Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire

[es] :: Video kompresija :: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire09.01.2009. u 08:01 - pre 185 meseci
Poštovani
Muči me jedan problem kod nastavljanja AGK da reze crne okvire i da mi odradi konacni film recimo u rezoluciji 640x368.
Taj problem nastaje kad konvertiram direktno neku Tv seriju iz MPG formata u XVID.Uvek mi samo napravi rezoluciju "640x480".
Ako film radim iz DVD formata, onda mi AGK uzima pravu rezoluciju koja je vec zadana u filmu.
Probao sam sa XMPEG programom i on mi fino odreze crne okvire, ali vrlo cesto dodje do desinhronizacije zvuka pa mi taj program nije bas najbolje resenje. Inace koristim AGK verzija 2.45.
Dali mozda negdje postoji neki drugi program, pa bi zelio da mi preporucite neko dobro resenje.
Prelistao sam mnoge forume, ali u vezi svoga problema koji mene zanima nisam nigdje nasao neko resenje.
Svima Vama zelim uspesnu i srecnu Novu 2009 godinu.
Pozdrav!
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire10.01.2009. u 00:18 - pre 185 meseci
A jesi probao Gordian Knot (ne autoGK, samo GK)...
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire10.01.2009. u 21:00 - pre 185 meseci
Jesam, ali je GordianKnot jako kompliciran i nemam pojma kako se to sve nastavlja.
U AGK ima opcija "Ctrl+F9" (skrivene opcije), i tamo se mozda nekako uklopi "crop", ali nigdje nema da se upiše zadana vrednost rezolucije, tako da mi uvek konvertuje u rezoluciji "640x480", a ja bi hteo, na primer:640x368.
Kada se film konvertira iz DVD formata, onda AGK automatski odradi pravi crop, ali iz JPG capture formata mi to nikako neuspeva a cini mi se da sam o tome jednom negdje nesto procitao da se to tako da nastimati.
Molio bi nekoga na forumu ako o tome nesto zna da mi pomogne.
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire14.01.2009. u 18:06 - pre 185 meseci
Zaboravi na sve ostalo, i pređi na MEGUI.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire16.01.2009. u 21:46 - pre 185 meseci
Molim te, malo mi pobliže objasni, kakav je to program? Da li ima slične opcije za određivanje crop slike, i dali se u tom programu može sve odraditi kao što je gore navedeno?
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire18.01.2009. u 17:37 - pre 185 meseci
Hvala na savetima, ali evo ja sam se malo potrudio i pronašao način kako u AGK u skrivenim opcijama (Ctrl+F9) nastavim način kako da konvertiram iz JPEG formata u XVID a da mi odreže crne rubove.
Evo adresa do jpg slike kako to izgleda na mome kompu, tako da mogu i drugi videti koje to zanima, a da nisu možda znali.
http://img297.imageshack.us/im...377/agktutorialkakocroppy6.jpg

Pošto mi je AGK nekako jako spor u tom poslu, počeo sam koristiti program "MediaCoder" jer mi je on dosta brži a i takodje je i kvalitetan.
Vidim da i u njemu ima opcija za "izrezivanje" (crop), ali ga nikako nemogu nastaviti da mi to odradi kao AGK, pa ovom prilikom molim nekoga, ko sa ovim programom ima iskustva, (a možda i drugima koje to zanima) da nam pomogne sa objašnjenjem ili postavljanjem nekakvog tutorijala sa slikama i opisom.
Na ovom forumu sam mnogo toga naučio o videu i video-konverziji i zato Vam svima mnogo Hvala.
Pozdrav!

Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire18.01.2009. u 23:24 - pre 185 meseci
MEGUI je po meni najbolji za ovakve stvari (besplatan je, potraži na Google-u), jer konkretno, pri crop-ovanju, možeš da vidiš šta radiš, itd. Na stranim forumima možeš da nađeš tutorijale. Radi i sa XVID, MKV, itd. Kada ga probaš, zaboravićeš i AUTOGK, STAXRIP, MEDIACODER, i sve ostale.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire19.01.2009. u 22:28 - pre 185 meseci
Neznam u čemu je problem, ali probao sam instalirati taj program "MEGUI", i kad ga instaliram, nikako ga nemogu pokrenuti. Probao sam da ga downlodam sa raznih serera i zatim ga instaliram, ali nažalost uvek mi javlja istu grešku kada ga želim pokrenuti.
Evo šta mi javlja i ne znam mu čemu je problem;
http://img223.imageshack.us/im...problemzagonameguiprogrca7.jpg
Bojim se da ću sa njim izgubiti živce.

Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire20.01.2009. u 13:13 - pre 185 meseci
http://sourceforge.net/projects/megui
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire20.01.2009. u 19:21 - pre 185 meseci
Nažalost, evo ponovo sam instaliro ovaj program ali opet mi ne ide, odnosno nemogu ga zalaufat, stalno mi javlja istu grešku.
Zna li možda netko za kakav drugi program a u vezi sa ovom temom?
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

ljubisabg

Član broj: 170266
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire15.02.2009. u 22:02 - pre 184 meseci
i meni nikako ne polazi za rukom.gde gresim?????
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Problem kako u AGK odredim proizvoljan crop da reze crne okvire

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.