Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?

[es] :: Office :: Excel :: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?

[ Pregleda: 9278 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makili_hem
hemicar

Član broj: 209727
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?24.01.2009. u 14:13 - pre 185 meseci
da li postoji opcija za ovo u excel-u?, i ako da onda bih molila detaljnije uputstvo kako da resim problem:
problem:(vezano za hemiju)
imam vrednosti poznatih koncetntracija (X) i izmerenih EMS (Y). kako da nacrtam kalibracionu krivu (dijagram), i dobijem vrednosti za regresionu jednacinu oblika y=ax+b, i vrednost faktora R?
hitno mi je poteban odgovor, i zato, puno hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?24.01.2009. u 15:53 - pre 185 meseci
Nije neki odgovor, ali u OpenOffice.org Calcu klikneš desnim u prostor grafika, ubaciš regresiju i onda u opcijama imaš da uključiš prikaz jednačine i koeficijenta. Pretpostavljam da je nešto slično i u Excelu.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

makili_hem
hemicar

Član broj: 209727
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?24.01.2009. u 18:19 - pre 185 meseci
Hvala ti!
Samo jos jedno pitanje: (imam OpenOffice.orgCalc). Pokusala sam onako kako si mi predlozio, ali mi treba jos uputstvo kako da dodjem do regresije? Samo desnim klikom u grafikonu ne javlja mi se ta komanda. Gde da je trazim i nadjem, kako da dodjem do nje? Sigurno sam preskocila neki korak!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?24.01.2009. u 19:50 - pre 185 meseci
Klikneš dva puta na grafik tako da "uđeš" u prostor grafika. Zatim klikneš na jednu tačku (sve iz te serije će postati označene). Klikneš desnim i tu je - opcija trend line (linija trenda/stremljenja). Za svaki slučaj da pomenem, moraš imati OpenOffice.org 2.4 ili noviji.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 24.01.2009. u 21:02 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?28.01.2009. u 22:44 - pre 185 meseci
U Excelu bi to moglo da ide ovako. Na osnovu vrednosti za X i Y nacrtaš dijagram XY(Scatter). Onda, kada ti je dijagram aktivan otvoriš padajuću listu Chart i selektuješ Trendline. U Type odabereš oblik (linearni u tvom slučaju) i u Options čekiraš da ti prikaže jednačinu. Dobićeš liniju zasnovanu na regresiji i pored nje napisanu jednačinu za tu liniju.

Pogledaj i Excelov Help za funkcije SLOPE i FORECAST.

Malo je komplikovanije Tools-Data Analysis-Regression.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: kako dobiti kalibracionu krivu i regresionu jednacinu u excel-u?

[ Pregleda: 9278 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.