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 12:33 - pre 185 meseci
Da je skupo jeste (za ono sto se dobija), al' da malo razmislite znali biste kako da se vozite za 100ak dinara nedeljno ;)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 12:44 - pre 185 meseci
Citat:
Shadowed: Da je skupo jeste (za ono sto se dobija), al' da malo razmislite znali biste kako da se vozite za 100ak dinara nedeljno ;)


Nije problem ni voziti se dzaba u GSP-u ako je covjek dovoljno bezobrazan. Scenario koji sam ja najcesce vidjao: -Udje kontrolor i krene redom da "kontrolise". Gnjavi neke babe i djevojcice i dodje do "bezobraznika".
- Kartu na pregled molim.
- Mars u p**** materinu.
- Izvinite, izvinite, ja samo radim svoj posao.

I onda produzi dalje, da gnjavi slabije od sebe. Serem ti se na takvu kontrolu. Nije da ne treba placati kartu, ali ne treba se covjek ni osjecati kao budala zato sto nije dovoljno bezobrazan.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 13:22 - pre 185 meseci
Citat:
Vozac autobusa kada se nadje u zoni raskrsnice (50ak metara pre) pritiskom na dugme, salje signal o svom prisustvu i u najkracem mogucem roku otvara sebi zeleno svetlo kroz raskrsnicu. Isti sistem poseduju i tramvaji. Ovime doprinosi tacnosti i boljoj energetskoj iskoriscenosti (ustedi).

A kod nas ni živ pandur ne ume da odradi ovakvu foru kad ručno reguliše raskrsnicu, nego recimo zatvori Bulevar JNA na Slaviji pred nosom punom trieskecu.
Ma, da sam Holandez, ne bih ni ja pustio srpsku stoku u Evropu još 100 godina.
Šteta samo što su sve te kulturne zemlje nekako mnogo ladne i/ili kišovite, odavno bi ja bio tamo inače.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 15:21 - pre 185 meseci
Citat:
žutokljunac: ha-ha-ha... lebe mekani.


evo sad sam smislio jos bolji business plan.
ne moras da kupujes 84 kartice iz cuga i da se izlazes bespotrebno velikom trosku odjednom, a i stedis na zumbalu, ako ga nemas, ili ga ne tupis, ako ga vec imas, pa stedis i na radnoj snazi itd.

.... dakle, kupujes jednu po jednu karticu, kucas ih u busu kako se vozis i slazes u onaj tefter.
pre kucanja proveris sa onim bezveznim papiricem dal' mozda u tefteru vec imas dobitnu kombinaciju.
i eto, mozda ti nece ni trebati sve 84 kartice do sledeceg poskupljenja.

posle mi onaj sa novog zelanda tamo kaze da se ne razumem u ekonomiju.
eto zutokljunac, budi iskren pa reci.
jel' bih mogao da budem neki fjucers, mrcendajzer, staf, prodzekt lider, ejdz ar, asistment ofis menadzer ili nesto slicno u nekoj banci na primer?
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice31.01.2009. u 20:18 - pre 185 meseci
Hahahaha ...Mrle ladno bi mogao da budes hed nad hedovima .
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
89.216.148.*



+13 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice01.02.2009. u 01:04 - pre 185 meseci
neko reče gore da ide za Čačak kolima.. Meni bi bilo (da nisam student) jeftinije kolima da putujem Zr-Bg ili obrnuto, nego autobusom.. možda bi i ovako to radio(100 dinara skuplje kolima), ali nemam u bg-u gde da parkiram.. još jedna od mnogih mana naše prestonice..
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice01.02.2009. u 02:46 - pre 185 meseci
Citat:
mrle 011:
eto zutokljunac, budi iskren pa reci.
jel' bih mogao da budem neki fjucers, mrcendajzer, staf, prodzekt lider, ejdz ar, asistment ofis menadzer ili nesto slicno u nekoj banci na primer?


Ja bih tebe majstore u vlast, državnu, jok ta sića, menadžeri i ejdž arovi. Ministar - to tebi leži.
Ministar saobraćaja.
 
Odgovor na temu

Keeper WanX

Član broj: 211170
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice03.02.2009. u 13:57 - pre 185 meseci
Bilo bi lepo kad bi se nekih 400 dindze uracunalo u InfoStan mesecno za GSP, i da ne bude nikakvih markica. Al onda se javlja problem gradjana koji nisu iz beograda, nego dodju samo na dan dva i voze se besplatno. Jedino da se uz placanje InfoStana dobije nekakva potvrda. A ovi ostali sto ne zive u beogradu da kupuju markice.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice03.02.2009. u 14:44 - pre 185 meseci
A oni koji zive u Beogradu a ne koriste GSP? To je isto kao sto ja placam TV pretplatu a ne gledam RTS.
 
Odgovor na temu

Keeper WanX

Član broj: 211170
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: gsp-pretrano poskupele markice03.02.2009. u 16:57 - pre 185 meseci
Citat:
A oni koji zive u Beogradu a ne koriste GSP? To je isto kao sto ja placam TV pretplatu a ne gledam RTS.

Bas tako.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: gsp-pretrano poskupele markice

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26291 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.