Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za prodavnicu racunara i racunarskih komponenti

[es] :: Windows aplikacije :: Program za prodavnicu racunara i racunarskih komponenti

[ Pregleda: 3129 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
*.adsl.verat.net.

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Program za prodavnicu racunara i racunarskih komponenti11.01.2009. u 16:50 - pre 185 meseci
Imate li preporuku za neki program tj. programsku kucu koja ima spremnu aplikaciju za prodavnicu racunara i racunarske opreme. Trebalo bi da ima osnovne funkcije ulaza i izlaza robe (maloprodaja i moguca veleprodaja), nivelacije i razna knjizenja, trgovacku knjigu i mogucnost automatskog rasknjizavanja uplata i isplata preko programa FX Client. Ovo sto sam naveo vec postoji u jednom programu ali problem je sto deo za izradu racuna i garancija nije resen kako treba. Jos veci problem je sto program radi preko command prompta a potreban mi je program koji radi pod Windowsom.

Najvaznije je da program ima mogucnost pravljenja ponuda, zatim prebacivanje te ponude u izradu kada se kupac odluci da je kupi, gde se ceka unos podataka kao sto je serijski broj i vreme garancije pri izradi te ponude i na kraju izrada racuna sa garantnim rokovima serijskim brojevima. Takodje ako je moguce pracenje artikla po serijskom broju, kada je i kome prodat, tj. da li je uredjaj u garanciji ili ne. Takodje je potrebno da bude odvojen deo samo za kucanje fiskalnih racuna od knjigovodstvenog dela i dela za izradu racuna i garancija. Jer nije potrebno izdati fakturu nekome ko je kupio samo 2 CD-a nego je dovoljan samo fiskalni racun

Unapred zahvalan na odgovorima!!!
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Program za prodavnicu racunara i racunarskih komponenti12.01.2009. u 12:41 - pre 185 meseci
Pa sve sto si naveo mozes i sam da napravis uz malo truda. Tesko da ces sve sto si naveo naci u jednom programu i jos plus da je za dz. Donekle, kako sam ja shvatio, ti pravis neki informacioni sistem na koji jos treba dodati i racunovodstveni deo. Moram ti odmah reci da ja imam iskustva sa IS ali se nikada nisam petljao sa racunovodstvenim delom. Medjutim, i to nebi trebalo da predstavlja problem ukoliko se potrudis i skontas malo nacin rada i funkcionisanja. Ali da li si razmisljao o deljenju celog programa na dve aplikacije koje bi koristile istu bazu podataka?! Mislim to je samo predlog?! A da, sto se tice Windows platforme ja bih ti preporucio C# express za izradu aplikacije (ukoliko se za tako nesto odlucis) i MySQL data base. Oba programa su free i konkretno ja radim sa njima i do sada nisam imao vecih poteskoca.

Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Program za prodavnicu racunara i racunarskih komponenti

[ Pregleda: 3129 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.