Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios

[ Pregleda: 6818 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lemiar

Član broj: 100753
Poruke: 499
93.86.6.*



+13 Profil

icon ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios06.01.2009. u 10:10 - pre 185 meseci
Pozz intresuje me Vase misljenje o ovoj ploci, i kako joj podesiti BIOS jer sam cuo da fabricka podesavanja i nisu bas ok
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios06.01.2009. u 15:26 - pre 185 meseci
to ti je full ploca i nema problema oko podesavanja biosa ako si je kupio nisi uopste napravo gresku
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios06.01.2009. u 20:00 - pre 185 meseci
Ako ne koristis Express Gate iskljuci ga u "TOOLS" meniju u BIOS-u. Ako ne koristis IDE kanal iskljuci Marvel IDE u Advanced > Onboard Device Configuration. To je od prilike ono sto najvise smeta ljudima kod te kao i ostalih slicnih Asus-ovih ploca.
 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ASUS P5Q PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios07.01.2009. u 20:32 - pre 185 meseci
Mir Božji,Hristos se rodi!

U pitanju je Asus p5Q Pro kako na ovoj ploči podesiti BIOS da se instalira Leopard 10.5.5 iDeneb,jer nakon osnovnog učitavanja jednostavno ne vidi HD?(HDD WD 320GB 8 MB keš SATA 3200KS) tačna oznaka.
Trenutna verzija je 1613 od 3.12.2008.
Izvinjavam se ako je moje pitanje na pogrešnom forumu.
Hvala svima.

[Ovu poruku je menjao Žeki dana 07.01.2009. u 22:44 GMT+1]
Winston
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios08.01.2009. u 14:10 - pre 185 meseci
Vaistinu se rodi.

Mislim da je najpametnije za pocetak da odgovore potrazis na Google-u. Ako vec zelis da potrazis odgovor ovde na ES-u to pitanje je bolje da postavis na Mac forumu, posto instalacija MacOS-a na non-Mac racunare ne predstavlja nesto sto spada u standardne procedure sa non-Mac personalnim racunarima. Pretpostavljam da je prva stvar koju treba da proveris koji BIOS-i sa Asus P5Q Pro su Mac Ready, i takodje se namece pitanje jednom kad utvrdis koji je BIOS Mac Ready, kakva je procedura instalcije Mac OS-a posto pretpostaljam da nije 1,2,3 i gotvo, tj. pretpostavljam da nije bas toliko jednostavno kao instaliranje Windows-a. I naravno za ovu temu tvoj post je off topic.
 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
82.117.195.*



+1 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios08.01.2009. u 19:44 - pre 185 meseci
MAC OSX forumu ima je u podržanom hardveru kao i procesor i grafička jer kad sam kupavao gledao sam koji je hardver podržan.
Da pojasnim moje pitanje.
Instalacija OSX prođe normalno sa DVD krene restart i posle restarta nema HDD.
Instalacija XP SP2 ili SP3 prođe normalno sa CD posle restarta nema HDD.
U BIOSU pri podizanju sistema pojavljuje se poruka
"Ekspres gate" .. sistem eror.Ta je funkcija izlaza na internet bez operativnog sistema ali je potrebno ga instalirati na USB flash na dotičnom kompjuteru za čega je potreban operativni sistem,i tako u krug.
U BIOSU vidi HDD na SATA 2,
Probao sam da menjam tip IDE,ACH.. ali to nije pomoglo zato sam i postavio pitanje na ovom forumu jer mi je pretraga na googlu izbacila taj rezultat.
Vec 4 dana se zanimam sa tim problemom i još nisam našao rešenje.
Imali neko ko zna tačno setovanje u BIOSu za P5Q PRO?
Hvala.


[Ovu poruku je menjao Žeki dana 08.01.2009. u 20:56 GMT+1]
Winston
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios08.01.2009. u 21:39 - pre 185 meseci
OK. Ja imam Asus P5Q-E plocu koja je jako slicna tvojoj i znam da instaliram bilo koji Windows u bilo kojoj kombinaciji, bilo da je SATA configuration u BIOS-u podesen na IDE, RAID ili AHCI. Hoces da kazes da ne mozes da instaliras Windows XP na Asus P5Q Pro? Pretpostvljam da bi instalirao MAC OS da treba da se izabere AHCI u SATA Configuration u BIOS-u. Jel' tako posto nikad nisam instalirao MAC OS na non-MAC PC? Za Windows XP treba da napravis floppy sa AHCI driverima koji se podmecu kada te Windows instalacija na to primora, da bi uopste bilo moguce ga instaliras kada je podeshen ACHI ili RAID. To nema veze sa podeshavanjem u BIOS-u (samo podesis SATA Configuration da bude AHCI umesto IDE ako je to potrebno da bi se instalirao MAC OS) nego sa podmetanjem adekvatnih drajvera kada te pita da pritisnes F6 za third party SCSI drajvere... Ako prodjes taj korak sa podmetanjem drajvera sa floppy-a a ne uspeva ti onda nesto nisi odradio kao treba sto se tice instalacije Windows XP-a.

Postoji i naprednija varijanta da se ne bakces sa floppy diskovima a to je da slipstreamujesh SATA drajvere na CD pomocu n-lite-a ili driverpacksa, ali za to nemam vremena da objasnjavam a mislim da i ovde na ES-u a pogotovu na netu postoje tutoriali kako se radi.

Sto se tice Express Gate-a on se instalira tek kada se instalira Windows, i instalira na hard disk, dok je Express Gate SSD koji ide uz skuplje ploce kao P5Q Deluxe druga stvar. On se na tim plocama nalazi na samoj ploci na nekoj vrsti chipa (nije klasican SSD). Evo ovako izgleda Express Gate SSD na skupljim Asus plocama:



[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.01.2009. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
82.117.195.*



+1 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios08.01.2009. u 23:22 - pre 185 meseci
Hvala ti na brzom odgovoru,ujutro kad se vratim sa posla proba ću.
N a prethodnoj konfi imao sam dual boot:
1 Mac OSX 10.4.9 (40 + 10 bekup =50GB) ATF mac extend
2 Windows SP3 (50 +30 download =80GB) NTFS
3 storage (video,...) =170GB NTFS
radilo bez problema
Kad sam sastavio novu konfu urađen full format i povo pravljenje particija.

Winston
 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
82.117.195.*



+1 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios15.01.2009. u 16:56 - pre 185 meseci
Da li zna neko rešenje za ovu ploču P5Q Pro?

U Bios probana varijanta ACHI i IDE u oba slučaja se dešava isto.
U setup bisoa vidi SATA WD 3200 na 2 kontroleru.Pri paljenju kompjutera pokazuje verziju biosa (1613)
količinu memorije,prelazi na drugi ekran:
DISK Neim None
PATA 1 SONY DVD
PATA 2 NEC3540

Urađenju totalno brisanje (weiper vraćanje na fabričko))HDD naparavljene particije.
Mac OS X 10.5,5 iDeneb vidi extende Journal particiju napravljenu i izvriši instalaciju nakon restarta
nema HDD ni particije.

Windows XP SP3 (ili Last XP ...)
Sa pratećeg diska napravljena disketa sa draiverima za HDD(64 ili 32)
Prilikom pokretanja instalacije F6
S za flopi drivere (4 vrste SATA...)
WIndows ima noviji driver
S upotrebi sa flopi disk
Završi kopiranje fajlova Gde želite da instalirate Windows
Ne nudi nijednu particiju (ne vidi HDD)
F3 exit.
Jedino što sam sinoć uspeo da instaliram Windows 7(testing beta 7.00) bez ikakvih problema.
Da li ima neko ideju kako da rešim problem,da li bi vredelo da na istalacioni disk ubacim drajvere koje napravi
prateći cd na flopi disku ?
Winston
 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios26.01.2009. u 23:30 - pre 185 meseci
Uspeo sam da rešio problem instalacije.
Caka je bila u tome kad sa pravio disketu za 32 bitni sistem sa DVD-a na istoj nisam imao opciju za ICH10R SATA ACHI.
Iz očaja sam pokušao da napravim disketu za 64 bitni sistem i pokušao podmetanje drajvera prošlo odmah bez problema
tj u listi se pojavila opcija ICH10R SATA ACHI koju sam izabrao i bez problema instalirao XP SP3.
Možda će nekom koristi ovo moje rešenje.
Hvala svima na forumu za pomoć,a najviše Binary Mindkoji deli svoje znanje i iskustvo sa nama.
Winston
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.219.*



+21 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios27.01.2009. u 01:28 - pre 185 meseci
Citat:
Žeki: ...Windows XP SP3 (ili Last XP ...)


^ jedino da se još rešiš te budževine od Windowsa i da instaliraš regularnu verziju

 
Odgovor na temu

Žeki
saobraćajni tehničar
Space

Član broj: 40580
Poruke: 56
82.117.195.*



+1 Profil

icon Re: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios27.01.2009. u 09:13 - pre 185 meseci
Sada eksperimentišem,trenutno je instaliran XP 64 bit,a u toku je skidanje SP2 64 bita,sa trenutnom verzijom nisam video neko ubranje sa 64bit videćemo sa sp2.
Da nije bilo Last XP live nebih ništa mogao da uradim.
Winston
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS P5QL PRO vase misljenje i kako joj podesiti bios

[ Pregleda: 6818 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.